Úkol 2: Placky a placičky

Ven z naší republiky jsme se vydali přes Slovácko.

Naše úplně první zastávka byla v památníku Velké Moravy ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Odvezli jsme si odtud 3 důležité věci:

 1. zkušenost, jak s karavanem parkovat na příčných stáních na parkovišti pro osobní auta
 2. kytičku levandule jako ochranu proti štírům v cizích krajinách (kdo zná film Dobrý ročník, jistě bude vědět)
 3. zajímavé údaje o největší nekropoli z dob Velké Moravy

Děti si dokonce vzpomněly, kdo že to byl ten Cyril s Metodějem a proč se tu o nich tolik mluví. Kouzlo tohoto místa je opravdu velké.

Takže abyste ze Slovácka taky něco měli, váš dnešní úkol bude souviset se slováckou kuchyní. Hemží se to v ní nejrůznějšími plackami a placičkami, a to nejen bramborovými.

Dejte si dnes nějaké jídlo ve tvaru placky. Pokud si v tom horku troufnete, klidně to může být langoš u vody nebo bramborák ve stánku, ale stejně tak si můžete doma vyrobit něco lehčího, zeleninového. Snadný recept na zeleninové placičky všech možných druhů jsem zveřejnila nedávno na blogu:

A samozřejmě taky přidávám inspiraci z redakce Apetitu:

Počítají se i palačinky a různé masové placičky ve stylu vepřenek či karbanátků. Jen řízky, pokud nejsou z mletého masa, do této kategorie s dovolením nespadají. Pod placičkami si představuju směs surovin, která je jakýmkoli způsobem vytvarována do placatého tvaru.

Share Button

12 komentáře

 1. Marcela flair

  2.8.2018 at 0:30

  Milá Flo, hned na úvod takový kulinarsky úkol ;-). Lososové nugetky asi nejspíš taky spadají do kategorie „řízky“, že? Takže to vidím na nějaký ten langoš nebo bramborák… Pěkný čtvrtek a neupečte se všichni :-). M

 2. Zdravím, počítá se i pizza nebo quiche?

 3. Markéta

  2.8.2018 at 8:08

  Tak v tom případě dnes k večeři budou cuketové placky! :) Mňam..už se těším..

 4. Anna Stredová

  2.8.2018 at 10:49

  Milá Florentynko tak dnes budou cuketove placicky trošku vytuningovane strouhanym syrem.

 5. Ahojky,

  udělala jsem čočkové placičky a byla jsem velmi příjemně překvapena jejich lahodnou chutí, dokonce i partner-masožrout je ocenil :-)

 6. Holky (a kluci), asi jsem slepá, ale nemůžu najít ten formulář na evidenci úkolů.
  Poradíte?

  • Je k nalezení na stránce s pravidly mezi nadpisy – „Nestačil by jen jeden odkaz na váš blog nebo třeba na facebookový profil namísto vyplňování každý den?“ a „Co s tím, když se vám soutěžní formulář sice otevře, ale jsou v něm jen divné znaky?“ . Pomohlo?

  • Děkuju! :-) Já jsem to tam hledala, ale v mobilu … Dnes na PC je to už naprosto jasné. Hezký den!

 7. U nás to vyhrál bramboracek, byla to fušku,takovejch hladovejch.Sjela se všechna vnoučata,no a ještě okurkový salát.Ten musí mít na stole taky svoje místo.Přejeme hodně zdaru Jitka,děda a vnoučata

 8. Veronika

  6.8.2018 at 8:07

  Vaječná omeleta se počítá?

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2022 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑