2. úkol: Plánování

Těžko se dá něco chystat, když člověk nemá jasnou představu, co všechno do vánočních příprav patří.

Takže k nedělnímu rozjímání tu mám pro vás úkol, který možná vypadá snadně, ale jednoduchý vůbec není.

Vezměte si čistý list papíru, pusťte si první koledy a naplánujte si všechny předvánoční úkoly z těchto kategorií:

 • pečení
 • vaření – menu pro všechny sváteční dny, kdy budete vařit
 • úklid
 • dárky
 • dekorace

Kdysi jsem pro usnadnění těchto příprav udělala šablonu, která je platná každý rok znovu a znovu. Najdete ji zde: vánoční plán.

Abyste tušili, co vás ve výzvě čeká a co do svého plánu zapracovat navíc, už teď vám prozradím, že v letošní výzvě bude 5 druhů cukroví: rohlíčky, perníčky, vykrajované cukroví, nový druh cukroví a cukroví nepečené. Až na jednu výjimku se bude péct o víkendech, kdy je na všechno přece jenom trochu víc času.

Vaším dnešním úkolem je kromě plánu rozvonět si domácnost jablíčkem pečeným v troubě.

Zde případná inspirace z redakce Apetitu:

Odměna

Pro dnešní den soutěžíme o krásnou kuchařku z edice časopisu Apetit nazvanou Sváteční menu. Co pro ni musíte udělat? Vyfoťte a zveřejněte na Instagramu své pečené jablíčko společně s plánovacími přípravami a opatřete je dodatečným soutěžním hashtagem #casopisapetit.

Sváteční menu Apetit

Share Button

14 komentáře

 1. Vašek K.

  19.11.2017 at 0:16

  Ahoj Flo, je to jak to píšeš. Vypadá to snadně, ale jednoduché to není. Proto díky za Tvůj poučný tahák. Pokud se to podaří, tak to jablko bude za odměnu. Pěkný den Všem. :)

 2. Marcela flair

  19.11.2017 at 0:38

  Milá Flo, kvůli tomu plánu jsem dokonce v týdnu objednávala toner do tiskárny :-). Čím jsem starší, tím víc takovéto vychytávky a plánování vítám. No možná to bude i větším počtem členů rodiny a větší potřebou vše zvládat ;-). Děkuji a pěknou neděli všem! Marcela

 3. Milá Flo, Vánoce pro dva lidi, kteří navíc 25. dopoledne odjíždí na návštěvu k tchyni, jsou poměrně jednoduché. A velký úklid nedělám, jen běžný:o)

 4. PS: Zato pečení na konec roku s přáteli, to je jiná liga! Vánočka a dvoje slané furtžerky (např. nivové šnečky, které se chystají dva dny, a domácí tyčinky), vše musí být upečeno čerstvě před Silvestrem a napasováno mezi vánoční návštěvy tchyně a maminky a odjezd do Krkonoš…

 5. Milá Flo, letošní vánoce jsem začala plánovat 17.1.2017 tak mám uvedeno ve svém vánočním diáři kde mám napsáno Vánoce 2017 aneb letos mě nedostanou! podtitulek co komu za kolik.Do svého debilníčku jak mu říkám a to zdůvodu, že mám ve zvyku syslit vánoční papír a pak v průběhu roku než se začně prodávat další. Balím dárky a tak si píši co v nich vlastně je. Protože jeden rok se mi stalo, že jsem měla zabalený dárek se jméném,ale nevěděla jsem co vlastně skrývá.Takže to bylo překvapení ve finále i pro mě.Vaření to je dáná rodinná klasika kuchyně kuřecí řízky,vepřový kapr i kapr, bramborový salát podle mé maminky.Dekorace to je pro mě celoroční motivace.Brouzdám po vánocím ve vánočních výprodejích českých foukaných ozdob.Pečení cukroví nechávám už 3 rok na profících doby kdy jsem pekla 15kg celé rodině jsou ty tam. A úklid tak to jenom to slovo zní tak strašidelně se 3 dětmi je to celoroční marný boj.

 6. Ahoj Flo, letos se účastním výzvy poprvé a moc se těším! :-) Akorát mám jeden dotaz, pokud nemám Instagram znamená to, že nemůžu soutěžit o jednodenní odměny?? Díky za odpověď, Míša

  • Míšo, pokud obsahuje zadání soutěžního jedodenního úkolu Instagram, tak to opravdu bez něj nejde. Ale ne všechny jednodenní úkoly budou mít Instagram jako podmínku.

 7. dnešní výzva opravdu nebyla jednoduchá. Strávila jsem nad tím celý den :D Povídali jsme u toho s tchyní. A jelikož to jsou 1. vánoce, které nějak více řeším tak si to opravdu užívám :) :) Jablíčko si bohužel neudělám, jelikož nemám veškeré ingredience, ale výherní kuchařku už mám a využila jsem jí do plánu k vymýšlení meny na svátky :) :)

 8. Tak doufám, že se počítá i jablečný koláč, protože na pečená jablka jsem neměla chuť.

 9. Dnešní úkol… plánování https://www.instagram.com/p/Bbsb8lDAu99/?taken-by=libusepisek3380

  Děkuji Haničce za krásnou fotoreportáž z včerejší akce.v Divadle u Hasičů – mezigenerační setkání a zahájení adventní výzvy Kuchařka pro dceru 2017 Děkuji Flo a Simoně a všem, kteří pomáhali s organizací a přípravami za to, jak krásné to pro tolik lidiček udělali.
  Byl to nádherný zážitek a sešlo se nás tam hodně. Jen jsme se nestačili všichni poznat. Tak třeba zase příště.

 10. Milá Flo,
  prosím pěkně o radu, i vzhledem k ostatním komentářům…
  Úkol je ván. plán, nebo ván. plán + jablko? O jednodenní úkol mi nejde, myslím dlouhodobě…
  děkuji moc a moc

  • „Vaším dnešním úkolem je kromě plánu rozvonět si domácnost jablíčkem pečeným v troubě.“

   Takže v tomhle případě by bylo nejspolehlivější zdokumentovat obojí.

 11. Mila Flo,
  Diky Tobe jsem konecne ochutnala ten zazrak-pecene jablko-a odhalila mezeru v planovani.Na rozdil od lonska mam celkem uklizeno a presne vymyslene dekorace,ale co budu pict netusim:)Teda ted uz trochu jo,ale stejne si to necham jeste projit hlavou…:)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑