1. úkol: Dopis Ježíškovi

Do zazvonění zvonečku pod stromečkem zbývá ještě 36 dní.

Ale i když se to může zdát dlouho, je čas vyslovit svá přání, aby se podle nich Ježíšek stačil zařídit.

Dnešní první úkol je naprosto hravý a oddychový:

Napište dopis Ježíškovi.

Napište ho za sebe, nechte ho napsat i své blízké a děti. Sepište svá přání. Třeba vám to pomůže zjistit, co vlastně doopravdy chcete a po čem toužíte.

Zapojte do tvorby dopisů své okolí – bez ohledu na věk. Na dopis Ježíškovi není člověk nikdy dost mladý nebo starý :-)

Pokud chcete úkol pojmout kreativně, na Pinterestu mám z minulého roku nástěnku s nápady:

Dopisy Ježíškovi a jiná vánoční korespondence

A protože přišel i čas na voňavé horké předvánoční nápoje, pokud máte chuť, zde si k tomu psaní a tvoření uvařit něco podle Apetitu:

Případně připomínám i legendární sirup do svařáku :-)

Share Button

16 komentáře

 1. Hezké sobotní ráno všem. Taky se vám ten rok tak utekl? Nedávno byly Vánoce a už je tady další adventní výzva. Pro mě poslední před lednový návratem do práce (po pěti letech rodičovské dovolené), takže si ji hodlám pořádně užít. Díky ti za ní, Florentýno. Dneska to je brnkačka.

 2. Mě letos v lednu po více jak 20 letech čekala změna zaměstnání, což byla velká událost v mém životě. Jestli by mě něco potěšilo, tak aby práce zůstala zajímavou a chodila jsem do ní stále ráda. Co bych si ještě přála? Ať jsme s partnerem zdraví, stále aktivní a ať se spolu nenudíme.

 3. Jé, já už jsem Ježíškovi napsala, zaúkolovala jsem ho a protože je to větší dárek, tak moc jiných přání mít nebudu. A děti nemám:o) No ale něco vymyslím.
  Jen asi úkoly nebudu plnit všechny, zas až tak se v přípravách nevyžívám. Uvidíme. I tak se moc těším!

 4. DOPIS JEŽÍŠKOVI JSME NAPSALI UŽ VČERA,ZASTAVILA SE VNOUČATA A TAK BYLO PO O O ZÁBAVU POSTARÁNO.NO MÁ SE JEŽÍŠEK CO OHÁNĚT ABY TO VŠECHNO STAČIL SEHNAT.NEJSOU TO ŽÁDNÉ NÁKLADNÉ DÁRKY ALE STEJNĚ SE VNOUČATA NA NAŠEHO JEŽÍŠKA DŮKLADNĚ PŘIPRAVILA.NO BUDEME MU DRŽET PALEC.POZDRAV POSÍLÁ JITKA A DĚDA

 5. Tak já výzvu přijímám a jsem hrozně zvědavá ,co mě v ní čeká! Doufám,že půjde skloubit s předvánoční honičkou u mě v práci

 6. Milá Flo, děkujeme moc za první úkol. Už jsem dětem říkala, že mu musíme napsat, aby stihnul vše obstarat … Jako by jste mi četla myšlenky. Moc jsme si to užily :-)
  Edita

 7. Marcela flair

  18.11.2017 at 22:53

  Milá Flo, ještě jednou díky za parádní den – a za první úkol. Těším se na další úkoly i další setkávání a sdílení :-). Marcela

 8. U nás se dopis Ježíškovi záčíná psát koncem září. Do dnešního dne jich dcera stihla již napsát 5ks.Myslím,že tímto číslem jsme zdaleka neskončili. Přijde nová reklama na něco co musí mít a tak se píše nový dopis a co už zase nepotřebuje.Já dopis Ježíškovi píši tak ,že nenápadně prohodím nahlas co bych potřebovala.Nebo dám sdílet na fb ,že by to ostatně nebylo špatné dostat pod stromeček.Tuto výzvu jsem objevila až dnes den po té.Včera ani nebyl čas já vánoční maniak jsem vytáhla rodinku na Kouzelné Vánoce do Šebrova nakoupit vánoční hvězdu a další vánoční nezbytnosti.

 9. Eva Martinková

  19.11.2017 at 13:40

  Milá Flo, tak první úkol splněn, dopis jsme napsali a nechali večer na stole. Ráno už jsme tam dopis nenašli.. Tak uvidíme.

 10. Klara kohoutova

  19.11.2017 at 14:59

  Krásný předvánoční cas všem. Dnes mam narozeniny a tak mohu psat dopis Jeziskovi zavalena bombonierami

 11. Na Vánoce se moc těším, budou to první společné Vánoce s přítelem. Sice je dost pravděpodobné, že na Štědrý večer bude mít noční, ale máme v plánu si udělat Štědrý večer o nějaký ten den dřív nebo pozděj.

 12. Mária Kučerová

  23.11.2017 at 10:48

  U nás se píše dopis Jeziskovi až v prosinci.

 13. Pavlina Matoušková

  25.11.2017 at 8:48

  Tak jsem, sice se zpožděním, poslala partnerovi na mail svůj dopis pro ježíška, a s patřičným odkazem :-)

 14. Milá Flo, přece jen se zkusím zapojit, i když se zpožděním. Nejraději bych Ježíškovi napsala, aby mi vrátil zpět zdraví. Před pár dny jsem se dozvěděla zdrcující diagnózu. Kudy chodím, tudy bulím. Rozhodla jsem se plnit úkoly a tak přejít od sebelítosti od k příjemným věcem. I když vím, že se mi díky léčbě určitě nepodaří všechny úkoly splnit, budu je postupně plnit. Budu procházet adventem a radovat se z každičkého dne. Pokusím se přichystat krásné vánoce.

 15. Milá Flo, tak jsem až po týdnu otevřela počítač. Zkusím vás dohnat, nebo aspoň některé úkoly splnit. Dopis Ježíškovi napsat, atd….takže sednu a začnu psát.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2022 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑