3. úkol: Dárkové předsevzetí

Dejte si (těžké) předsevzetí, že tento týden pořídíte co nejvíc dárků ze svého včerejšího seznamu (pardon, z dopisů pro Ježíška). Když už to máte jednou vymyšlené a rozmyšlené, tak proč otálet? Brzy začnou strkanice v obchodech i na poštách, tlačenice, boje o Turbomany a problémy s doručováním zásilek.

Protože předsevzetí se špatně dokumentují fotkou, zní dnešní úkol takto: stvrďte tohle své předsevzetí (a třeba i dílčí nákupní výpravu) něčím, co voní vánočním kořením.

Vonné svíčky se nepočítají, horké předvánoční nápoje ano, neboť těch není nikdy dost :-)

Inspirace z Apetitu
– perníková:

– skořicová:

– a vanilková:

Share Button

18 komentáře

 1. Marcela flair

  20.11.2017 at 0:03

  Milá Flo, tak tenhle úkol splním moc ráda, chci mít letos co nejvíc dárků vyřešených (a hlavně pak i zabalených!!!) včas. A určitě si dám i něco voňavého (zkusím vyzkoušet něco nového). Díky a pěkný týden všem! M.

 2. Ahoj Flo, už jsem psal, že jsem nebyl hodný, tak nic, ale nějak se s tím budu muset poprat. Ať se daří Všem. :)

 3. Letošní předsevzetí splnit přání rodině a darovat každému pouze jeden dárek, už zase vzalo za své… (leda, že by se jedlé dárky nepočítaly. Bez nich si totiž už vůbec nedovedu Vánoce představit)

  Pokoušíme se o to spousty let a zatím se nám to nikdy nepodařilo.
  Jak to máte vy? Jste zaveleni horou dárků, nebo dostáváte opravdu to, o co jste si Ježíškovi napsali a po čem toužíte ?

  • Jé, Libuško, předloni jsem přesně cítila, jak nám to zavalení dárky úplně zabilo podstatu Vánoc, tak jsme se loni drželi právě zmíněného pravidla jednoho dárku + žádné omezení pro děti. Stoprocentně to nevyšlo, ale byly to krásné Vánoce :)

  • Lucie Majerová

   23.11.2017 at 9:48

   My jsme se Vánoce rozhodli prožívat jako setkávání s milými lidmi, takže pokud nějaké dárky dáváme (resp. dostáváme), tak jsou to jenom drobnosti kvůli kterým si nezkazím předvánoční atmosféru lítáním po obchodech nebo vyzvedáváním na poště. Navíc já zastávám názor, že pokud chci někomu něco dát, tak to udělám kdykoliv. A množství dárků pod stromečkem určitě neovlivní pohodu, kterou mají Vánoce být.
   S manželem si už čtvrtý rok dáváme „dárek někomu jinému“. Nejčastěji si kupujeme něco od Unicefu, ale taky přispíváme na různé sbírky apod. a pod stromečkem potom máme dvojnásobnou radost. A našim dětem budeme letos za nás dárky dávat poprvé. Starší dcera (4 roky) už si řekne, co chce (tedy nakreslí Ježíškovi :)) a mladší (2 roky) je to zatím jedno, ale když má balíček ségra… :D Ale jenom jeden. Horší je to s rodinou, tady omezení jeden dárek na jedno dítko zatím nemůžeme prosadit. Ale aspoň se nám povedlo přemluvit naše šikovné babičky k vlastnoruční výrobě hraček. A že jsou mnohem lepší než ty kupované :D
   Přeji všem pohodovou předvánoční atmosféru! :)

 4. Milá Flo, už mi chybí jen několik druhů jedlých dárků, zbytek jsem zodpovědně nakoupila, zabalila a skryla na tajném místě již minulý týden..a i přesto jsme se už nevyhnuli nákupním tlačenicím. Mám to ráda připraveno v předstihu, ať si můžu užít advent v klidu a pohodě

 5. Tak my se omezujeme hlavně finančně, než na kusy, a dáváme si dárky z dopisů pro Ježíška. A já raději dostanu jeden větší dárek (třeba letos softshellový kabát), než hodně drobností až blbostí.

 6. Poprvé po dlouhé době máme dárky vyřešené už v listopadu. Zásadní nakoupené, objednané a na cestě a zbytek aspoň vymyšlené. Teď už je „jen“ zabalit. A druhou část úkolu jsem zvládla hned na snídani, měla jsem pohankovou kaši s mandlovým máslíčkem s perníčkovým karamelem. Mňam.

 7. Tak to je fajn úkol. V práci dělám objednávky dárků přes internet – to se daří :-)
  A protože jsem si koupila speciální vánoční edici kávy, bude dnes úkol splněn. No, možná si dám i „prázdninový“ perníček – aby kluci neviděli, nebo do Vánoc vážně nezbyde :-D

  • To my perníčky snědli hned o prázdninách. V lednici odpočívá těsto na nové.

 8. Ahojky Flo, většina dárků ze seznamů jsou pomalu zabalené čekají ve skříni na svůj den D. Co bych chtěla letos vyzkoušet úpéct takové to vánoční poleno a udělat si vaječnáček domácí.Loni mi ho dělala sestra.Včera u nás pomalu započala vánoční výzdoba.

 9. VČEREJŠÍ ÚKOL BYL MOC FAJN,NAPSAT SI CO JE TŘEBA KAŽDÝ DEN UDĚLAT,ZASE POMÁHALA VNOUČATA.SEZNAM JE DOST DLOUHÝ.NO A TAK SE DNESKA ZAČALO JEHO PLNĚMNÍ.NAKOUPILO SE NĚKOLIK DÁRKŮ A TY CO JEŠTĚ NEJSOU SE DOKOUPÍ PŘÍŠTÍ TÝDEN.VEČER SE ZASTAVÍ KAMARÁDI A TAK TEN ÚKOL NA DNEŠEK TAKY SPLNÍME.BUDE TO TAKOVÁ PŘÍPRAVA NA STUDENÉ ZIMNÍ VEČERY.POSÍLÁME POZDRAV JITKA A DĚDA

 10. Milá Flo, dúfam že toto je to jediné pečenie mimo víkendu, čo si sľúbila, lebo mne ešte len teraz kysne cesto :D

  • Mishell, ale dnes není pečení povinné ani součástí zadání úkolu. Sice je pečení plná apetití inspirace, ale pečení v tom vánočním smyslu to není, tohle jen dotváří atmosféru úkolu.

   „Vonné svíčky se nepočítají, horké předvánoční nápoje ano, neboť těch není nikdy dost :-)“

 11. Já som to tušila :D urobíme si teda sladkú radosť len tak :)

 12. Vanda Kofroňová

  20.11.2017 at 23:00

  Milá Florentýno, těsto na skořicové šneky už je v lednici, bude to těsný, ale stihnu to :) Předsevzetí mám, první dárky jsem objednala. Díky moc za krásné zahájení výzvy, byl to zážitek.
  V.

 13. Chystám jedlé dárky. Svařákový sirup provoňěl celý byt.

  https://www.instagram.com/p/Bbu98tLA8eN/?taken-by=libusepisek3380

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2022 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑