Úkol č. 1: Dopis Ježíškovi

Do zazvonění zvonečku pod stromečkem zbývá už jenom 26 dní.

Proto tu mám zahřívací (a to doslova) úkol pro všechny, kdo ještě nestihli vyslovit a sepsat svá vánoční přání. Je naprosto hravý a oddychový:

Napište dopis Ježíškovi.

Napište ho za sebe, nechte ho napsat i své blízké a děti. Sepište svá přání. Třeba vám to pomůže zjistit, co vlastně doopravdy chcete a po čem toužíte. Třeba už ho dokonce máte dávno napsaný.

Zapojte do tvorby dopisů své okolí – bez ohledu na věk. Na dopis Ježíškovi není člověk nikdy dost mladý nebo starý :-)

Pokud chcete úkol pojmout kreativně, na Pinterestu mám nástěnku s nápady:

Dopisy Ježíškovi a jiná vánoční korespondence

A protože přišel i čas na voňavé horké předvánoční nápoje, pokud máte chuť (není to podmínkou k dnešnímu úkolu), zde si k tomu psaní a tvoření uvařit něco podle Apetitu:

Současně připomínám i legendární sirup do svařáku :-)

Pro sebe si taky rozhodně vyplňte i plán vánočních příprav, když už budete sedět v teple a s horkým drinkem. Vyplnění plánu opět není součástí soutěžního úkolu, ale hodně vám pomůže v plnění vašich domácích vánočních úkolů. Dá vám pocit, že máte všechno pod kontrolou a že můžete spoustu věcí zařídit včas.

Share Button

25 komentáře

 1. Marcela flair

  28.11.2018 at 1:15

  No hurá, první úkol je tady! Děti budou určitě velmi ochotně pomáhat s dopisem a já se těším na nějaký ten horký nápoj. Uvidíme, co vymyslíme :-). Přeji hezký den! M.

 2. Těším se na každý úkol, který přijde a i když máme práce až nad hlavu, tahle výzva je moc fajn a vlastně nás krásně tím časem převede a vše bude jak má být. :)

 3. Markéta K.

  28.11.2018 at 19:31

  Tak tohle byl asi nejtěžší úkol z celé vyzvy :-D dceři jsou 2 roky, tak jsem si s ní teď na to sedla. Na všechny tipy na dárky mi řekla „to už mame“, takže jsem ráda že jsem ji přemluvila ať nakreslí aspon neco. No,nakreslila jablicko… kéž by ji ta skromnost vydržela (ke 2.narozeninam před měsícem si přála šťávu:-D )

 4. Jak mám postupovat, když jsem úkoly splnila o týden dříve? Stačí vyfotit nebo musím vymyslet a vytvořit znova?

 5. Sirup do svařáku jsem dělala v sobotu a je to naprostá bomba! Dcera si ho dává do čaje, já do vína a spokojené jsme obě! Do Vánoc určitě nevydrží…

 6. Naše dopisy Ježíškovi už Ježíšek z parapetu odnesl. Co teď? :-)

 7. Koukám, že včera začala výzva a ani jsem si toho nevšimla, žádný mail nepřišel, žádné upozornění :( no nic se zpožděním tedy začínám dnes.

 8. Dnes jsem objevila tuto výzvu a zrovna včera jsme se synem Ježíškovi psali :D Takže uplně náhodou jsme splnily první úkol :)

 9. Flo, děkuji zase za Výzvu i za plán vánočních příprav – krásně to máš dotažené :-). Dopis Ježíškovi malujeme dnes – včera jsem připravila svíčky na věnec. Sice to máme přehozené, ale hlavně že v pohodě :-).

  Mimochodem, až teprve si člověk předběžně hodí na papír, kolik toho chce stihnout, zjistí, že by měl brzdit a začít si i užívat (kolonka „atmosféra“ :-)) – to se mi líbí nejvíc.

 10. Naplánované pečení cukroví, sepsané dopisy Ježíškovi, nakoupené darky. Tak jdeme na to. Už se těším na další úkol. Dekuji za výzvu

 11. Tak letos že je kratší výzva mi nevadí. Letos konečně v duchu aktivit i jen každý pro sebe. Není to jen honička práce, děti barák. Ale naše zájmy. Sice se v týdnu doma jen potkáváme a víkendy se taky od září plní, ale není to nuda. Dopis nepíšu neb jej máme jako každý rok na lednici. Každý má svůj sloupec a připisuje a ostatní si můžou vybrat z tipů čím obdarovat. hezký den Flo a hlavně hezké dolaďování domova.

 12. Milá Flo, dopis Ježíškovi napsala zatím mladší dcera, takže splněno 1/4, adventní věnec připraven… Ale zítra si doběhnu k Antonínovi pro koření a udělám si sirup na svařák, už se mi sbíhají sliny na to, co budu popíjet (možná budeme popíjet s manželem), až budou dcery péct cukroví, na které jim připravím těsta

 13. Ahoj Flo,

  loni jsem výzvu objevila později a pravidla k ní ještě pozděj… Tak jsem zkusila úkoly plnit alespoň pro sebe – a že to bylo na přípravách znát! Dnes se zkusím s prvním úkolem připojit k letošní výzvě.

  Díky za inspiraci. A krásný adventní čas přeji!

  Bára

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑