Adventní úkol č. 1: Plánování s hrnkem

Je čas začít konat.

Nikoli panikařit, nikoli vydat se na zběsilou jízdu s nákupním vozíkem mezi regály, ale v klidu si sednout a promyslet si, co všechno ještě chybí udělat.

Váš dnešní úkol má dvě části.

1. Uvařte si něco horkého do svého oblíbeného hrníčku. Mělo by to být něco, co voní vánočním kořením, protože tak se do atmosféry nadcházejících dní mnohem snadněji ponoříte. Pokud nevíte, inspirací vám může být můj článek o svařáku, punči a glögi. K němu ještě přidávám vánoční závan inspirace z Apetitu, pečlivě vybraný a doporučený redakcí přímo pro dnešní úkol:

2. Stáhněte si tenhle plánovací arch a načrtněte si plán, co všechno bude potřeba do Vánoc udělat a zařídit. Připravila jsem vám ho, abych vám ulehčila přemýšlení o tom, na co všechno je nutné myslet. Buď si ho vytiskněte, anebo volně převezměte a překreslete. Vyplňte ho podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, podle momentálních ambic a obav, podle nálady a podle požadavků vašich blízkých. Naplánujte si krásné Vánoce, bude se vám to ještě v průběhu výzvy hodit.

Nakonec zveřejněte fotku z plánovací akce, včetně hrnku.

Co můžete dnes vyhrát?

Dnes se bude odměňovat na Instagramu. Pokud k fotce úkolu kromě hashtagů výzvy #kucharkaprodceru a #adventnivyzva2016 přidáte i třetí hashtag #casopisapetit, redakce Apetitu během příštího týdne jednoho z vás vybere a odmění touhle krásnou kuchařkou:

Kuchařka Vánoce Apetit

Fotku můžete zveřejňovat kdekoli, dle pravidel výzvy. Instagram není povinnost. Ale pokud se pro Instagram rozhodnete a ještě navíc přidáte uvedený hashtag, můžete se tím zařadit do minisoutěže o tuto krásnou kuchařku.

Share Button

24 komentáře

 1. Haha, „co všechno ještě chybí udělat“. Všechno! Letos jsem nějak zaspala a nemám téměř nic. Vlastně kromě dárků, ty mám téměř všechny (a ty, co nemám fyzicky, mám aspoň vymyšlené). Bude fajn si to sepsat :-).

 2. Super, plánování a popíjení teplého nápoje to je moje, už se těším na snídani ;-)

 3. Plán se rozhodně hodí – letošní Vánoce jsou pro mě premiérové – jako vdaná paní přece nepůjdu na štědrovečerní večeři k mamince….

  A teplý vánoční nápoj si ráda vychutnám (jen tedy v dětské verzi, ale o to s větší radostí – vzhledem k důvodu;)

  • Přeji hodně zdaru. Ať se vše vydaří.
   Každá /ý z nás si určitě pamatuje ty své úplně první samostatné Vánoce. Spoustu plánů, očekávání, touhy po dokonalosti…
   Ty moje si vybavuji naprosto přesně. I tu beznaděj, že se mi nedaří stihnout vše tak, jak jsem chtěla. Smutek a slzy nad prvním spáleným plechem lineckého cukroví ( plynová trouba v novém bytě hřála úplně jinak než elektrická doma u maminky.. jenže to mě tenkrát vůbec ani nenapadlo Bylo těch nezdarů víc,
   ale to Tebe vůbec potkat nemusí.
   Pod vedením Flo jde totiž všechno mnohem snáz. Tak gratuluji.
   Přeji jen samé příjemné zážitky a hlavně klid a pohodu. Libuše

 4. Plánování, to je něco pro mě. Snad mě náš tříměsíční syn dovolí si na chvíli sednout, dát si čaj a sepsat, co všechno vlastně musíme spolu ještě přichystat, abychom měli krásné rodinné Vánoce :)

 5. Mam neskutecnou chut na tu cokoladu, zaroven chci ale obstastnit i sve muminkove hrnecky glögi (bude to premiera) – ani jsem netusila,ze je to finsky recept! Budu to muset vyfotit i pro moje finske kamarady. Tak uvidime, mozna se pustim do obojiho :-)

 6. Můj adventní plán …
  Protože jsem sova, tak se mi nejlépe pracuje a soustředí v noci, když je všude klid a nikdo po mě nic nechce a nepotřebuje.
  Dle instrukcí jsem si do svého oblíbeného hrnečku uvařila po skořici a hřebíčku vonící svařák, vytáhla tužky, pastelky, fixy a papíry. Hoooodně papírů. A začala plánovat. Na pomoc jsem si vzala své poznámky z loňska, knihy od Florentýny, sešity s rodinnými recepty, časopisy s tématikou Vánoc a hlavně svou kouzelnou krabici s poklady – tedy na upřesněnou, schovávám v ní naprosté skvosty – lístečky s ručně psanými recepty. Hodně jich mám od kamarádek, kolegyň, sestřenic, tetiček, přátel, ale hlavně od maminky a babiček Osud mi přál, takže jsem měla babičky hned tři a po svatbě se k nim ještě přidala babička mého manžela – úžasná kuchařka s obrovskou láskou právě pro pečení.
  Probírala jsem se recepty a zasnila se s nostalgií vzpomínek tak, že jsem úplně přestala vnímat čas. Bylo mi u toho krásně, ale oči se klíží a tělo chce spát… Tak dobrou noc přátelé. Užijte si to, ať se vám plánování podaří a neztratíte se v čase jako já.

  https://www.instagram.com/p/BNS2JPQAzVm/?taken-by=libusepisek3380
  https://www.instagram.com/p/BNS3keKgK-M/?taken-by=libusepisek3380

 7. ..včera jsem díky úkolu vynesla plnou tašku věcí,o kterých jsem si myslela,že je v té kuchyni „nutně“ potřebuji..dneska si vezmu svůj oblíbený hrneček a vyrazím s ním na Zelňák na svařák..sice s vámi nesoutěžím,ale to hraní se mi líbí.. :D

 8. Marcela flair

  27.11.2016 at 7:39

  Krásně napsané, Libuško!

 9. Marcela flair

  27.11.2016 at 7:47

  Těším se. U mě bude jistojistě nealko verze nějakého horkého nápoje, neb pooperační rekonvalescence mi dává zabrat víc, než bych si přála. Naopak nebudu mít výčitky, že u toho plánování strávím víc času než vloni, protože se třemi malými dětmi je (v tom běžném provozu) těch klidných chvil jako šafránu ;-). Užijt(m)e si tedy první adventní neděli i plánování s něčím dobrým!

  • Říkala jsem si po půlnoci, že Ti to dává asi dost zabrat, když jsem neviděla žádný tvůj obvykle hodně noční příspěvek. To nejtěžší máš už za sebou. Kdybych mohla nějak pomoct, stačí napsat sem a nebo mi můžeš zavolat- jen mám jiné číslo – 739071293
   Tak odpočívej v rámci možností. Myslím na Tebe a posílám požehnání. Líba

  • Marcela flair

   28.11.2016 at 22:44

   Dává, Libuško. Snad bude brzy líp. Děkuji moc za milá slova a nabídku. Marcela

   P.S.: https://www.instagram.com/p/BNUignTgCXB/

 10. Krásné nedělní, první adventní ráno. Letím na čokoládu, odpoledne připravím svařák a večer brusinkový punč. To bude nádhera. Venku je pošmourno tak bude příjemně doma. Udělám inventuru v „papírkových“ receptech a budu pokračovat v přípravách na blížící se svátky. Pohodu všem!

  • Ahoj Ivo.
   Udělám inventuru v „papírkových“ receptech – To mi zní tak nádherně. Mám moc ráda tenhle styl. Kdyby ses náhodou rozhodla (v zápalu inventury) zbavit se některých skvostů, tak se přimlouvám, abys je nezlikvidovala úplně. Měla bych o ně zájem. Viz výše v mém komentáři z noci. Děkuji Líba

 11. Jé ahoj Marcelko. no krásně a hned kolikrát?
  Já nějak moc nejsem kamarád s technikou. Včera jsem překonala sama sebe a založila si instagram, abych měla kam posílat fotky zvládnutých úkolů. To se ze začátku dařilo a já byla nadšená a trochu i hrdá, jak jsem to zvládla. No a dnešní ( noční ) příspěvek byl i dlouho po zveřejnění označen, že ČEKÁ NA SCHVÁLENÍ … Tak jsem čekala taky. Nakonec jsem šla spát, ale nedalo mi to a tak jsem se ještě nad ránem vzbudila, znovu zapnula počítač a jala se ten „štítek s čekáním“ nějak obejít. Výsledkem je viditelná chyba několikrát se opakujícího textu příspěvku. Víte prosím někdo, jak to opravit? Co pro to mou udělat? Děkuji předem za pomoc či radu. Přeji hezky prožitou první adventní neděli tzv. železnou. Libuše

  • Milá Flo, děkuji Ti za nápravu a odstranění několikrát načteného textu komentáře. A hlavně za tvůj čas a vysvětlení. Moc mi to pomohlo. Instagram účet opraven i s profilem. Díky Tobě jsem to zvládla. A pak, že se nedá nad technikou zvítězit… cha chááá.

 12. Krásný sváteční den…včera jsem si do diáře psala co bude vše potřeba a tak jsem si jen dnes všechno přeprala do adventního plánu…a hlasím závislost na sirupu do svařáku…kromě kafe ho liju snad do všeho…taky to tak vypadá, za pár dní budu muset udělat novou dávku.
  A protože od léta rekonstrujeme obývák a až do pátku jsme čekali na sedačku, mám z Adventu v „novém“ úplně mega radost…
  Pro dnešní „rychlokolaudační“ návštěvu jsem upekla sýrové tyčky z listového těsta a asi to není naposled, protože měly úspěch…
  Užívelte dnešní sváteční den, těším se na další dny s vámi :-)

 13. Hana Enuica

  27.11.2016 at 14:08

  Díky moc za tenhle úkol. Byl super! Hned jsem začala plánovat a moc si to užila. Nakonec jsem při dnešním nákupu splnila hned jeden naplánovaný úkol :) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1269862686389028&set=a.574220782619892.1073741826.100000959254601&type=3&theater

 14. Milá Flo,

  děkuji za slibně se rozjíždějící advent :-) Horký nápoj uvařen a „bojový“ plán připraven. Vzhledem k tomu, že jsem letos převzala vládu nad novou domácností, je toho potřeba připravit a udělat mnoho… od nákupu nových ozdob, přes pečení a vaření až po to těšení se na „Ježíška“ :-) Tvůj dnešní úkol mě nakopl a zvládla jsem i umýt ty okna, protože jak jsi správně napsala, jindy by na to už nebyl čas…

  Tak přeji i tobě krásný adventní čas :-)

 15. Moc se těším! :) Letos jsem na výzvu narazila úplně náhodou poprvé a rozhodla jsem se zapojit. Snad to půjde dobře, když nosím v břiše malého pomocníčka :)

 16. Milá Flo splněn jelikož jsem nemocná tak jsem si udělala pěkně zázvorový čaj s medem a citronem.Soutěže se nemohu zůčastnit protože neumím vkládat fotografie do počítače a nemám chytrý telefon,ale přesto se těším na nové úkoly.To víš mých letech je zázrak že umím aspoň to zvládám.Všem ostatním přeji štěstí a také pěknou zábavu.Julianna

 17. Koukám, že má kolo vítěze (zveřejněno na Instagramu). Fotka moc hezká, nápoj lákavý, ale plán tam vidět není.. Myslela jsem, že je podmínkou výhry aby byl aspoň trošku vidět.. https://www.instagram.com/p/BNZM9Ekg8AK/?tagged=kucharkaprodceru

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2023 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑