Adventní úkol č. 2: Zkrášlete si domácnost vánoční výzdobou

Ruku na srdce a přiznejte si: máte radost z uklizené kuchyně a z adventní výzdoby na stole? Jsem si jistá, že vás takový pohled pěkně hřeje. Možná ještě víc, než svařák v hrnku.

Ale na vytvoření dokonalé adventní nálady to ještě nestačí, takže v tom budeme dnes pokračovat.

Dnes se věnujte vánočním ozdobám a dekoracím.

A věnujte se jim takto:

1. Lokalizujte krabice se všemi vánočními ozdobami, dekoracemi, světýlky, lucerničkami a podobnými radostmi. Vytáhněte je z komory, z půdy, ze sklepa nebo ze skříně. Otřete z nich prach a opatrně je otevřete.

2. Udělejte nemilosrdnou inventuru všeho, co se v krabicích nachází. Pět let staré výrobky dětí ze školky nahraďte letošními, vyhoďte rozbité a nepoužívané ozdoby, pečlivě otřete staré ozdoby po babičce, starý roztrhaný a zaprášený papírový betlém dejte do sběru, popřemýšlejte, jestli vám na letošek náhodou něco nechybí. Pokud ano, připište si to do adventního plánu.

3. Vezměte ozdoby, které nepatří na stromeček, a ozdobte si jimi byt. Na okna rozmístěte elektrické svíčky, rozprostřete betlém, pověste světelné řetězy na balkón nebo na krb nebo kam u vás patří. Jelikož se s tímto úkolem zcela jistě vydáte i mimo kuchyň, dost možná budete nejprve muset provést odklízecí a odtučňovací kůru obývacích místností, které chcete ozdobit. Aspoň si pak tyhle položky škrtnete ze svého plánu. Já vám slibuju, že už se k těmto odklízecím úkolům nebudu během výzvy vracet, takže je to na vás.

4. Běžte pokud možno ještě dnes dokoupit všechno, co vám v oblasti domácích vánočních dekorací chybí. Barevné papíry na papírové řetězy nebo na hvězdičky, jmelí, chvojky do vázy, jedlé čokoládové kolekce na stromeček, buráky nebo vlašské ořechy do mísy, nové ozdoby na stromeček, bílou barvu na okno, stříbrnou barvu na větvičky, svíčky do svícnů, jak je libo. Není to povinná součást úkolu, ale hodí se ji mít vyřešenou, tak proč to nevzít najednou.

Co můžete dnes vyhrát?

Opět hrajeme o Vánoční kuchařku pro dceru a opět se soutěží na Instagramu. K zapojení do dnešní minisoutěže je potřeba hashtag #vanocnikucharka.

Vánoční kuchařka pro dceru

Share Button

20 komentáře

 1. Marcela flair

  28.11.2016 at 0:03

  To je pěkný úkol. Krabice mi donesou mí milí pomocníci, a se zdobením určitě taky moc rádi pomohou. Tu inventuru mezitím naštěstí zvládnu i vsedě ;-). Pěkné pondělí všem!

 2. Hezký úkol.
  Zdobení mám moc ráda a hodně mě baví. Jen ty „odklízecí“ práce jsou trochu/dost nepříjemné…zaberou spoustu času a sil – hlavně to pak udržet.
  Ráno moudřejší večera. Tak se na to jdu vyspat.

 3. Jé, s některými věcmi už jsem začala :-), ale inventuru jsem nedělala dlouho, to je dobrý nápad ;-)

 4. Jé super… Na dnešek jsem měla v plánu podívat se po nějakých hezkých ozdobách do bytu i na stromek. Doma jich totiž zatím mám jen pár – a ty ani moc přebírat nemusím)… Takze snad to po práci všechno stihnu:)

  Mimochodem, jak a kdy se vlastně vyhodnocují ty denní soutěže?

 5. Paráda! Tohle je úkol, který jsem potřebovala jako sůl. Po rekonstrukci bytu máme stále spoustu věcí v krabicích a jsou mezi nimi i vánoční (a jiné) ozdoby. A úklidu není nikdy dost, obzvlášť před Vánocemi :)

 6. ..včerejší svařáček potěšil,dnes si s vámi budu ráda hrát..:D

 7. A vyfotit se má co? Pokud blázinec kolem vánočních ozdob, kuchyň plná chvojí, rozmotávání řetězů atd, tak měl tento úkol přijít včera odpoledne, kdy se u nás finišovalo s adventními věnci a došlo i na revizi veškeré výzdoby. Škoda, že jsem si ten binec nevyfotila :-) Ale už vše visí! Eva

 8. Radostná práce zdobit byt. Včera jsem byla na rozsvícení stromečku v obci, děti zpívaly koledy, atmosféra nádherná. U nás už je svícen od včera v akci. Takže proberu ozdoby a udělám inventuru. Díky za milé a potřebné nápady a postrčení, vánoce pak budou v klidu.

 9. Já tentokrát budu plnit úkoly z dálky a jen některé. Mám garsonku a domácnost o dvou lidech, takže revize vánočních ozdob, které jsou v jedné malé krabici, není úplně potřebná. A jako výzdobu mám jen věnec a pak stromek.
  Ale jdu v práci navěsit baňky na benjamína, každý rok dělám vánoční fíkus:o)

 10. Kontrolu dělám,vždy když sklízím stromeček a vše pěkně dám vše do pořádku,abych když vytáhnu ozdoby den před štědrým dnem tak bylo vše bylo jak má být(zkušenosti s předešlých let)tak akorát se ještě pověsil na venkovní dveře adventní věneček a pokračuji v léčbě.Julianna

 11. Jů, to jsem dělala včera, ještě mi zbývá nakoupit svícny a rozvěsit světýlka venku.

 12. Inventura provedena, ale světýlka, hvězdy apod. podle mě patří až k Vánocům a v adventním čase ještě není jejich místo. Tak nám aspoň nasněžilo na okně (když už ráno sněžilo za oknem:)) https://www.instagram.com/p/BNXKfdiDZLW/?taken-by=zdendanda

 13. Nemám čeho bych udělala revizi – po sestěhování se s přítelem nemáme zatím nakoupené nic :-) Nákupy mám v plánu tento týden, až pojedeme nakupovat věci do mikulášských balíčků na akci, kterou pořádáme :-) Zatím mám výzdobu lehce monotematickou… miluju tučňáky :-)

 14. Hana Enuica

  28.11.2016 at 21:58

  Tak tohle mi dalo zabrat, ale snažila jsem se, jak nejlíp to šlo. https://www.facebook.com/hana.stolbova/posts/1271339709574659?pnref=story

 15. Dnešní úkol pro mě složitý zase tak nebyl, potřeby na stromeček prošly kontrolou již loni, takže jsem nic nevyhazovala :-) Fotka s výzdobou přiložena :-), těším se na zítřek… škoda, že jsem prošvihla začátek

 16. Dnes jsem si užila nádherný den.
  Venku ráno svítilo slunce, tak jsem umyla parapety oken, vyklepala peřiny a nechala je krásně provonět sluníčkem. Mezi tím jsem chystala venkovní dekorace do truhlíků. Když jsem je měla hotové, začaly se z nebe snášet velké sněhové vločky a tancovaly mi za oknem. Krásný výhled.
  Miluji zdobení a ozdob mám za léta nastřádáno opravdu mnoho krabic… (ne krabiček ) Tak mnoho, že funguji jako kamarádská půjčovna pro přátele a zachránila jsem už nejedny Vánoce. Náročné je to na skladovací prostor. Proto ozdoby uklízím a třídím přesně podle barev a odstínů do popsaných krabic a ve stejném barevném tonu jsou pak uklizeny i všechny doplňky, jako řetězy, šňůry perliček, kamínky, svícínky a pod.
  Jedna barva…. vše co spolu ladí a hraje …spolu také „bydlí“ v jednom regále. Jiná barva , jiný odstín …zase to samé. Inventuru mi dělat vlastně netřeba. V tomhle mám dokonalý přehled. Takže splněno. Máme vyzdobeno.
  Odpoledne jsem se šla podívat na náměstí na Vánoční strom. Sluníčko se činilo a pohladilo obě věže radnice a tak vznikla docela hezká fotka.
  No a protože se mi fakt dařilo, tak mám i nakoupeno vše (ze seznamu trvanlivých potravin ) na svátky a na pečení. Už mě čekají jen nějaké drobnosti jako čerstvé ovoce a pod. To nejtěžší už mám za sebou. Synové nanosili až do kuchyně, já jen třídila a skládala do polic a lednice. Krásná práce.
  Přikládám odkazy na instagram a těším se na další zadání.
  Hodně zdaru vám všem. Libuše

  https://www.instagram.com/p/BNXki6egHXg/?taken-by=libusepisek3380
  https://www.instagram.com/p/BNXlT31gztk/?taken-by=libusepisek3380
  https://www.instagram.com/p/BNXmXuSA6q7/?taken-by=libusepisek3380
  https://www.instagram.com/p/BNXnzSGgtPO/?taken-by=libusepisek3380

 17. Důkladnou revizi jsem dělala při loňské adventní vyzve. Tzn. rozbité vyhodila, slamenky dala na aukci pro Onkolacky a koupila jsem si nové koulicky, zlaté, na které jsem si nechala u odbornice napsat jména rodiny. Bylo to moc pěkné a tak si i letos chci vystačit s těmito ozdubkami, koupím max třásně, ty jsou na stromecku nádherné.
  Výzdoba bytu si mě neužije, ale dcera si to doma pěkně vyzdobila, to mi pro potěšení oka stačí.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑