Zahřívací adventní úkol (nesoutěžní)

Na tomto úkolu máte šanci si vyzkoušet, jak vážně to s přípravou na letošní Vánoce myslíte a jak vám půjde plnit úkoly výzvy.

Asi je jasné, že Vánoce mají svá pravidla a své tradice, které se nedají obejít ani ošidit, takže pokud jste soutěžili loni, spousta úkolů vám bude povědomých. Jenomže ono to jinak nejde. Některé věci se během adventu musí uskutečnit a udělat a některé věci je příjemné si vychutnat rok co rok. Naštěstí ale nevíte, v jakém pořadí úkoly přijdou, takže jistá míra vzrušení zůstane, věřím, zachována.

Začal první adventní víkend. O první adventní neděli se tradičně zapaluje první svíčka na adventním věnci. Jenomže neděle, opět dle tradice, začíná už v sobotu po setmění. Takže jinými slovy, svíčky se zapalují už dnes večer. A s tím bude souviset úkol na dnešek.

Vaším dnešním úkolem je připravit kuchyň na vánoční výzdobu a na stůl usadit adventní věnec.

Bezpodmínečně ukliďte nebo aspoň odkliďte věci, které:

 • leží na jídelním stole a nepatří tam,
 • leží na přilehlých skříňkách a příbornících a nepatří tam,
 • leží na kuchyňské lince, ale nemusely by,
 • leží u dřezu nebo na dřezu, ale nemusely by,
 • leží na okenních parapetech nebo na topení, ale nemusely by,
 • leží na zemi, ale nemusely by,
 • visí na lednici, ale nemusely by,
 • visí na opěradlech židlí, ale nemusely by,
 • visí na lustru, ale nemusely by.

Jinými slovy, proberte všechno, co někde leží a co je vidět. Dejte si závazek, že to až do Vánoc v tomto stavu udržíte.

Dále pak vyrobte nebo obstarejte adventní věnec.

Položte ho na váš krásný, čistý, uklizený stůl. A pokud máte náladu, zapalte první svíčku.

Pokud uvažujete o netradičním věnci, podívejte se, co má ve své sbírce Apetit:

Nakonec vyfoťte, co jste dnes pořídili nebo vytvořili.

Dnešní výhra

I když se dnešní úkol ještě nepočítá do hry o závěrečnou velkou cenu, takže ho do svého soutěžního fomuláře nevyplňujte, přesto můžete za jeho splnění vyhrát jednu malou kuchařku – totiž Vánoční kuchařku pro dceru. Získá ji ten z vás, kdo na Instagramu použije k fotce svého splěného úkolu hashtag #vanocnikucharka.

Vánoční kuchařka pro dceru

Share Button

34 komentáře

 1. Ale super:) na dnešek mám zrovna jeden bojový plán: vyrobit věnec… tak snad se zadaří (naposledy jsem ho vyráběla asi tak před sto lety na základce)

 2. Výborně, máme se hned po Vánocích stěhovat, takže to co dneska zhodnotím, že v kuchyni být nutně nemusí, zabalím do krabice a nahradím vánoční výzdobou :-D …

 3. Tři, dva, jedna… start. A je to tady. Dlouho jsme se těšili, dlouho nedočkavě očekávali a najednou je tu první „zahřívací“ kolo. Hodně zahřívací! Nevím jak ostatní, ale já se zapotila už při čtení zadání. (Nějak moc rychle jsem zapomněla na zkušenost z loňska. ) Tak nezbývá, než se na to jít dobře vyspat, nabrat síly a ráno se pustit do práce.
  Dobrou noc vám všem a těm, co už spí, přeji krásné, dobré ráno a hodně zdaru nám všem.
  Libuše

  • Zdravím Libuši i vsechny ostatni, které/ří již byly/i jako na trní.
   Patřím k těm, co již spaly/i, když byl úkol zveřejněn. Moc se mi teď z postele nechtělo, ale adventní výzva zapůsobila přesně tak, jak od ní očekávám. Nastartovala mě. Sama jsem zvědavá, jak to bude večer v kuchyni vypadat.
   Vzhůru za dobrodružstvím.

  • Jájo děkuji a přeji Ti, ať se zadaří.

 4. Och, přemýšlím, jestli se do toho pustit hned, nebo se na to nejdřív vyspat… Asi to nechám na ráno, ať můžu udělat pěkně za světla fotku „před“ pro srovnání :-D Úklidu zdar, jdu do postele přemýšlet, kam jsem běhěm roku zašantročila vánoční dekorace ;-)

 5. ..uf,to bude dřina.. :D

 6. Marcela flair

  26.11.2016 at 7:23

  Milá Flo, ani nevíš, jak moc jsem ráda, že letos začíná výzva o pár dní později. Vloni to totiž bylo super a já (a celá rodina) jsme si Advent díky Tobě a výzvě moc užili! Včera jsem se nechala propustit z nemocnice (operace proběhla ve středu), takže to bylo o fous. Snad budu mít dost sil se do plnění úkolů zapojit, protože bych i letos chtěla prožít pocit, že vše nedoháním na poslední chvíli :-). Těším se moc a děkuji za určitě úžasné provedení přípravami na nejkrásnější svátky v roce! Marcela

  • Ahoj Marcelo.
   Nejprve přeji brzké uzdravení a hodně sil.
   Napsala jsi to moc krásně. Tak už nezbývá, než se zase vydat na cestu pod vedením Flo. Moc se těším. Na ni, co pro nás nachystá, na vás všechny a tu úžasnou pospolitost a taky na sebe, jak obstojím v denních zkouškách výzvy. Loni mi to díky velikému pracovnímu nasazení pokaždé nevyšlo. Mrzelo mě to, ale i tak to bylo nádherné. Letos si to hodlám užít ještě víc. Tak hodně zdaru nám všem. S láskou Líba

 7. Tak je to zase tady!!!Zdravím „starou partu“ i nové :-) Fakt jsem se těšila, loňská adventní výzva byla super, moc mi to doma pomohlo s přípravami a skvěle jsem se bavila.Flo, opět velké díky!!!

 8. Zkousim letos prvne, tak jsem zvedava, jak me to bude bavit …. Snad hned zitra nebudu myt okna :-) Jinak venec uz mam na stole ….. ;-)

 9. Krásné ráno a jdu na to. Určitě najdu něco co leží kde nemá a dám se s radostí do toho. Díky za výzvu, moc se na úkoly těším.

 10. Marcela Č.

  26.11.2016 at 14:25

  Milá Flo, já budu věnec tvořit až zítra a protože již Vánoční kuchařku mám, ráda ji přenechám někomu dalšímu – je opravdu skvělá. Přeji krásné svátky M.

 11. Hana Enuica

  26.11.2016 at 19:24

  Naštěstí máme v kuchyni opravdu jen věci, které potřebujeme, protože je tak malá, že v ní nemáme šanci cokoli navíc odkládat. Takže akorát ten věnec, moje mamka každý rok dělá vlastnoručně vyrobený, a nejinak je tomu letos. Zvolila trochu netradiční uspořádání svíček a letos jsme se shodly na fialové barvě https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1269026229806007&set=a.574220782619892.1073741826.100000959254601&type=3&theater

 12. No, byl to spíš takový rychloúklid, neb jsem si zadání přečetla až odpoledne a plány už byly jiné, ale…. jedeme v tom zas! :-)))

 13. Tak mě ten dnešní neplánovaný úklid kuchyně tak bavil, že jsem rovnou i vybalila nějaké krabice ze stěhování. Díky Flo za nastartování, sama bych se k tomu určitě nedonutila. Věnec tady:
  https://www.instagram.com/p/BNSOEXmj1IR/?taken-by=zdendanda

 14. Tak já stihla jen ten adventní svícen a věneček na dveře… ještě že to byl jen rozehřívací úkol, protože hned dnes bych nesplnila ten úklid :)

 15. Výborně, nachystáno, přípravy vrcholí..:-)

 16. To jsem zvědavá na další úkoly :) Dnes se mi podařilo uklidit, tak jsem ráda, sama bych se do toho asi nedonutila :-D A dokonce jsem byla i trochu kreativní :D
  https://www.instagram.com/p/BNScsiDD4by/?taken-by=anna.wolfova

 17. Ahoj zkušení kolegové,
  zapojuji se prvně a nevím, jestli bude platit takovýto odkaz, poradíte mi prosím? :-)

  https://www.facebook.com/PlnimVelkouAdventniVyzvu2016/?fref=ts

  Děkuji :-)
  J.

 18. Konečne ho máme. Som rada, že som našla výzvu, lebo snáď aj vďaka nej máme lepší veniec ako minulý rok. :D
  Je to tak správne? Tie hastagy sa píšu do komentára? Instagram mám nainštalený oddnes, pre urýchlenie procesu. Ale pozerám, že fotka nič extra. :(
  https://www.instagram.com/p/BNSg8vOgInH/?taken-by=uzahradniku

 19. Moc vás všechny zdravím a jsem ráda,že si letos Výzvu můžeme zase užívat :-)
  Těším se moc :-)

 20. Téměř za pět minut dvanáct, ale adventní výzdoba je na stole :)

 21. Věnec hotov dávno. Vyfoceno taktéž, ale dostat ho na veřejnost mi zabralo spoustu času. Já a technika – no ale zvládla jsem to. Jak že je to s tou výzvou ??? Překonávat sama sebe a své limity a omezení… no tak to jooooo.
  https://www.instagram.com/libusepisek3380/

 22. Tak ani jsem to neveděla a adventní věnec jsem udělala a dnes už hoří první svíčka, plnit úkoly budu, ale nebudu zveřejňovat, bohužel na to už mi nezbude čas

 23. Startovací výzva – tak tenhle start mě málem odstavil. Jak jsem vyklízela police a ostatní plochy, tak jsem rovnou začala vyhazovat ty nepotřebné a zbytečné věci. Vyklizené plochy si žádaly omytí a když už jsem v tom byla, tak jsem vzala všechny skříňky i zevnitř. Takže suma sumárum jsem od 9 do 19 h jela jako fretka

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑