Den 5. po výzvě

Říkala jsem si, že mi tyhle každodenní diskuze o tom, co se zrovna u koho vaří, budou chybět. Neumím si představit, že bych se s vámi měla vidět až v druhé půlce listopadu u další výzvy.

A tak jsem oprášila něco, s čím jsem kdysi začínala a co by se teď mohlo báječně hodit.

Před mnoha a mnoha lety existovala na Facebooku diskuzní skupina Kuchařky pro dceru. To bylo ještě dávno před tím, než vznikly facebookové zájmové stránky a jejich fanoušci.

Pak jsem tuhle skupinu uzavřela, protože vývoj Facebooku šel dál a trochu jiným směrem. Skupina přežila někde v archivu a já ji teď znovu otevírám a oprašuju. Pokud si chcete společně povídat, stavte se tam na kus řeči.

Budu tam na vás čekat nejen já, ale taky patronky skupiny Dana, Letitia, Lucia, Marcela a Martina. Znáte je ze zdejších komentářů a z jejich vtipných a odvážných pojetí jednotlivých úkolů. Mají v sobě tolik pozitivní energie a tolik nápadů, že jsem přesvědčená, že tohle místo na Facebooku bude oáza kuchařské radosti.

Aby vás tahle facebooková skupina nejen inspirovala, ale taky přiměla konat, vymyslely jsme si na vás týdenní výzvy. Budou začínat vždy v pondělí a končit v neděli, takže budete mít dost času na jejich splnění. A co víc — budete si je moct během týdne víckrát zopakovat, když vás budou bavit.

Každý týden bude mít svou patronku, která si na vás v rámci své výzvy připraví nejrůznější nápady, recepty, ukázky, odkazy, pošťouchnutí a motivační hlášky. Možná i úplatky.

 • Dana bude posunovat vaše vaření za hranice všedních dní a chystá si na vás nejrůznější vychytávky a hrátky.
 • Florentýna drsně půjde po kuchařském drilu a základních technikách, protože ne redbull, ale tohle vám dá v kuchyni křídla.
 • Lucia se rozhodla, že když zrovna bude patronkou ona, bude se všechno odlehčovat. Nejdřív jídlo, posléze i tělesná hmota.
 • Letitia vás povede k tradičním jídlům, rybám, dodržování postních dní a úctě k slavnostnímu jídlu. Naučí vás, že jídlo nelze odtrhnout od zbytku života.
 • Marcela vás bude vyzývat na bojiště rodinného vaření a stolování s dětmi. Její patronát bude v duchu provokativního tvrzení, že i matky s mrňaty mohou vařit a jíst důstojně a jako lidi.
 • Martina miluje tradiční a babičkovské recepty a bude vás svádět k tomu, abyste se zamilovali stejně jako ona.

Velká prázdninová výzva potvrdila, že když má člověk aspoň trochu určený směr vaření, pak se mu nápady a inspirace ke každodennímu jídlu hledají snáz. Když budete vědět, že k večeři má být něco z mrkve, vymyslíte mnohem víc možností, než když na té mrkvi nebudete trvat.

Je jen na vás, jak se s týdenní výzvou poperete, co vymyslíte, co podle nás uvaříte a hlavně s jakými nápady nás sami zahrnete. Budeme se těšit na vaše fotky a na vaše hlášky, jak vaříte a jak si to užíváte. Každý je srdečně zván a vítán. Přípitek už je nachystán.

Stavte se, zapojte se a zůstaňte v kontaktu :-)

PS. (jen pro Jitku): Pevně všichni doufáme a věříme, že přemluvíte děti nebo vnoučata, necháte si od nich založit účet na facebooku a stavíte se k nám!

Share Button

24 komentáře

 1. Marcela - flair

  5.9.2015 at 0:11

  Jitko, určitě se také přimlouvám – bude to určitě stát zato :-)!

 2. :)
  Jů! Už sa teším. :)
  A pani Jitku tiež očakávam s veľkou nádejou. Ono sa to poddá, uvidíte ;-)

 3. Taky se moc těším a Jitko, ono to určitě půjde, alespoň za zkoušku to stojí, vždyť jste součástí tady toho všeho :-)

 4. Jitko, zvládla jste s přehledem celé léto tolik práce a vnoučat a také jste si našla čas i na zábavu, a v klídku a v pohodě jste s dědou plnili všechny úkoly….. vy zvládnete i facebook :o)) Je to jako maily, nebojte se toho – vždyť vy se neleknete žádné výzvy ;o)
  Bez vás by to nebylo to pravé ořechové :o))
  Moc zdravím vás i dědu a nakonec i sousedy a pojďte do toho za námi, my se na vás všechny moc těšíme :o))
  Dana

 5. Zdravím a loučím se :). Možná při další velké výzvě napočtenou.
  Děkuji Flo za zpestření prázdnin a jídelníčku a ostatním držím palce ať je s tou mrkví a mrňaty u večeře zábava ;). Myslím, že ty týdení výzvy jsou dobrý nápad, nebude takový stres kvůli surovinám.
  Ale na FB si kvůli tomu zakládat účet nechci, z principu. Už takhle trávím na internetu spoustu času ;), je mi jasné, jak by to dopadlo, kdybych byla „online“ s rodinou, známými, kamarády, a navíc ještě s Vámi ženský :).
  Přeji hezký den a příjemný podzim.
  Monika

  • Monika, chápem. Tiež som veľmi dlho zvažovala, či ísť do toho a som si istá, že na FB strácam hodne času… Ale hádam aj získavam.

   Budem sa teda tešiť, že sa stretneme zase niekedy na webe. Či už pri adventnej výzve, alebo aj v komentároch pod štvrtkovými článkami Kuchařky pro dceru. :)

   Maj sa pekne a radostný čas ti želám. Leti.
   PS: kde bolo možné nájsť tvoje vypracovania výzvy? (napr. instagramu zase – zatiaľ – odolávam ja)

  • Ahoj Leti, na rajčeti.
   http://fotovyzva.rajce.idnes.cz/Velka_prazdninova_vyzva_Kucharky_pro_dceru/
   To bylo jediné, co mě napadlo, bez zakládání profilu na sítích. Nemám všechny úkoly, šetřím Flo práci;), zato mám dvě malé děcka (skoro 2r, druhé 5m.), takže mezi nočníkem, plotnou, dětským hřištěm a stavěním kostek stíhám na netu tak ty mejly, svoje „hobby“ stránky, občas zprávy a nějak se mi záložky rozrůstají o stránky s vařením ;). A znám se, takže bych na FB strávila další čas (ale nemyslím, že jen ztratila, ono aspoň je člověk v „obraze“;), takže… když nechci papat bonbony, nekupuju bonbony ;).
   Leti, držím palce, ať výzvy pod tvou patronací stojí za to. Tradičním jídlům fandím, jako základu :).
   No možná, že ten FB ještě dopadne :))). Jsi hrozná a už se mě na nic neptej ani nelákej. Stačí ta naše Florentýna..;)

  • Prázdninová výzva byla opravdu bezva, díky Flo, ale i vám všem ostatním a vašim komentářům, tak se těším na tu Vánoční. Chtěla bych poprosit, jestli by ty týdenní úkoly nemohly být zveřejněné i tady? Chápu, že jde hlavně o tu komunikaci, ale FB také nemám a mít nebudu, ale úkoly by mě zajímaly 8o) Prosím prosím.

 6. Moc se těším na týdenní výzvy, super nápad, díky!

 7. Určitě to bude zajímavé,už se moc těším.

 8. I já se loučím. Taky nejsem příznivcem FB. Na začátku prázdnin jsem myslela, že budu s vámi držet krok, ale nepovedlo se, tak jsem aspoň občas nakoukla.
  Florentýně fandím, je to spousty času a energie, které do všeho vkládá, to opravdu obdivuji. A taky ty nápady :o).
  Mějte se fajn a dělejte, co vás baví.
  M.

  • Aj tebe, Miladka, všetko dobréa radostné dni!
   A budeme sa tešiť, že sa hádam zase niekedy stretneme trebárs v komentároch na Florentýninej stránke, alebo zase pri adventnej výzve.

   Nech sa ti darí! Leti.

 9. Srdečně vás všechny zdravím. Jak již všichni víme, Flo je úžasná a nechápu, kde bere nápady a energii:-) Nikdy neříkej nikdy….ale rovněž se řadím k těm, kteří se z různých důvodů rozhodli FB nevyužívat a ačkoliv to zní lákavě a jsem si vědoma toho, že mi nejspíš leccos unikne, tak se prozatím na diskuzním fóru neplánuji zastavit. Budu doufat, že se nějaké informace budou stále objevovat i na ostatních tradičních místech.

 10. Ahoj všem,
  taky se FB dlouho vyhýbám, výzvu jsem plnila přes google+, který jsem stejně měla a nepoužívala. Na advent už se moc těším, určitě se taky zkusím podívat, jestli budu moct bez přihlášení diskusi alespoň přečíst. Pokud to jde zařídit, určitě bych byla ráda…

  • Tak mi napadá… Myslím, že aj Kucharka pro dceru je tiež na G+. Aj keď tuším nie zrovna aktívna. Možno sa Florentína rozhodne niekedy oživiť aj to? ;-)
   (Ale to by asi chcelo ďalšie množstvo energie do toho vložiť. A ktovie, koľko ľudí by tam aktívne chodilo. Každopádne, som ochotná tam aspoň zdieľať týždenné témy a dôležitejšie príspevky z FB skupiny. Ak by bol záujem a súhlas autorky… (čo to zase na seba pletiem??? :-o ))
   :-D

  • Podej prst, ukousneme ti celou ruku ;)

  • Tak to by bylo super!

  • Tak malá technická:
   Za stránku KPD na G+ neviem pridávať príspevky. Ale to nám nemusí vadiť. Ak teda máte záujem, aby som zdieľala výzvy z FB, pridajte si ma do kruhov (Tetitia te Tiba) a dajte mi o tom vedieť – že ste odtiaľto, aby som vedela, koľko vás je a zdieľala to, čo vás zaujíma.

   Uvidíme, ako to pôjde, čo to bude mať význam, a či to vôbec budem zvládať… A prosím – neukousnout ruku! ;-)

  • Preklep – moje meno na G+ je: Letitia te Tiba :)

 11. Zase super nápad (y) už se těším

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑