Úkol č. 62: Závěrečná prázdninová večeře

Tyhle prázdniny stály za to, co říkáte?

Máte spoustu nových vzpomínek, které souvisí s jídlem a vařením.

Něco nového jste se naučili, něco nového jste ochutnali, ale hlavně jste něco nového našli uvnitř sebe. Ochotu vyjít ven z bezpečné zóny, z pohodlí a jistoty a zjistit, že váš svět je hned o něco větší.

To se počítá ze všeho nejvíc a žádná výhra to nepřekoná.

A tak si na oslavu svého soukromého vítězství dejte dobrou, závěrečnou prázdninovou večeři. Takovou, která bude jednoznačně vyjadřovat, jak si svého úsilí, pokroku a nového smýšlení ceníte.

Sečteno a podtrženo: udělejte si z toho pořádnou oslavu, protože si za to doufám stojíte!

Krom toho tu pro vás mám jedno hrozně důležité sdělení:

Díky za to, co jste mi svou výzvou dali! Jste neuvěřitelní a já dojatá.

PS. Zítra se sem znovu stavte na kus řeči a taky na nějaké závěrečné pokyny, co a jak udělat se soutěžním dotazníkem, jak to s výzvou bude dál, kdy se objeví nová a tak podobně. Přece to tu jen tak nerozpustíme, ne?

Share Button

81 komentáře

 1. No, už jsem chtěla dávno spát, ale když jsem zjistila, že už se blíží půlnoc, tak jsem si na ten poslední úkol musela počkat. Manžel se ptá: koho všeho mám tedy na tu oslavu pozvat? :-) No uvidím, co vymyslím …

 2. Není nad čím tesknit, Florentýna dokáže potěšit, že?

 3. PARÁDA! ♥

 4. Milá Flo, to je moc krásně napsané :-)

  • Je to nápodobné a my všichni ( myslím, že mohu mluvit i za ostatní zůčastněné) jsme rádi za Tvou prázdninovou výzvu, která nás hodně naučila a dala nám opravdu velkou zábavu na každý den. Zblížila nás více s Tebou a i nás ostataní . Je to super :-)

 5. Marcela - flair

  31.8.2015 at 0:03

  No, ono to fakt končí… muž se mě dnes večer zeptal, co budu dělat příští týden… ;-). Tak se jdu na to finále vyspat – dobrou všem!

 6. Užívala jsem si (skoro) každý úkol, i když se mi někdy fakt nechtělo, ale nakonec všechno provázela radost. Tu večeři zítra (dnes) večer si vážně užiju. A moje rodina se mnou. Díky, Flo.

 7. Já to tušila!! A jestli dobře rozumím slovu „dejte“, můžu se odměnit večeří, kterou za mě udělá někdo jiný. S chutí se nechám hýčkat a oslavu si užiju. Ty dva měsíce byly skvělé. Bude se mi stýskat….

  • To mě vůbec nenapadlo, že bych ji nedělala sama! Počkám si na odpověď, ráno moudřejší večera.

  • Jéj, to som si vôbec nevšimla! A ja som to všetko poctivo robila sama – len zemiaky som dovolila manželovi očistiť. A umyť rybičky pred pečením. :)

  • Ale musím povedať, že som si to užívala. Také – veľkolepé finále. :)

 8. Lucia Grigova

  31.8.2015 at 0:11

  ja sa citim ako cyklista na poslednej etape tour de france. vsetci vedia ze to konci, maju za sebou kopec driny ale aj uspechov, zazitkov a spomienok, a posledny den si uz len tak uzivaju, popijaju sampanske, debatuju, nikam sa neponahlaju a vsetci su zvedavi uz len na zaverecny spurt na Champs Elysees. tak si vsetci ten dneskajsi „Pariz“ uzime, boli sme super peloton! ;-)

  • Lucia Grigova

   31.8.2015 at 0:14

   a Flo bola nas Christian Prudhomme a za to ako to cele vymyslela a zorganizovala jej patri obrovske dakujeme ;-)

  • Jooo! Kdybych mohla dám like! :D

  • Výstižné :o) Přesné :o) Krásné :o) Zkrátka Luciánské ;o)

  • Luci, přesně…nádherně napsané… :-)

 9. Moje rodina je k Výzvě netečná, ale nesabotuje ji, i když jim náhle změní jídelníček nebo naservíruje něco neobvyklého. Protože ale oslavná večeře je rodinná záležitost, tak se jdu s nimi domluvit na poslední spoluúčasti.

  • mi.chalka

   31.8.2015 at 9:01

   Jak jsi dopadla? Spoluúčastní se? Přiloží ruku k dílu nebo jenom k jídlu? ;-)

  • Doufala jsem v pozvání do restaurace, když jsme na dovolené nebyli ani v hospodě:-( Ale vyndali maso z mrazáku…

 10. Jani, děkujeme i my s Pavlinkou. Zažily jsme super prázdniny, i když mě malá určitě občas proklínala… ale jednou jí zůstanou krásné vzpomínky na mámu… dobře uvažuji, že není podmínkou večeři vařit, viď? Že bychom všichni i s čerstvě zasnoubenými vyrazili na společnou večeři někam, kde se o nás postarají profíci… ;)

 11. A teď znova čtu a vidím: „…jak to s výzvou bude dál, kdy se objeví nová a tak podobně…“ Hohó! Mám radost. :)

 12. Flo, dekujeme Ti. Vyzva byla uzasna, bude mi chybet. Ale aspon konecne budu chodit spat pred pulnoci.

  • Toz ja tady pisu deset minut desne dojemny komentar a objevi se jen prvni veta :-))

 13. Moje podvědomí pracuje…. Vzbudilo mě po půlnoci a protože ráno po páté vstávám, ještě chvíli jsem odolávala..ale už stejně neusnula, takže jsem tady taky:o) Zdravím všechny noční sůůůůvy a moc děkuji Flo za nádherná slova, najednou mi už vůbec není smutno, ale tak nějak lehce a mile a moje pocity zcela přesně vystihla Lucia s tour de France….(nadarmo jsme nebyly celou dobu napojené na stejné vlnění ;oD)..
  Bylo to krásné, jako bych otevřela tajemnou komnatu a vstoupila do jiného světa …, nic už není jako dřív, protože je teď všecko lepší :o)
  Vůbec nevím, co bude s tou večeří dneska, ale už vím, že to naskočí samo, že si mě ten nápad najde jako mnohokrát předtím během Výzvy.. A víte co? Můj drahý má dneska – poslední den prázdnin narozeniny ;o)
  Jdu zkusit spát, den bude v práci náročný… ale já už teď vím, že i přes to úmorné vedro a přesto, že je už poslední úkol, dnešek bude díky výzvě a díky Flo a vám všem tady krásný :o) dobrou noc

 14. Ještě jsem tady, musím vám ukázat jeden obraz, který namalovala mně blízká osůbka.. :o)
  ten obraz je totiž ilustrace k tomu, co jsem prve napsala – Dáma, Žena, Dívka, Tanečnice… zkrátka ONA stejně jako my otevřela nějaké dvířka a VEŠLA a otevírá se jí nový svět, je všude kolem ní a ona beze strachu do něj vtančí po špičkách.. :o)

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153229204826843&set=a.10151398434391843.1073741825.754546842&type=1&theater

 15. Ahoj Flo a všichni, psala jsem to včera, napíšu to i dnes, jsem moc ráda, že jsem měla tu možnost poznat Flo, její stránky, dnes už i některé knihy a hlavně, je to osoba, která je neuvěřitelným způsobem v kontaktu se svými čtenáři, prostě si opravdu připadám jako „dcera“ když tohle čtu a chtěla bych mít ten dar umět to takto poutavě a s vtipem předat své dceři…a teď už vím, že to, co nezvládnu, bude mít navždy v knížkách od tebe a vůbec se v tomto směru o ni nebojím…
  Děkuji za výzvu, za to že jsme měly (i) každen nějaký nový cíl a snažily se posunout v kuchyni a ve vaření o krůček dál…nejenom, že jsme někdy zvítězily samy nad sebou, ale ještě jsme mnohdy potěšily výsledkem své milé.
  Alespoň u nás se tyto prázdniny zabydlelo tvoje jméno a když se muž zeptá na jídlo, které mi pochválí: to je od Florentýny? a já si užívám tu chvíli, jako bych zvládla další metu…
  Jsem ráda, jaká skvělá skupinka se tady každý den sešla a moc ráda jsem každý den četla, jak se kdo měl, co úkol, co děti, vnoučata, děda :-)
  Je to neuvěřitelné kolik lásky tady je a jak z příspěvků čiší…hrozně moc mi to dalo a přesně jak jsi napsala, přece to tady nerozpustíme…těším se na další malé výzvy a za tuhle tobě, ale i všem tady moc děkuji.Martina
  P.S. na večeři musí být naše nejmilejší jídlo, to je jasný :-D
  Krásný a úspěšný den vám všem :-)

 16. To už je vážně konec?!Bude mi to fakt chybět, moc nás to bavilo!!!I když někdy to bylo docela náročný.Spoustu jídel jsem vyzkoušela poprvé a už se jich nemusím bát.Zjistila jsem taky, že se jen tak nevzdám a co chci, to dokážu dotáhnout do konce.A za to Vám, Flo, moc děkuju.U svých blízkých jsem moc podpory při plnění úkolů neměla, sem tam jsem zaschlechla jak je to zbytečný a co z toho máš, ale věřte, že mě to dalo hodně.A jsem celou dobu moc pyšná na všechny z vás, které (kteří) plníte výzvu taky, protože se nevzdáváte, užíváte si to a podporujete zde jeden druhého.Byly to báječné prázdniny, nemyslíte? :-)

 17. Vašek K.

  31.8.2015 at 6:15

  Ahoj Flo,
  dostávám se k poděkování za vše, co jsi pro nás všechny udělala až teď.

  Běžela mi aktualizace a tak jsem nemohl reagovat o mé oblíbené půlnoci.
  Díky Tobě jsem udělal spoustu věcí, které bych normálně neudělal. Upekl jsem, přesto, že jsem to nikdy nedělal. A spoustu ostatního. Musím také vyslovit poklonu všem, kteří se této výzvy zúčastnili a jak píšou, rodinní příslušníci nebyli vždy nadšení úkolem. Ale přesto vydrželi až do konce. Taky musím poděkovat Gitě, která to se mnou vše vydržela. Škoda, že ji nemůžu vzít na tu večeři, kterou by si určitě zasloužila. Ale určitě jí nezůstanu dlužný.
  Přeju všem ostatním, ať si tu večeři užijí.

 18. Přidávám se k ostatním – velké díky Flo… Kdybych psala deník, tak ho mám letos za prázdniny dvojnásobně tlustý, tolik výzva přinesla sebou nečekaných zážitků a situací. Marně přemýšlím, jestli byl vůbec nějaký úkol bez komplikací, vždycky nastal nějaký neočekávaný problém nebo zádrhel, zákon schválnosti fungoval na 100% a zažili jsme díky tomu spoustu legrace, protože šlo o zpestření dne, odreagování od běžných pracovních starostí a rodinných povinností, u nás ještě spojených s rehabilitací dcery po celé prázdniny. Škoda, že nemohli všichni zažít takovou podporu jako jsem měla já – když jsem byla v koncích s nápady, vždycky někdo s nápadem přišel. Děti i manžel byli zvědaví už ráno jak šli dolů po schodech, co je za úkol a trpělivě se mnou drželi basu v horku, v dešti, ve dne, v noci… Přiznávám, že jsem podcenila sílu FB. Jsme malé město a v srpnu už jsem zírala, kdo všechno mi říká, že sleduje co se Sandrou kutíme a jak se těší, co vymyslíme a co máme ten den za úkol. Dnešní den je nádherný, sluníčko svítí a my se budeme všichni moc těšit na večer. Něco určitě společně vymyslíme a podniknem. A vy – virtuální přátelé, si dnešní den taky moc užijte…

 19. NO CO JEŠTĚ DODAT.VŠICHNI UŽ NAPSALI SVÉ PODĚKOVÁNÍ TOBĚ A TAKY VŠEM OSTATNÍM KTEŘÍ PLNILI ÚKOLY.BYLO KRÁSNÉ KAŽDÝ DEN SLEDOVAT JAK SE VŠICHNI ČINÍME.DĚDA TADY CHODÍ A DUMÁ CO BUDE NOVÉHO JÍST.PŘEČETL SI POKAŽDÉ CO KDO NAPSAL,TO JE MŮJ KNIHOMOL,A HNED RADIL CO A JAK UDĚLAT.U NÁS VŠICHNI RÁDI JÍME.BUDOU NÁM TY TVOJE ÚKOLY SCHÁZET.TĚŠÍME SE CO NOVÉHO NÁM PŘIPRAVÍŠ.JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJEME A TĚŠÍME SE ZASE BRZO.S POZDRAVEM NA TEBE A VŠECHNY OSTATNÍ JITKA A DĚDA ZE SEVERNÍCH ČECH

 20. Vy jste všechny tak milé a tak báječné, že mi docházejí slova. Což je v případě mého spisovatelského povolání docela malér. Ale jak už řekl někdo mnohem moudřejší přede mnou – každý konec je jen začátek něčeho nového, tak se nechme překvapit, co přinese zítřek.

  Ke všem dotazům na prázdninovou večeři — ano, je pravda, že ji nemusíte vařit osobně.

  • Díky :o) Tak já pozvu manžela na narozeninovou večeři do naší oblíbené restaurace :o) snad nezapomenu fotit…..

 21. Taky se přidávám k díkům Flo!
  Za tyto prázdniny jsem se dostala k takovým vlastním kombinacím a cizím receptům, které bych jindy nechala ležet stranou (a soustředila se spíš na klasiky). Z části za to děkuji výzvě, z další části čtvrtečním receptům, které jsem díky jejich lákavosti musela vyzkoušet i bez záminky splnit aktuální úkol. Díky výzvě jsem absolvovala více pohybu na čerstvém vzduchu, než kdyby nebyla (ať už kvůli soutěžním výletům, nebo procházkám do obchodů). Úkolům vděčím také za rozvoj kreativity – někdy člověk hledal způsoby, jak je splnit s dostupnými zdroji (hlavně množstvím energie nebo volného času). A v neposlední řadě se mi strašně líbil ten pocit (až hrdost), když se mě čím dál víc lidí ptalo: „Tak co máš dneska uvařit?“

 22. Flo a já čekám s dýní ve špajzu, kdy že bude úkol dýňový, když už byl čtvrteční dýňový článek ;). Nedošlo mi, že už je v pondělí poslední výzva. OK, tak co se dá dělat, tentokrát už musíme vymýšlet sami :).

  • Moniko, to je přesné! :D Se musím smát, protože jsem taky očekávala dýňový úkol a tu dýni, co jsem koupila, jsem pro jistotu schovala, abych pak neměla honičku. ;) To je pěkné, jak nás Flo vycepovala. ;) :D

  • Já mám zase v lednici žampióny, co kdyby byla houbová výzva! V mých podmínkách by to znamenalo najet autem cca 46 kilometrů, což se právě rodině nelíbí…

  • Já taky :o)) a pro jistotu si šetřím dvě dýně Hokaido ;oDD no tak si poradím s pomocí Kuchařky od Flo :o)

  • Taky už se těším…první budou dýňáky…mňam… :-) Jen jim nesmím říct název…. :-)

 23. Dilema, uvařit nebo se nechat obsloužit?

 24. Flo, velký dík za tvuj cas a nápad. Musím ti poděkovat za to, kolik inspirace jsi vnesla do me kuchyně, kolik věci jsem si vyzkoušela zcela poprvé, děkuji za všechny kucharinky a kuchariky, které jsem mela možnost poznávat z každodenních příspěvku a taky děkuji za posíleni jedné dobré vlastnosti, za neodkladnost. Např.k zubaři se objednavam už pěkne dlouho a vždycky si řeknu zítra, ale tady žádné zítra nebylo. Bud dnes nebo max. Tolik :)

  • Odesláno omylem při oprave !!! Takže: bud dnes nebo maximálně zolik:) přiznám se, ze jsem rada za cas volna, abych mohla vstřebat to nové a o to víc se těšit na příště. Velké díky už dnes za tvoje dalsi priste. A také díky tvé rodině za ten cas, který jsou věnovala nám místo toho, aby jste byli spolu. Díky za prázdniny 2015 !*!

 25. Dneska jsem kolegyni vyprávěla o soutěži a ona říkala, že úplně zářím když o tom mluvím :o) a valila oči na ty různé nové recepty, co jsem chrlila a tak jsme se rozohnily, že jsme zapomněly jít na oběd ;o))
  no a druhá, která už to věděla, tak ta dává do kupy věci na Beef (ještě nemá žampoiony..) a bude vařit – další v týmu Julií :o) musím jim ukázat i Kuchařky, ať si je taky koupí a rozšíří si obzory jako my ;o)

  • Dani,já už taky „nakazila“ okolí a kuchařky si kupují… :-)

 26. ty překlepy jsou někdy fakt srandovní.. koukám jsem vymyslela novou surovinu – žampoiony ;o))

  • Příště (myslim treba za rok) bude ukol: použij do jídla žampoiony:)

 27. A je to,
  poslední úkol splněný, trocha smutku a slzičky v koutku a spousta krásných zážitků, radostí, nových chutí i nových jídel a libozvučných slov v domácím kuchařském repertoáru.. :o)
  Prohlížet si fotky splněných úkolů je jako prohlížet si rodinné album plné krásných vzpomínek…
  Florentýna, Martina, Lucia, Leti, Jitka s dědou se stali součástí naší rodiny.
  Bylo to báječné a změnilo to mnohé. Díky Flo, díky holky, díky všem tady :o)) Mějte se krásně, buďte zdraví, šťastní, spokojení a brzy na počtenou ;o)

  • Dani, ty to vždycky tak krásně napíšeš…odeslala jsem úkol a jsem úplně naměkko…

  • Lucia Grigová

   31.8.2015 at 23:49

   Dani je to uplne presne tak ako si napisala, ja si vdaka fotkam a jednotlivym uloham presne viem vybavit, co som ktory prazdninovy den robila. To je super! Na toto leto budem mat vela spomienok napriek tomu ze som ho travila najma doma a u nasich :)
   Vsetkym vam posielam pusu! :)

 28. Slavnostní večeře :o)
  Doma bychom si tu atmosféru víc vymazlili a načančali, ale i tak to bylo fajn ;o)

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1188122007871524&set=pcb.1188122747871450&type=1&theater

  • URČITĚ VÁM MOC CHUTNALO A UŽILI JSTE SI TO.JÁ A DĚDA JSME SE TAKY UŽ VRÁTILI.BYLI JSME TADY NEDALEKO V RESTAURACI U LESA A RYBNÍKA.DĚDA RÁNO ZAMLUVIL RYBU A NAKONEC JSME JEŠTĚ DOSTALI ŠKVAREČKY Z KAPRA.MAJÍ TAM ÚŽASNÉHO KUCHAŘE.A ŠKVAREČKY DĚLÁ JAKO BONUS.MOC JSME SI POCHUTNALI.DOSTAT SE TAM BYLA KLIKA.MAJÍ POŘÁD PLNO.FLO,BYL TO OD TEBE DOBRÝ NÁPAD NÁM DÁT TAKOVÝ ÚKOL.ZDRAVÍM JITKA A DĚDA

 29. TĚŠÁM SE NA ZÍTŘEJŠÍ HODNOCENÍ A MOC VÁM TO VŠEM PŘEJU.JITKA

  • No však o ty ceny jako takové už tu u spousty lidí stejně dávno nejde :). Ne, žeby se teda něco nehodilo, to jako jo… ale kdybych šla do obchodu a koupila si to, tak vydělat si na to spotřebuju asi tak X x méně času než na všechno to prohlížení, vaření navíc, shánění, focení, dávání na net…
   A komentování v komentářích :D

  • Souhlasím s M. My jsme úkoly plnili svědomitě a ani se nebudeme soutěže účastnit :-) . Na kuchařky musíme našetřit….

  • Jsi dobrá Lenko, já bych se asi nedokopala na začátku, kdyby to nebyla soutěž :). A dávali jste foto na net? Třeba bude nějaké losování, nebo tak něco :).
   A na kuchařky – alespoŇ máš o co napsat Ježíškovi ;)

 30. Kuchařku pro dceru jsem objevila až v polovině srpna,moc mě to mrzí. Od té doby jsme s dětmi splnili všechny úkoly. I manžel se chytil :-) . Škoda, že už je konec, obohatilo nám to krásně s dětmi prázdniny. Děkujeme !!!

 31. Tak teda poslední úkol…doufám, že tohle všechno krásné, co vzniklo tady kolem bude nějak pokračovat…protože jste holky báječné, skvělé a mám to tady moc ráda…A tobě Flo ještě jednou velikánské děkuji…myslím, že jsme si to všechny bááááječně užily…
  Dnešní večeře…slavnostní hlavně pro moji Páju…pro ni jsou totiž nejvíc slavnostní jelí milované špagety Carbonara :-D

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=726265984186990&set=a.241545612659032.1073741825.100004107851866&type=1&theater

  • Vypadá to dobře … a díky za inspiraci s „pečenou bramborou“, kterou jsem dnes použila já. Bylo to báječné! :-)

 32. Milá Flo,děkuju ze super nápad,za inspiraci a za celoprázdninové dobrodružství :-) A těším se příště:-)

 33. Připojuju se k pochvalám a díkům, bylo to super :) Některé dny byla výzva pro mě jediný motor přemoct se a uvařit rodině pořádné jídlo, jinak bych to v těch vedrech odbyla chlebem s něčím. Vyzkoušela jsem spoustu nových receptů, občas to byl docela adrenalin, výroba ztracených vajec byla asi nejnapínavější :D

  Na dnešek jsem udělala těstoviny s vinnou omáčkou a lososem. Od malinka mám oslavy spojené s rybou, u nás to bylo slavnostní jídlo. Byly drahé a nás bylo doma moc. A tuhle slavnostní náladu ve mě vyvolávají pořád :) Pochutnali jsme si moc :)

  http://jituli.blogspot.cz/2015/08/62-slavnostni-vecere-na-zaver-testoviny.html

 34. Ahoj Flo, moc dekuji za to, co děláš. Děláš to moc dobře! Jsem ráda, že jsem tvoji kuchařku (vlastně všechny) objevila a nahlédla dovnitř. Přesto, že svoji domácnost včetně kuchyně:) již nějaký ten pátek mám, naučila jsem se od tebe tolik věcí! A hlavně jsem se naučila nebát se a vařit s lehkostí.
  Vám vsem, se kterými jsem se tu potkávala moc dekuji za podporu, o které třeba vůbec nevíte, ze jste poskytli:)
  Mrzí mě, že ani dnešní úkol jsem nesplnila. Přestože i v mých podmínkách, kdy šlapu do pedálů, byl splnitelny. Ale jsem ráda, ze jsem dnešek přežila ve zdraví- byla to fuška. Ale teď už ležím ve spacáku, hvězdy nad hlavou a nebožtíky po pravici:) (fakt spíme vedle hrbitova)

  • Tak sladké sny a ničím nerušený spánek přeji :)

  • JANI DOUFÁM ŽE SE VÁM VEDLE HŘBITOVA SPALO DOBŘE.JÁ U NĚHO ŽIJU I S RODINOU UŽ 26 ROKŮ.TATÍNEK ŘÍKAL ŽE TI ZA PLOTEM NIKOMU NEUBLÍŽÍ.HORŠÍ JSOU TI CO BĚHAJÍ PŘED NÍM.JITKA

 35. Je to zvláštní, že nás o půlnoci nečeká nový úkol… Teď to na mě nějak padlo, děcka.

 36. Zrovna jsem si říkala, že musím vydržet ještě do půlnoci, počkat na nový úkol. A ono už vlastně ne… Nějak to uteklo… A bylo to moc fajn. Nejnapínavější asi hned na začátku, kdy jsme na chalupě s mizerným signálem nikdy nevěděla, jestli si vůbec budu moct přečíst úkol, natož nahrát fotku. Kolikrát mě Výzva zachránila od otravné povinnosti „vymyslet, co budu zítra vařit“.
  Takže… také děkuji Flo za skvělý nápad a za moc pěkné obohacení prázdnin.
  My jsme dnes prázdniny zakončili večeří, která možná moc slavnostně nevypadá, ale je takové milé letní jídlo, že se mi k tomu prostě hodilo – lívance s borůvkami :-)
  http://jancee09.rajce.idnes.cz/Velka_prazdninova_vyzva_Kucharky_pro_dceru_-_Jana_H.#62.jpg

  • Lívance s borůvkami … mňamky. Je to perfektní jídlo na zakončení prázdnin.

 37. Slovné spojenie „Slávnostná večera“ vo mne okamžite vyvolalo asociáciu – Veľkonočná večera – teda pečené jahňa, čo mávame tradične na Zelený štvrtok. Aj som hneď začala snoriť v mrazničke, kde ešte čaká kus jahňacích rebier – reku urobím jahňaciu kotletu podľa Florentýny.

  Ale jahňa by bolo asi v týchto horúcich dňoch priťažké. Radšej sme si teda pripravili rybičku – pstruha. A okolo (predjedlo a „zájedlo“) zopár ďalších dobrôt. :)
  http://letitia-vari.blogspot.sk/2015/08/letna-vyzva-slavnostna-vecera.html

  V článku samozrejme nechýba aj trošku toho sentimentu – a vďačnosti – voči FLorentýne, ktorá celú túto hru pre nás pripravila. Ale vďaka patrí aj všetkým vám, s ktorými sme tu spoločne vytvorili také malé kulinárske spoločenstvo. Teším sa, lebo verím, že s koncom prázdnin sa nič nekončí, ale otvárajú sa nám nové obzory a nové výzvy… celoročné. Ktoré budeme môcť prežívať znovu spoločne.

  Radostné vykročenie do septembrových (a ďalších) dní všetkým želám!
  Letitia.

  • Jé, teprve teď to vidím, povedla se ti nádherně, a snad i chutnala ;-)

 38. Také by mne zajímalo, kolik lidí se výzvy účastnilo, ale to snad bude ještě zveřejněno. Hodně štěstí všem :-)

 39. Marcela - flair

  31.8.2015 at 23:07

  Večeře v restauraci se s třemi malými dětmi rovná scifi, takže i dnes jsem se postavila ke sporáku. Nakonec padla volba na palačinky. Pro nás je to vždycky svátek – holky palačinky milují odmala, asi bych marně hledala oblíbenější jídlo. A já si u sporáku vždycky vzpomenu na moji mamku, která je měla vždy úžasné. I díky ní mám tak kladný vztah ke kuchyni a snažím se, aby i moje děti jedly tak dobře (kvalitně, zdravě, nápaditě), jako jsme jedli my.

  Díky, Flo. Bylo to prima, i když občas složitější, ale jinak by to nebyla výzva :-). A díky vám všem tady, byly to nezapomenutelné prázdniny!

  https://www.facebook.com/marcela.vilimova/posts/10153811046864341

 40. Chtěla jsem se taky něco ještě napsat, ale mohu spíš jenom se všemi souhlasit………..myslím, že se nic nového dodat už nedá, všechny varianty co nám výzva dala byly již řečeny :-)
  Díky všem za skvělou atmosféru a úžasné prázdniny :-*

 41. Lucia Grigová

  1.9.2015 at 0:08

  dnes to bol zvlastny pocit posledny krat vesat na facebook fotky, pisat k nim komentar, snazila som sa uzit si to co najviac. a som zvedava co bude zajtra. cosi mi hovori ze sa budem asi strasne nudit :D :D :D

  my sme dnes boli poriadne rozcestovani, doobeda u jednej babicky, naobed presun k druhej, takze na varenie akosi neostal cas a energia, detom sa navyse z toho cestovania poskracovali/poposuvali poobedne spanky, takze som to nakoniec vymyslela tak, ze som nas pozvala do jednej prijemnej restauracie…vsetko nakoniec klaplo na jednotku, nas najmensi prespal celu veceru v kociku, starsi sa tesil z palaciniek a my dospelaci sme sa v duchu vyzvy pokusili objednat to, co sme este nikdy pred tym nejedli :D
  vecer vonku bol uzasny, slnko uz tak nepalilo, pofukoval vetrik, deti boli spokojne, nikto neplakal, aj dospeli boli spokojni, a ja som si to fakt uzila. vlastne som si uvedomila ze v restauracii som nebola minimalne dva roky, takze bolo co dohanat a slavit :). a najlepsie nakoniec – moji spolustolovnici mi vsetci zborovo povedali, ze tu dnesnu ulohu ta Florentyna vymyslela fakt vyborne :) mali sme skvely pohodovy rodinny vecer a ja zan velmi dakujem :)

  a pozdravujem vsetkych a tesim sa zajtra! :) vlastne uz dnes :)
  - stavim sa ze sa sem este vsetci v nasledujucich dnoch budeme vracat a len tak volne klabosit :)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑