59. úkol: Uši

Výzva po cestě potkala další místní specialitu: štramberské uši. Možná je znáte, tyhle zatočené, zvláštně tvarované něco-jako-sušenky, které mají jemně perníkovou chuť.

Určitě si teď říkáte, jak tedy hodlám uši zakomponovat do dnešního úkolu. Překvapivě snadno:

Dejte si jídlo z hrnku s uchem.

Vaším úkolem je vymyslet jídlo nebo dezert – tedy nikoli čaj a spol. – které lze podávat v hrnečku. Dá se vymyslet ledacos, od snídaňové ovesné kaše, přes polévku k obědu až po dezert po večeři. Záleží na vás, kterou část dne tomuto netradičnímu servírování věnujete.

Hrnečková inspirace z Apetitu:

Dodatečný soutěžní úkol

Dnes si můžete ještě víc zpestřit výzvu další stylovou kuchařkou:

Polévky

Dodatečné soutěžní podmínky zní: Váš výtvor je třeba sdílet na Instagramu s hashtagy #prazdninovavyzva2017 #kucharkaprodceru #casopisapetit, anebo na Facebooku, podmínkou je kromě označení hashtagy také označení facebookových stránek Kuchařky pro dceru i Apetitu. Postup, jak takové označení správně udělat, je ZDE. Výherce vybere redakce Apetitu nejpozději do týdne.

Share Button

5 komentáře

 1. Zrovna včera jsem fotila tvarohovou svačinku v hrnku na textilním prostírání. Hrnky na jídlo používám ráda, tak jdu vymyslet zas něco dalšího:o)

  • A jak se prosím dělá tvarohová svačinka? Mně dnes chybí nějak nápady. Původně jsem doufala, že dnešním tématem bude kafe….i když ho nepiju :) Asi skončím u té zapečené čokolády, ale poslední dobou je toho sladkého až nad hlavu :)

  • Martina Opava

   28.8.2017 at 8:53

   ahoj Soňo a Rézo, mě napadl jednoduchý dezert z povařených jablek a pudingu proložený piškoty, to není tak moc sladké a je to osvěžující a servírování v nižším širším hrnečku mu bude slušet;) krásný den všem!

  • Jednoduše – do misky na olivy jsem dala nakrájené broskve a do hrnečku koupený ochucený tvaroh (úkol byl prostírání a žádná miska mi neladila s použitým porcelánem). Ale běžně tvaroh míchám s trochou cukru dle chuti a s ovocem, čokoládou, oříšky… Mňam.
   PS: Jídlo do hrnečku už mám vymyšlené, ráda během výzvy zkouším novinky.

 2. Ahoj Martino Opavo :) Tak jsem nakonec dělala zapečenou čokoládu (ještě teď mi leze čokoláda ušima :)) Nicméně jsi mi udělala chuť na ten puding s jablky a piškoty, tak to si asi zítra uděláme s holkama ke svačině…díky za tip :)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2023 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑