56. úkol: Tvarůžky

Loštice zná každý, kdo miluje zrající sýry.

Zdejší tvarůžky si dokonce užívají výhod chráněného zeměpisného původu. A lidé protřelí zdravým stravováním si zase užívají ojediněle nízkého obsahu tuku v těchto sýrech a dopřávají si je, kdykoli mohou.

Proto budou tvarůžky i námětem dnešního úkolu:

Nabídněte někomu jídlo s olomouckými tvarůžky.

Alternativa pro ty, kdo jsou zrovna v zahraničí a nemají tedy možnost sehnat tvarůžky: použijte jiný zrající sýr. Na Slovensku můžete s chutí vzít i brynzu.

A ještě jedna alternativa pro ty, kdo to mají rádi obzvlášť voňavé: namísto kupovaných tvarůžků se můžete pokusit nechat v teple odležet tvaroh. Vyžaduje to jednoduchý recept, ale třeba ho v rodině máte.

PS. Ten někdo v zadání úkolu můžete být i vy sami.

Tvarůžková inspirace z Apetitu:

Share Button

18 komentáře

 1. Já věděla, že mé čichové buňky budou opět trpět :)) Ale můj muž se nemohl dočkat :)

 2. Už jsem tvarůžky jednou použila jako aromatické jídlo, tak budou během výzvy podruhé. Ještě že je mám tak ráda :o)

 3. Stačí tvarůžky jako takové, nebo musí být nějak dále zpracované? Pokud zpracované, stačí pomazánka?

 4. Martina Opava

  25.8.2017 at 7:42

  obrázek z Mapy napovídal, že bude tvarůžkový úkol, tak jsem se těšila, že si je naservíruju hned k dnešní snídani, ale to by je musel můj muž při včerejším nákupu v hypermarketu najít :D:D …tak si pro ně s holkama musím zajít dnes cestou na nákup k farmářům….provoněný den všem!;)

 5. Podle textu naservíruje bych řekla, že to může být i pomazánka, není tam slovo uvařte. Bude to voňavý den :-)

  • Také jsem pochopila, že může být studená kuchyně, takže u nás bude pomazánka :)

 6. Dělala jsem tvarůžky vařené v pivu – po vychlazení to má být jako pomazánka, ale je to moc dobré i teplé. Vařila jsem na ohni na tábořišti, tak nemohu určit, jak moc to zamoří kuchyň, mně to nesmrdělo.
  https://www.mimibazar.cz/recept/1300/tvaruzky-varene-v-pivu

  • To vypadá zajímavě, včera jsem je zapomněla koupit, budou zítra :-)

 7. Krásný úkol, tvarůžky já ráda. Muž vždycky úpí, už když je kupuju, jemu fakt nevoní. A přitom jejich chuť má rád, jen radši v restauraci :-D. Ale dneska má noční, takže jsem si udělala tvarůžkový večer a pochutnávám si tu na topinkách s tvarůžkovým tatarákem (inspirovaným tím z odkazů Apetitu).

 8. TAK NÁVRAT PROSTĚ FAMOZNÍ,TVARŮŽKY MILUJEME.JEN TAK NA CHLEBA S MÁSLEM,NO ALE TAKOVÁ POMAZÁNKA TAKY NENÍ ŠPATNÁ.ÚKOL SPLNĚN A OD ZÍTRA BUDEME DOHÁNĚT TY ZAMEŠKANÉ ÚKOLY.UŽ SE TĚŠÍM.DOVOLENÁ A VNOUČATA BYLA KRÁSNÁ I KDYŽ TROCH NÁROČNÁ.JEŠTĚ ŽE DĚDA MÁ SPOUSTU DOBRÝCH NÁPADŮ.VNOUČATA JSOU U RODIČŮ KTEŘÍ SI JE TĚCH POSLEDNÍCH PRÁZDNINOVÝCH DNÍ UŽIJÍ.ZDRAVÍM JITKA A DĚDA

 9. Mám vážnou obavu, že tohle bude konečná, ani muž, ani já tvarůžky nejíme, oběma nám strašně smrdí. Můžu je jen koupit a někomu darovat?

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑