55. úkol: Líšňačka

Slavné brněnské babky Líšňačky zřejmě jako první v našich končinách vynalezly roli překupníka zemědělských produktů.

Skupovaly od zemědělců a rolníků zboží k prodeji, čímž jim šetřily čas s cestou na trh, a pak tohle zboží nabízely na Zelňáku.

Navrhuji tedy dnešním úkolem oslavit jejich vynalézavost:

Sežeňte něco od farmáře.

Můžete navštívit trh, můžete si udělat výlet po okolí, můžete zajít k zemědělsky aktivním sousedům, ale stejně tak se můžete jen stavit v nějakém menším obchůdku a nechat se překvapit.

Protože je to nákupní úkol, který nebývá fér vůči těm, kdo jsou zrovna v pustině nebo v prázdninové přepravě, bez penalizace ho můžete splnit na přeskáčku se zítřejším úkolem. Prostě na tenhle úkol máte dva dny a nic se nestane, pokud nejdřív splníte úkol zítřejší.

Stylové by bylo, kdybyste si svůj farmářský úlovek stihli rovnou vychutnat na talíři. Nutné to není, berte tenhle úkol jako jeden z těch, díky kterým se víc seznámíte se svým okolím.

Malá inspirace z Apetitu:

Share Button

8 komentáře

 1. Jsem si říkala, že se konečne musím vypravit tady na „průzkum trhu“. Tak už nemám výmluvu a jdu tam…tedy až bude svetlo :-) , o pulnoci toho moc nenakoupím. Jinak fajn úkol, už to chtělo trochu odpočinku. Dobrou noc všem zvědavcům.

 2. Počítá se prosím i včelař?

 3. Trhy a obchůdky ve svém okolí znám moc dobře, ale můj nejoblíbenější s ovocem a zeleninou má bohužel zavřeno.

  • Můj oblíbený zelinář má taky do konce prázdnin dovolenou. Tak holt půjdu na průzkum.

 4. Tak jsem se na to dívala a v blízkém okolí jsem našla jen včelaře, ale i ten je poněkud z ruky. Naštěstí máme velmi blízko obchod Náš Grunt, ale i tam, když jsem přišla s tím, že bych ráda něco opravdu od farmáře, tak mě odkázaly jen na mléčné výrobky a na zeleninu, ostatní už je spíše velkovýroba. A tak jsem koupila brambory a zkusíme je večer na loupačku a mému muži jogurt (já se přiznám, že na ty extrahusté moc nejsem). Ale zase si říkám, že se asi po dvou letech konečně odhodlám a zkusím si objednat farmářskou bedýnku :)

 5. Martina Opava

  24.8.2017 at 15:09

  Díky Flo za možnost doplnění úkolu i zítra, u nás jsou farmářské trhy ve středu pátek a sobotu, a už se tam těším na sezonní nabídku. Dopoledne jsem s holkama vyrazila na kole na obhlídku sousedních Vávrovic, ale na nic farmářského jsme tam nenarazily (kromě dvou jehňátek na pastvě a ty jsme lovit nechtěly;). Každopádně ještě zajdu pro vajíčka z paní Aničce z naší ulice, ta se dá považovat za zemědělce každým coulem, celý život se tomu věnuje, sama si traktorem orá políčko s bramborama a obilím, a vajíčka jsou prvotřídní.

 6. Zrovna předevčírem jsme si na farmě koupili mléko, jogurt a sýr :-). Dnes výletujeme a teď odpoledne je už taky jiný program, tak na trh zajdu zítra.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2023 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑