48. úkol: Vinný

Řekla bych, že lahev vína u dnešního soutěžního políčka mluví za vše. Jsme na Pálavě a tak budiž víno. Ženy a zpěv si doplňte dle libosti:

Užijte si dnes víno, které vzniklo co nejblíž místu, kde se momentálně nacházíte.

Jste-li na výletě, ptejte se, bavte se a poznávejte. Jste-li doma, třeba objevíte vinaře, o kterém jste ještě nevěděli.

Můžete si víno jen tak nalít do skleničky, ale můžete ho použít do vaření i do míchaných nápojů.

Pokud je pro vás alkohol překážkou nebo myslíte i na děti, alternativní úkol pro vás je vzít do vaření a kuchařského čarování hroznové víno. Pozor však na jiné vinné a nápojové úkoly, které už ve výzvě padly, ať jste konzistentní.

Vinná inspirace z Apetitu:

Dodatečný soutěžní úkol

Pokud máte chuť, s dnešním úkolem si můžete zkusit vysoutěžit láhev Quota 29 primitivo od partnera výzvy Vino Italiano.

Zadání tohoto rozšířeného úkolu je jednoduché. Dejte si záležet na fotce a na tom, co vyfotíte. Nejzajímavější příspěvěk vyhrává :-) Do dodatečné soutěže o tuto dnešní cenu se počítají pouze příspěvky zveřejněné na Facebooku, které navíc zmíní facebookovou stránku Vino Italiano.

Share Button

14 komentáře

 1. Hm, alkohol pro mě překážkou je, víno bych mohla použít leda do vaření, tam se to odpaří. Ale to jediné, co tu mám, rozhodně nevzniklo někde poblíž. Takže to vidím na to hroznové víno :-).
  Jinak víno z Pálavy bývalo moje oblíbené a věřím, že zase jednou bude :-).

 2. Aspoň mám dobrý důvod dát si víno:o) Ale protože bydlím v Čechách, tak jdu shánět nějaké české, aby to byla výzva, a domácí zásobu moravských nechám na jindy.

 3. Martina Opava

  17.8.2017 at 15:05

  vzhledem k mé současné geografické poloze jdu do obchodu shánět Ostravský kahan, pokud je ještě v prodeji…já, rodák z Moravského Slovácka s vinicí za domem;)

  • Martina Opava

   17.8.2017 at 19:08

   tak ten kahan asi nekoupím a tak mi teď nezbývá než změřit na mapě, která jihomoravská vinařská oblast je na kilometry nejblíže k Opavě, a to vypadá, že si dnes už vínko neužiju (dnešní popocházení mezi regály s víny bylo s holkama už dost náročné)

 4. Počítá se hroznový mošt?

 5. Milá Flo, prosím o pomoc, potřebovala bych trochu názorně vysvětlit, co znamená Tvoje varování – upozornění, ať jsme konzistentní. Díky.

  • To znamená, že pokud u deseti předchozích fotek z výzvy uvidím, že se tam občas mihne vinná sklenička, a pak tenhle úkol bude splněn prostřednictvím hroznového vína, tak budu pátrat po vysvětlení. Nic víc a nic míň.

 6. Děkuju za vysvětlení. Já jsem se zalekla, že když třeba už byl úkol s vejci, tak že nemohu slovácké ornamenty namalovat na vejce k snídani apod.

 7. Milá Flo, pokud úkol a konzistentní chápu správně. Mohu použít i své víno z terasy, vzniklo nejblíže jak je to jen možné :-) Už se mi vrací děti a budou rádi za nějakou mňamku z vína. Předem děkuji. A.

  • Anet, tady je myšleno víno jako pití. Máš na mysli domácí víno? Asi ne, viď? Pokud je pro tebe alkohol vyloučený pro celou výzvu, tak ano, hroznové víno z terasy je parádní volba.

 8. Prosím, pomoc o radu! Pekla jsem tento koláč http://www.apetitonline.cz/recepty/5288-citrusovy-kolac-s-hrozny.html a hroznové víno mi propadlo dolů a celkově můj výtvor vypadá jinak než na obrázku. Poradíte, co jsem udělala špatně? Místo vína jsem použila džus, jinak jsem se doslova držela návodu…

  Můj výtvor je zde: https://www.facebook.com/PlnimVelkouPrazdninovouVyzvu2017/photos/a.245620229284134.1073741827.245429935969830/273518093161014/?type=3&theater

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑