44. úkol: Kostka cukru

V dačickém cukrovaru vznikla první kostka cukru na světě.

Do té doby se cukr odléval do homolí, které se musely pracně odsekávat. Zdejší paní cukrovarníkové však došla jednoho dne trpělivost, nebohá žena se totiž při sekání cukru řízla do prstu. Naznala, že je nejvyšší čas, aby její choť, ředitel cukrovaru, přišel na nějaké praktičtější řešení, jak cukr dávkovat.

Tak vidíte, ne každé kuchyňské říznutí do prstu je na škodu.

Na paměť statečné ženy z cukrovaru máte dnes za úkol následující:

Dejte si něco, co je posypáno cukrem.

Udělejte si radost něčím sladkým, co má na povrchu aspoň trochu viditelnou cukrovou závěj. Pokud sladkému neholdujete, oslaďte život jiným.

Rozmazlujte (se), je neděle.

Sladká inspirace z Apetitu:

Share Button

9 komentáře

 1. Jahody mám, tak jen ráno skočím pro tvaroh! :-)

 2. Jé, já cukrované věci nemám ráda, cukrované štrúdly, vánočky, bábovky, nic pro mě. Ani mé okolí se v tom nevyžívá. Budu se muset obětovat:o)

  • Jé, já jsem tak ráda, že nejsem jediná, kdo to nerad. Na fotce to sice vypadá krásně, ale za chvíli se cukr rozpustí, všechno je opatlané a je po parádě. Přítel se ale obětoval rád. =)

  • Také nerada cukrované, vždycky se tomu vyhýbám jak jen můžu. Jedinou výjimkou jsou kynuté knedlíky na které si cukr sypu :) Jinak mám dnes kliku, skorotchýně přinesla kremrole, které máme pro návštěvu NO a já jednu vzala, pocukrovala a jen si do ní kousla a zbytek dojedl můj muž :) Ideální úkol na neděli :)

  • Mně připadá, že pak cítím jenom ten cukr a ostatní chutě zanikají… Ale očividně nás necukrovačů je dost:o)

 3. Tak koukám, že je nás dost, co cukr nemusíme. Navíc jsem zjistila, že nemám doma ani lžičku moučkového cukru. Plnění se odkládá i když to dělám nerada, protože se mi zdá, že s opožděním výzva ztrácí ten adrenalinový podtext. Ale jsem líná zaběhnout si 3 km do obchodu. Navíc jsem si půjčovala cukr už při perníčcích a potom ho zapomněla koupit.

  • Když jsem to napsala, uvědomila jsem si, že něco mohu posypat i krystalem a už jsem vyřešila co. A přesto, že to vypadá jako závěj, je tam cukru malinko- tak doufám, že to bude stačit :-)

 4. Jediné, co mám ráda pocukrované, je bábovka. Ale jsme po velké oslavě – medovník, koláčky, sušenky. Na cukr dneska ani pomyšlení.

 5. Já cukr docela ráda. Třeba palačinky, lívanečky, beleše i štrúdl a našlo by se toho ještě spousta. Ale sypu s mírou. Zpoždění jsem nabrala s ježkem, to mne dostalo! Taky nejsem o vikendu svym pánem ve své kuchyni. Využiju to zpoždění, inspiruji se kolegami a snad to rychle doženu, protože vyzva má ten správný efekt, kdyz se plní načas. Ted uz ale dobrou noc.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑