Den 42: Hvězdičky

Pěkné servírování patří k vaření. Jedno bez druhého nemá ten správný efekt. Co na tom, že uvaříte skvělý guláš, když ho pak podáváte na pocákaném talíři, halabala nalitý na knedlíky.

Poznatek dne:

Čisté a úhledné servírování však nestačí.

Talíř je úplný, teprve když jídlo něčím ozdobíte, vyšperkujete, doladíte.

A na to se hodí tři věci: zakápnutí, zasypání, případně dozdobení výrazně tvarovanou surovinou. Můžete je taky všechny tři zkombinovat.

(Víc o zdobení v mém starším článku na téma foodstyling)

Úkol na dnešek:

Dozdobte jedno z dnešních jídel něčím ve tvaru hvězdy nebo hvězdičky.

Vím, že to není lehký úkol, takže spíš než ruce s ním potrápíte hlavu, ale až budete vědět, jak na úkol vyzrát, uskutečnění už bude hračka.

Jídlo jako takové vařit nemusíte. Klidně si vtipně přizdobte rajskou omáčku ze závodky.

Tak ať je hvězdné nebe nad vámi a hvězdný talíř před vámi.

Share Button

13 komentáře

 1. Marcela flair

  11.8.2016 at 0:05

  Milá Flo, z dnešního úkolu budou (tedy nejen) děti opět nadšené :-). Už se těším na to, jak to ráno budeme společně vymýšlet! Hezký hvězdičkami vyzdobený den všem :)

  • Marcela flair

   11.8.2016 at 22:06

   Tak ještěže jsem hvězdičky nenechala na večeři – pekla jsem kváskový chleba, chtěla ho jako vždy nějak pěkně nariznout a skončilo to cestou do nemocnice a několika stehy. Ach jo :-(. https://www.instagram.com/p/BI97iC7A_xh/

  • To je nepříjemné. Tyhle nehody, nejsou náhody. Vždy přijdou v tu nejméně vhodnou dobu. (bráno rozumem) Když ale pochopíme, můžeme se na tom i hodně naučit. Přeji Ti, ať se vše brzy zhojí, co nejméně bolí a ať jsi zase brzy v pořádku. S láskou Libuše

  • Marcela flair

   11.8.2016 at 23:29

   Děkuji, Libuško. Ano, je to fakt hodně blbě načasované, čeká mě celkem náročné období. Jediné, co to může znamenat, že to nemám hrotit. Ale jak s tím zraněním budu koupat děti a starat se o ně, to vážně netuším. No uvidíme, třeba se to zázračně rychle zahojí :-).

  • Na zázraky věřím. Mnohokrát jsem je zažila a vím, že je možné i to, co naše mysli nedokáží pobrat rozumem.
   Ráda je podporuji silou přírody. O bylinkách jsem tu se svolením Flo už mnohokrát psala… takže se ode mě nedá čekat rada typu Framikoin (i když zrovna ten je na tom ještě docela dobře)
   Mám spoustu mastí doma vyráběných a léty ověřených.
   Nejvhodnější mi pro tenhle způsob zranění přijde ALOE VERA. Ta se dá u nás koupit už hodně let ve formě gelu. Aplikace je snadná. Dá se nanášet přímo na ránu. Vůbec se nemusíš bát poškození stehů. (Pokud nechceš sundavat lékařské krytí, pak je řešením naředit gel převařenou vodou a nastříkat ho přes obvaz. Prosákne až k ráně… A protože je to jediná mě známá bylina, která umí velmi dobře a rychle proniknout přes ochranou dermální vrstvu kůže hluboko do podloží a léčí tzv odspodu nahoru , usnadňuje hojení a minimalizuje jizvy. Funguje tímto způsobem i gel vytlačený přímo z listu jakékoliv aloe. Ať už je keříčková či stromková. Mladá nebo stará. Nejvhodnější jsou silné listy z rostliny starší 5ti let. Ale není to podmínkou.

  • Marcela flair

   12.8.2016 at 0:51

   Libuško, děkuji moc za pomoc. Hned zítra se na ten gel v lékárně zeptám. Mám si ránu sama denně převazovat, to bude také zkouška. Ale jsem ráda, že to nedopadlo hůř. Díky úžasným sousedům, kteří mi chvilku po zranění poskytli fundovanou první pomoc a ještě nám pohlídali děti, když mě muž vezl do nemocnice, to ve finále bylo bez stresu a dalších starostí.

 2. Používám ráda vykrajovaná sýrová srdíčka, dnes to budou hvězdičky. To bude úžasná svačinka.

 3. Dnes je mi to jasné hned od rána.;-)
  Už vím co to bude.

 4. Tak hotovo. Zkusila jsem zakapnout, zasypat, ale hvezdy nakonec pripominaly az vyrazne tvarovane suroviny :) https://www.instagram.com/p/BI9P6o-AhOy/

 5. ZASE KRÁSNÝ ÚKOL PRO STARŠÍ VNUČKY.PŘIPRAVOVALY SNÍDANI A TAK SI POHRÁLY.HVĚZDIČKOVALY SÝR RAJČATA VAJÍČKA,MRŇATŮM CHLEBA.MOC NÁM CHUTNALO.NO A JEŠTĚ BUCHTU POLILY ČOKOLÁDOU A PŘEZ ŠABLONU JÍ TAKY NAHVĚZDIČKOVALY.K OBĚDU BYLA RAJDA,TĚSTOVINY DO EŠUSU.TEN EŠUS JE U NÁS STÁLE PŘI RUCE.KAŽDÉMU Z NĚJ MOC CHUTNÁ.JITKA A SPOL

  • Marcela flair

   11.8.2016 at 22:03

   Jitko, aspoň jeden den u Vás na prázdninách – to by bylo super :-).

 6. U mě dnes hvězdičková večeře :)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑