Den 33: Limo limo limonáda

Domácí limonády jsou hit. Přesvědčuju se o tom v každé restauraci a v každé kavárně, do které vejdu.

Malinová, jahodová, okurková, zázvorová, citronáda, oranžáda, melounová, levandulová, meduňková, mátová a spol., ty se v nápojových lístcích vyjímají nejlíp.

Poznatek dne:

Domácí limonáda je půvabnou, ale přitom jednoduchou kombinací čerstvého sirupu z ovoce nebo zeleniny, bublinkové vody, ledu, další trochy ovoce nebo zeleniny, brčka a ledu.

A samozřejmě něčeho na ozdobu.

Úkol na dnešek:

Připravte takový druh domácí limonády, jaký jste ještě nikdy nedělali.

Myslím, že víc k tomu není třeba dodávat.

Malá trocha inspirace je například zde: Letní drinky z Kuchařky pro dceru.

Share Button

7 komentáře

  1. Marcela flair

    2.8.2016 at 0:17

    Jé, tak na to se těším. Domácí limonády si s velkou oblibou dávám, ne vždy jsem z nich u vytržení, ale někdy se zadaří a pak si říkám, proč to nezkusím i doma. Takže zítra určitě nějakou vyzkouším. Láká mě už dlouho okurková, snad najdu ještě jednu salátovku v lednici. Nebo levandulová…. No nic, jdu prozkoumat tipy od Flo a případně namrazit trochu ledu, pokud mi to kapacita mrazících prostor dovolí ;-). Pěkné úterý všem!

  2. Super, ledu mám v mrazáku dostatek, ovoce v ledničce taky, tak teď jen přijít na to, jakou limonádu jsem ještě nedělala :-). Jen malý dotaz – bublinková voda není podmínkou, že ne? :-) Tu si při kojení dávat nechci a celkově ji nemám ráda, perlivé pití toleruju jen výjimečně.

  3. Tak to se mi líbí. Citronádu miluju, zázvor, bylinky, okurku střídám, tak si to ještě zpestřím. Začínají zrát ostružiny. Hezké úterý všem!

  4. Tak to bude asi okurková…tu jsem ještě nedělala..hezké úterý vsem

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑