Úkol 28: Černá

Na Rujánu jsme se vydali jen ze sentimentu. Přesněji řečeno ze sentimentu mého muže, protože to byl on, kdo se tam jako malý jednou v létě koupal v opravdovém moři.

Očekávání jsem neměla žádná, představovala jsem si zlatý písek, dlouhé pláže, studený vítr, studené moře, spoustu sluníčka, plážové koše a nějakou tu slanou vlnku. Že místní kempy zamrzly plus mínus v době minulé jsem předem věděla z recenzí na internetu, takže nepříjemné překvapení tu nehrozilo.

Co jsem ale nečekala byly řasy v moři. Byly černé a bylo jich tak moc, že se válely nejen na pláži, ale hlavně se převalovaly v mořském příboji, takže voda měla barvu asfaltu. Zkuste si to představit – líně se převalující asfalt s šuměním moře. Nebudu to protahovat, na Rujáně jsem se v moři nevykoupala.

Na památku této nevýznamné události má váš dnešní úkol barvu černou. Použijte při dnešním stolování černou barvu (samozřejmě decentně a s mírou!). Černou barvu nemusíte nutně dostat do jídla, můžete ji dodat i v rámci kuchyňského a kuchařského názvosloví – dnešní receptová inspirace dost napoví. Anebo můžete černou propašovat do fotky v rámci stolování – černý talíř, černý příbor, ubrousek s černými pruhy, černý svícen, černá prostírka… Vy si určitě poradíte tak, aby výsledek vůbec nebyl smutný.

Inspirace z Apetitu:

Černá výhra pro dnešek

Tentokrát můžete soutěžit o jednu parádně černou zmrzlinovou lžíci značky KitchenAid.

lžíce na zmrzlinu

Pokud se chcete téhle soutěže zúčastnit, doplňte vaši soutěžní fotku ještě navíc označením facebookové stránky KitchenAid Česká a slovenská republika, případně otagujte jejich instagramový profil @kitchenaidcz_sk.

Share Button

5 komentáře

 1. Obávám se že nic moc černého doma nemáme co se týče jídla, dekorací nebo prostirani. Jediné co mě teď napadá je černé kafe do černo modrého hrnku :D

  • Marcela flair

   28.8.2018 at 9:05

   U nás taky černá moc nefrci. A to kafe mě napadlo taky ;-). Ale snad vymyslim ještě něco jiného… M.

 2. Ekonvalinka

  28.8.2018 at 18:39

  Za mě nejlepší úkol. Nejdříve mě napadlo jen černé pivo

 3. Ekonvalinka

  28.8.2018 at 18:41

  Za mě nejlepší úkol. Nejdříve mě napadlo jen černé pivo

 4. Jo u nás se povedlo černé pivo a naložené buřty.Zapečené a k tomu úžasný domácí chleba

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2023 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑