28. úkol: Lov

Víte, jak s dnešní výzvou souvisí František Ferdinand Karel Ludvík Josef Maria Habsbursko-Lotrinský Rakouský-d’Este?

Ano, to je on, kdo proslavil Konopiště svými loveckými choutkami a zanechal tam po sobě neuvěřitelné množství trofejí.

Takže se s ním vydáme na lov, neboť mapa výzvy se právě dostala Konopišti na dohled.

Znáte pojem lovecká večeře? To je terminus technicus nebohých domácích kuchařek a kuchařů pro ty dny, kdy není doma pořádně nakoupeno, je třeba vyvinout zvláštní snahu ulovit v kuchyni něco použitelného a následně z toho uvařit.

Takže váš dnešní úkol bude lovecký:

Vzpomeňte si, jaké jídlo je vaše nejoblíbenější lovecká večeře, a tohle jídlo dnes soutěžně uvařte.

Inspirace z Apetitu pro dny, když už doma nejsou žádné pořádné zásoby:

Share Button

12 komentáře

 1. Naše lovecká večeře – hustá polévka nebo nějaké placičky. Takže na oběd dnes bude hrachová polévka a tvarohové lívance. Nehledě na výzvu☺️ odpoledne se musí vyrazit na nákup.

 2. Lovecká večeře v mém podání jsou těstoviny nebo kuskus, parmazán, maso z mrazáku, sušená rajčata a zelenina, kterou zrovna najdu. To mám doma vždy k plné spokojenosti strávníků.

 3. Tak jsem si říkala, že udělám párky s těstovinami a vajíčkem, jelikož to je u nás oblíbená rychlovka, když všechno dojde. Ale zjistila jsem, že nemám párky….takže jsem lovila a řekla si, že to musí jít i z toho, co tu je. Takže volba bude jasná, budou míchaná vajíčka :)

 4. Já bych dnešní úkol pochopila tak, že mám uvařit to, na co bych chlapa ulovila. To se také počítá ke splnění ? Hezký den a zábavu všem.

 5. Vajíčka jsou skvělá lovecká večeře, taková omeleta se slaninou, s hráškem nebo zbytkem brambor… A když se v mrazáku najde domácí knedlík, tak to taky nemá chybu.

 6. Za mě je perfektní lovecká večeře krupičná kaše. Mléko, krupičku a máslo mám doma vždycky. No a něco na ozdobu se taky najde, dneska bych to viděla na med a skořici a možná se mi povede ulovit nějaké sezónní ovoce na zahradě. =)

 7. Pro mne jsou lovecká večeře špagety s nějakým pestem a sýrem. Ale vyhrály vnučky, pro ně jsou to palačinky. A protože sladké nemusím, jsou to palačinky s pestem medvědího česneku a sypané sýrem. Ony ovšem mají sladkou variantu. :-)

 8. Krása, jak se mi ten úkol zase sešel s běžným programem. Dneska jsme se vrátili z chalupy, tak ani jiná než lovecká večeře nehrozila :-). Oblíbených máme víc, jeden z největších favoritů jsou palačinky :-).

 9. Vzhledem ke skluzu mě tenhle úkol čeká zítra, kdy je u nás naplánovaná žranice :) Moje nejoblíbenější lovecká večeře jsou špagety s citronovou omáčkou, parmazánem a bazalkou. Takže si odpustím steaky, budu ignorovat divné pohledy a dám si citronové špagety. Výzva je výzva ;)

  • Mohla bych Vás, Leo, poprosit o recept na citronové špagety? Zní to naprosto úžasně a citron miluji :-) Jsem taky ve skluzu a pokud stihnu, tak lovit budu ještě dnes večer…

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑