Den 27: Druhá šance pro staré pečivo

Letmo se dnes dotknu pečení, i když pro někoho to nemusí nutně znamenat, že rozpálí troubu.

Poznatek dne:

Vždycky se hodí mít po ruce nápady, jak resuscitovat (tedy přepoužít) starší pečivo.

Ze všeho nejdřív si tedy dnes sežeňte aspoň 2 dny staré pečivo. Možná ho máte doma, možná ale budete muset někoho uprosit.

Úkol na dnešek:

Vymyslete, jak tohle pečivo použít, aniž by vaši strávníci reptali.

Možností je spousta, tak například zapečené plátky pečiva společně s máslem, sýrem a šunkou (případně i rajčetem) dávají úplně bezvadnou rychlou večeři. Místo šunky a sýra se ale dají použít i plátky kedlubny a kostičky slaniny.

Nebo můžete sáhnout po tak osvědčeném triku, jako jsou chudí rytíři, čili pečivo namočené v rozšlehaném vajíčku a opečené na pánvi.

Pak taky existuje kuchařská kategorie zvaná topinky.

Též se dají během dne usušit kostičky pečiva a večer z nich vytvořit Kaspressknödel. Nebo vás třeba zaujme výroba velkých krutonů se sýrem, kterými pak ozdobíte polívku. Je to jen na vás a já se už teď těším na vaše ztvárnění.

Share Button

10 komentáře

 1. Marcela flair

  27.7.2016 at 0:04

  Tak tento úkol mi hraje do karet. Chleba jsem pekla v pondělí, takže první část úkolu splněna. Vajíčka došla, tak to vidím na zapečené chleby, případně topinky :-). Hezkou středu všem!

 2. Z dnesniho ukolu bude mit radost moje ditko, bude jeho (momentalne) nejoblibenejsi jidlo – chleba ve vajicku :)

 3. U nás se ze starého pečiva dělá většinou žemlovka. Ale jelikož je tento týden synek u babičky a navíc už mám na dnešek v plánu vařit žampionovou polévku, vidím to na ty krutony.

 4. U nás se staré pečivo suší pro králíky, a to jsou velmi vděční nereptaví strávníci :o)
  Naštěstí mám doma starou housku, tak udělám hrnkový knedlík a ten si následně udělám s vajíčkem, mňam.

  • Právě jsem zjistila, že to bude během výzvy už pátá fotka s vejci, no vejcožrout se prostě nezapře.

 5. Dnes se těšíme na česnečku s letošním bio česnekem a krutony. Úkol bude jasně splněn.
  Krásnou prázdninovou středu!!!

 6. STARŠÍ PEČIVO KAŽDÝ DEN ROZPÉKÁME NA SNÍDANI.A CO SE NESNÍ SUŠÍME KRÁLÍKŮM.KRÁSNĚ NÁM TU ZAPRŠELO.VŠICHNI SI OBULI GUMÁKY A TEĎ SE HONI V MOKRÉ TRÁVĚ.TĚŠÍME SE NA ZÍTŘEJŠÍ ÚKOL JITKA A DĚDA

 7. Tak to je problém!! Staré pečivo nemám, vlastně pečivo ani moc nekupuji. Takže mi nemá co zbýt. Vlastně mám, dva plátečky veky, staré 2-3 dny, které jsem dala usušit pro kapříky. Tak nevím, jestli mám tyhle staré plátky večky použít k jídlu :) je to pro mne, protože jiný strávník než moje mamka tady není, a ta má dietku, takže dostane k večeři kaši max. palačinky upečené na suchu. Ale z těch dvou plátků se nenavečeřím. Jsem o práci hladováááá. Vzpomněla jsem si, že mám ještě v mrazáku starý chleba, počítá se to? Že bych ho dala rozmrazit a mezitím něco vymyslela.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑