Adventní úkol č. 27 (nepovinný): Poslední nákup

Kolik ještě večerníčků zbývá do Vánoc?
To jsou velmi snadné počty, zbývá jedna noc.

Nemůžu si pomoci, ale tahle písnička se mi dere na rty už několik dní. Teprve dnes ale začíná mít tu správnou váhu.

Už se jen jednou vyspíme a ten nejkouzelnější den roku je tu.

Zbývá jediné. Koupit čerstvé potraviny na tři následující dny. Úkol zní tedy jasně.

Pořiďte poslední nezbytné potraviny.

Protože máte hotový svůj seznam jídel, která hodláte vařit přes svátky, a jelikož jste si trvanlivé potraviny již obstarali, v podstatě to není nijak obtížný úkol. Znamená pořídit jen trochu čerstvých potravin, především rybu, něco zeleniny a pečivo, zbytek máte doma. Čili poměrně snadný zásobovací nákup, který se dá vyřídit v malých prodejnách a speciálkách. Nic, co by vás rozhodilo ze sváteční pohody a dohánělo k nákupnímu šílenství ve velkých obchodech.

Po zbytek dne přejte všem ostatním a kolemjdoucím krásné svátky vánoční, klid a pohodu v duši, a jděte jim příkladem. Vy už tu pohodu v sobě máte a je to báječný pocit. Pocit, který jste si pořídili díky vaší včasné píli a ochotě jít za hranice všedních dní.

Share Button

11 komentáře

 1. Hana Enuica

  23.12.2016 at 0:11

  Už jsme pořídili ve čtvrtek, protože na pátek jsme čekali, že bude o moc větší fůra lidí. I tak to byla hrůza.

 2. Juuuj. A nakup mame za sebou uz dnes. Foto nebude.

  • Teda…vcera bol ten nakup.

  • Hmm…cely koment sa mi stratil…uz druhy raz. To budu tie smajliky mobilne. Tak ale aspon do treticevskutku vazne
   … pokojne sviatky a nech mate ten bliziaci sa rok zas o nieco zaujimavejsi. Howgh. Uz ozaj!

 3. Juuuj. A nakup mame za sebou uz dnes. Foto nebude. Ani vcerajsie foto…syr Manchego, ktory sme si dali s haluskami z nudze, lebo bryndza sa pokazila. (Do predvcera sme mali aj speci susene maso, ale ujedalo sa a ujedalo, az sa minulo.) A preco nespim? Lebo cakam, kym sa dopecie vianocka. Muz sa na nu tesi…aj ked je pravda, ze zahlasil, ze vraj z pohladu statistiky by sa mi podarit nemala. Taku statistiku by mali zrusit.
  Prajem vsetkym pokojne sviatky a dalsi rok zas o nieco zaujimavejsi! …. tak sa ten komentar nasiel???

 4. Tak poslední nákup už mám za sebou, na pátek nečekám :-). Místo toho mě čeká výlet na poštu pro poslední dárek (doručovatel se ani neobtěžoval zazvonit, doma jsem v dobu uvedenou na oznámení rozhodně byla), což bude asi taky masakr.

 5. Ahoj vespolek
  Minulé dva úkoly jsem nesplnila, protože poslední cukroví bylo upečené den předem a pomáhám jedné společnosti pravidelně, ale zrovna ten den jsem byla úplně mimo. Včera jsme sice navštívili trhy a byly tam kaštany,ale v sobotu jsme si je daly s mamkou a na mě je to hrozně těžké,takže taky úkol nesplněn
  Ale dnes zadělám na vánočku a musím do města na čerstvé kuřecí řízky a vyzvednout si na poště balíček.Tak to alespoň nějaký nákup obnáší
  Všem tady přeju hodně pohody při posledních přípravách na ten krásný den.
  Já den před Vánoci, i když je náročný,miluju
  Ten pocit když v kuchyni chládnou upečené vánočky…když tradičně všichni „ochutnávají “ v pravidelných intervalech salát a potom zdobení stromečku u Lásky nebeské…letos budu psát na krabičku od nové baňky, co nám tento rok přinesl a je krásné číst si zpětně na těch starších, co všechno jsme už prožili.
  Přeji vám aby na vašich pomyslných krabičkách bylo jen to krásné a aby jste požívali dny ve zdraví,pohodě a lásce.
  Krásné Vánoce všem

 6. Ano, dnes poslední nákup a to jen pečivo. Klidný den a báječné svátky všem.

 7. ..na poslední nákup posílám manžela a odcházím s vnučkou sáňkovat…a za tu pohodu,co v sobě mám za 2/3 vděčím Vám,Flo…děkuji..

 8. Díky za tu výzvu, Flo. Nesoutěžila jsem, ale byl to skutečně povedený advent.

  U nás se Vánoce nikdy moc neřešily, naši si chtěli odpočinout a prý ten stres a spěch za to nestojí. Takže se skoro všechny tradice vypustily a já jsem bojovala za to, aby se u nás dál strojil stromek a k večeři byl kapr. Teď, když mám miminko, chtěla jsem dětem připravit Vánoce jaké mají být, ale nevěděla jsem jak (představovala jsem si ten stres a spěch).

  V rodině manžela se zase Vánoce řešily až moc. Hory cukroví, hromady dárků, povinná výroba ozdob a organizovaná zábava. Byl z toho už otrávený. Takže o tom, že bych chtěla něco napéct nebo vůbec dělat něco vánočního, nechtěl moc slyšet.

  Díky Vaší výzvě se nám podařilo najít zlatou střední cestu – udělat hezké Vánoce bez stresu a spěchu. Když se takhle doma jeden den vynoří nějaké cukroví, jiný den zase vánočka nebo vaječňák, a to bez toho, aby všichni povinně dřeli do noci, je to hned něco jiného :-) I muže to trochu vtáhlo a sami jsme si založili pár vlastních tradic. Sice jsem nesoutěžila, ale soutěžily některé kamarádky a „jely“ jsme v tom společně. A o tom má advent být. Takže ještě jednou díky :-) A přeju hezké Vánoce

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑