26. postní den

Dnes je čtvrtek.

Ve čtvrtek společně objevujeme moderní suroviny a moderní postupy, které dobře zapadnou do pojetí lehké, zdravé stravy.

Vyberte si ze svého plánu jednu z dostupných možností. Čtvrteční kartičky mají světle fialovou barvu.


Podmínka pro dnešní soutěžní příspěvky:

10. březen je den Čtyřiceti mučedníků, křesťanů a příslušníků římské legie, kteří v roce 320 odmítli obětovat římským bohům a byli za to ponecháni zmrznout. Podle tradice se dnes jí pokrmy, které mají souvislost s číslem 40, například čaj ze 40 bylin nebo polévka se 40 fazolemi. Pokud dnes mrzne, má mrznout dalších 40 dní.

Proto do dnešního úkolu zakomponujte číslo 40. Způsob provedení je jen na vás.


Můj dnešní tip:

Pokud jste to ještě nikdy nedělali, pusťte se do výroby domácího másla. Návody se potulují všude možně po internetu a není to nic složitého. Až ho ochutnáte, zjistíte, o co přicházíte s dnešní kupovanou verzí, která se dá kupodivu a proti všem pravidlům logiky mazat hned po vytažení z lednice.


 

Share Button

2 komentáře

  1. Marcela flair

    10.3.2016 at 9:18

    Milá Flo, s myšlenkou domácího másla koketuji už od začátku výzvy. A určitě na něj dojde. Teď jsem si pro zajímavost hodila do gůglu vyhledat „výrobu másla“, a hádej, co na mě vypadlo jako první? Článek na IDNES, kde Tě hned v první větě citují :-). http://hobby.idnes.cz/domaci-maslo-za-deset-minut-krok-za-krokem-fgh-/hobby-domov.aspx?c=A110730_154542_hobby-domov_bma.

    Dnes je ale den, kdy bude na talíři pohanka. Občas jsem ji připravila pro děti jako kaši, jednou jsem ji dělala jako přílohu, a taky jsme vyzkoušeli pohanku naslano se slaninou a cibulí. Ta byla asi nejlepší. I přesto je pro mě pohanka pořád „nová“ potravina. Ze začátku výzvy mě u Martiny Mazalové hodně zaujalo spojení pohanky a brynzy, a protože jsem si kvůli tomu brynzu koupila, dnes se budu inspirovat Martinou a zkusím to :-).

    Přeji všem krásný den!

  2. Milá Flo! Děkuji ti za zprostředkovaní gurmanského zažitku, který byl skvelý a absolutni!!! Domácí maslo! Hotovo za chvilku a dobrota převeliká. Dnešní den, kdy jsem pocítila první velkou krizi, mě chleb s máslem nakopl do dalších dni

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2020 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑