Úkol č. 26: Zlepšete své krájení nožem

Vzpomínáte si na můj článek o tom, jak se skamarádit s kuchyňským nožem?

Najdete ho tady: Pět kroků k rychlému a přesnému krájení nožem

Znovu se dnes podle článku ohodnoťte na stupnici od nuly do pěti a potom udělejte něco, co vás zlepší v krájení o jeden bod.

Pro momentální obyvatele stanů a jiných prázdninových příbytků to myslím bude výzva se vším všudy, ale věřím, že ji nevzdáte bez boje.

Share Button

21 komentáře

 1. Lucia Grigova

  26.7.2015 at 0:04

  znova palec hore za vyzvu :-) myslim ze koncom augusta toho budeme vediet tolko ze by sme to dotiahli na domace michelinove hviezdicky, keby sa take davali :-D

 2. Jsem zvědavá, jak se vyfotim … to je výzva…

 3. Další krásný úkol…ten tvůj článek na krájení nožem mám už tolikrát přečtený, doma i pořízen nový velký nůž, co mi krásně sedí v ruce.Už i to, že díky tomu, že výbavu apartmánové kuchyně zachraňuje malý, ostrý nůž, co jsem vzala sebou z domova, mluví za vše…pokud bude stačit fotka cibule, kterou bych chtěla krájet při přípravě zítřejší večeře, pokud se včas a v pořádku vrátíme z túry…z Cavalese moc zdravím všechny :-)

 4. Zjistila jsem (podle článku Pět kroků k rychlému a přesnému krájení nožem), že spoustu nožů vyházím. Opravdu budou stačit dva kvalitní nože, které pokrájí vše co potřebuji, než mít v lince horu nádobí a různého náčiní a k ničemu. Flo, měla bys nás vést krok za krokem kuchyní, abychom si ji vyčistili od zbytečností a usnadnili si tak život :)
  Takže dnes opět před tebou smekám ….. Výzva je pro mě mnohem víc než šance na výhru. Je to o tom dozvědět se spoustu nových zajímavostí, ozkoušet si něco nového, vrátit se do vzpomínek a pro mě navíc je to způsob jak dobře „přežít“ prázdninové dny. Prožívám teď takové smutné období a tvoje soutěž mi pomáhá zapomínat na to špatné tím, že se soustředím na splnění úkolů. Myslím si, že na podzim budeme mít všichni na co vzpomínat :) :) :)

  • Zapomněla jsem na sebeohodnocení, myslím tak čtyřka. Mám velké prkýnko, no velké … větší a nůž vezmu v pohodě do ruky a netluču prsty při krájení, ale to je zatím tak vše.

  • Zlato, děkuju, normálně mě tvůj komentář naprosto dojal, skoro až k slzám. Díky, díky, díky.

 5. Mně se ten nůž z titulního obrázku zdá hodně, hodně krvavý…

 6. Nakrájela jsem 4 okurky a kilo cibule bez ztráty kapičky krve!
  Neumím se obodovat – jestli se hodnotí velikost prkénka, velikost, váha, ostrost a ergonomie nože, tak mám hned na začátku 3 body! Jestli um, tak začínám na nule. Ale to mi nevadí, hlavně mě to baví a zlepšuju se.

 7. To byl prima úkol. Už za kuropění jsem studovala Pět kroků.. a pak opakovaně sledovala Jamie Olivera při krájení a práci s nožem… :o) Zjistila jsem, že celý život krájím úplně blbě…
  Nácvik mě zcela pohltil, takže jsem nakrájela kdeco…. vůbec to nebylo snadné, ale když jsem už udržela špičku nože při krájení na prkénku a najednou to jelo, připadala jsem si jako bohyně ;o)
  Nejlíp mi teda šla cibule, pak ty brambory a petržel a mrkev až na posledním místě… No upravila jsem dnešní jídelníček a vzhledem k množství nakrájených brambor máme špenát s vepřovým a s brambory(jak jinak) a místo vývaru samozřejmě bramboračku, to se nedá nic dělat, ale my ji máme rádi :)
  Strašně mě to bavilo, určitě budu trénovat při každé příležitosti. Hodnotím se za snahu 1,5 bodem :)
  Ale největší pochvalou bylo, když mě uprostřed toho mého krájení objal manžel a řekl mi: ,,Ty moje kuchařko od Florentýny,, – no není to krásné ;oD

 8. Ahoj, myslím, že bramboračka nebo nějáká polévka byla asi dneska u každého :-). Určitě to byl prima nápad Flo, aspoň jsem si článek přečetla dřív, než někdy……..znáš to. V bodě 4 a 5 jsem objevila něco nového a hned mě to posunulo dále……díky moc :-)

 9. ASI JAKO VŠUDE BYLA U NÁS BRAMBORAČKA A PLACKA.DNESKA NEBYL ČAS NA VAŘENÍ.DĚDA ZAČAL MALOVAT.MUSÍME TO STIHNOUT NEŽ SE ZASE VŠICHNI VRÁTÍ.NO JSOU NA TO 3 NEDĚLE,DĚDA ŠKRÁBE ,SÁDRUJE A TAK TO TROCHU POTRVÁ.TAK ZASE ZÍTRA JITKA

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑