Úkol 21: Kaše

Pokud máte rádi snídaňové kaše, tak vás tenhle úkol bude bavit. A pokud ne, tak věřím, že se s ním stejně nějak poperete.

Ve Finsku patří ovesná kaše s brusinkami ke zcela běžné snídani. Brusinky se na podzim nasbírají do sklenice, uloží do lednice a tam vydrží celou zimu, a to nijak neošetřené. Musím přiznat, že lepší fígl jsem na brusinky zatím neslyšela :-)

Tak tedy ať už s brusinkami nebo bez nich, ať už ovesná nebo jiná, ať k snídani, k obědu či k večeři – ať vám dnešní kaše chutná!

Inspirace z Apetitu:

Výhra pro dnešní den

Za vaši snahu a přičinlivost můžete dnes vyhrát příhodnou kuchařku Snídaně a svačiny z edice časopisu Apetit.

Snídaně a svačiny

Jako obvykle, pro účast v soutěži o kuchařku je třeba označit ve vašem dnešním příspěvku facebookovou stránku časopisu Apetit, případně instagramový profil @apetitonline. Pokud máte rádi hashtagy, ten správný je #casopisapetit.

Share Button

8 komentáře

 1. Marcela flair

  21.8.2018 at 0:05

  Jeee, tak to se těším na snídani a věřím, že i děti budou mít radost :-). Sušené brusinky jsou v naší občasné snídaňové ovesné kaši se semínky stálice, kaši decentně osladí a dají jí šmrnc. Pěkné úterý všem! Marcela

 2. Může být ta ovesna kaše naslano?

 3. Jejej! Že som si ja dnešnú úlohu prečítala až teraz! Už dlho som nemala Ovsenú kašu na raňajky. Ale dnes áno. Výbornú trojzrnnú varenú podľa Florentíny, ozdobenú pekanovými orechami a mrazenými jahodami.
  Ale fotku samozrejme nemám.

 4. Prosím, může ta kaše být i bramborová? Já si ráno v rychlosti přečetla zadání a vlastně jsem koukla na to, že může být ovesná nebo jiná. Ale teď, když jsem ji dodělala, jsem si to přečetla znovu a asi to má být jen kaše snídaňová…:(

  • Musela by obstát jako samostatné jídlo.

  • Hmm, tak to by neobstála, dělala jsem jí k večeři k vinné klobáse… tak vymyslím něco až zítra :( A to je dnes tak lákavá výhra :) Jdu se podívat, co tu je, ale při dnešním přesunu z dovolené mi to zřejmě nějak nemyslí….proč já tu nemám ani vločku :)

 5. Jo,kaše jako snídaně je fajn,máme to rádi.Takže ovesna a ovoce zakapaná medem

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2022 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑