Adventní úkol č. 21: přání

Vážení rodiče,

poslední dobou se nám tu rozmohl takový nešvar. Napsala bych to na tabuli, ale bohužel tu žádnou nemám.

Lidé zapomněli, že existují překrásná vánoční papírová přání a pohlednice. A to by pan Lada a zdatní fotografové vánočních zátiší, ozdob, větviček a ořechů zaplakali!

Místo toho se přání posílají smskami a e-mailem, protože se dají snadno naťukat, někdy i hromadně odeslat na víc příjemců najednou.

Aby vás to ani nenapadlo, zde je dnešní úkol.

Pošlete papírové vánoční přání aspoň jednomu člověku.

Je k tomu ještě potřeba něco dodat?

Snad už jen tohle:

žolík

Share Button

27 komentáře

 1. Marcela flair

  10.12.2015 at 0:05

  Krásný úkol! Díky za něj, Flo ♡.

 2. Jé, prima úkol :-). Letos se na to právě chystám, máme ze školky vánoční pohlednice a přání s fotkou starší cácorky, tak chci právě udělat radost babičkám. V kalendáři to mám sice poznamenané až na příští týden, ale tak proč ne už dnes, že :-)

 3. Libuše L.

  10.12.2015 at 0:18

  To je krásný úkol a s radostí ho splním. Mejlová přání nemám ráda. Díky, díky!

 4. Dnes vánoční pohlednice odešlu. Čím dříve, tím lépe.

 5. Super, to je pěkný úkol, mám ráda, když mohu zasílat pohlednice jako dřív, baví mě to… a díky za žolíka, využiji ho na úkol „kaštany“, včera jsem to prostě nedala…

 6. Krásný úkol a děkuji za něj.
  Užijte si čtvrtek :-)

 7. Ahoj Flo vánoční pohledy posílám každý rok ,nějak mi k těm vánocům patří. Možná je to asi síla zvyku, posílala je má prababička, babička,maminka a teď to už 18 let dělám já, prostě tradice.

  • Milá Aleno…Díky za to. Potěšilo mě to.
   Není moc lidí, kteří si tuhle psací papírovou tradici ještě drží a já myslím, že je to škoda. Jsem „psavec“ a posílám pohlednice moc ráda. Baví mě vybírat přáníčka a představuji si, jak se ke komu daný vánoční námět hodí. Také mám schované zajímavé pohlednice většinou kreslené a moc ráda si je s vánoční nostalgii prohlížím a vzpomínám na tety, které už tu nejsou, ale v mém srdci zůstanou napořád.
   Libuše

 8. Na tenhle úkol jsem čekala. Je několik lidiček, kterým píši pohlednice, ale … pořád to odkládám a odkládám až se někdy stane, že jsou tady vánoce a ty mě přinutí poslat přání alespoň k Novému roku. Letos jsem si byla jistá, že mě Flo upozorní a já v rámci splnění výzvy konečně pošlu letos přání včas :)

 9. Jé tak to je supr úkol-to budu mít přáníčka napsaná a poslaná s předstihem a nemusím na to myslet…Díky..

 10. Tak dneska mi to opět kápne do noty, budeme vyrábět přání a rozesílat:-)

 11. Nádherný úkol. Vánoční přání posílám tak kolem 15. prosince, ale proč to neudělat o pár dnů dřív. Moc ráda to splním. S radostí!!!!!

 12. Zrovna dnes budu odesílat na Boží Dar :-)

 13. Jelíkoř rodina bydlí převážně v cizině, tak krásné vánoční pohledy jsou již zaslané a právě ještě dnes posílám poslední dvě pohlednice.

 14. Už mám nachystáno, ale na posílání je ještě brzy.

 15. Krásný milý úkol. Každý rok udělám osobní blahopřání s fotkou naší dcerky a posílám, myslím, že z toho máme všichni radost, my i obdarovaní.

 16. U nás vánoční pohledy rozesílá svědomitě a každým rokem manžel.
  SMS není to pravé ořechové.

 17. Zrovna jsem na to myslela, když jsem šla z oběda. Že se musím podívat, co je dneska za výzvu a že už musím připravit pohledy k odeslání :o) Posílám je každý rok. Prostě to k Vánocům patří :o)

 18. Jéé to je prima, mám nakoupené scrapbookové papíry a chystám se na přání už asi týden. Dneska je tedy ten správný den. Děkuji též za Žolíka, včera bych to už bývala málem vzdala. Chybí mi stále 3 úkoly zkraje výzev a včera přibyl další, protože kaštany nebyly k sehnání a na pečení už nezbyl čas. Tak to dneska trochu naženu :-)

 19. Vánoční pohledy posílám každý rok /stará škola/ a letos už je mám také připravené k odeslání.

 20. Díky za upozornění, pohledy posílám každý rok, patří to k tradici. Rodičům a sestře na Slovensko, manželovým rodičům. Myslím si, že je to příjemnější pro ně, než kdyby jim domácí jenom řekli: Jo a Daniela psala sms k Vánocům…

 21. Báječný úkol :) Naprosto nesnáším, když na štědrý den začnou pípat všem doma mobily s vánočními smskami :/ zkusila jsem to bojkovat, ale neodepište někomu, kdo vám posílá byť smskové, ale od srdce míněné přání. Achjo, kudy z toho bludného kruhu. Miluju pohlednice a přáníčka, miluju dopisy a psaní :) jdu do toho s velkou radostí :) Flo díky , jsi skvěláááá

 22. Ahoj, vánoční pohledy kupujeme a posíláme každý rok. Ale
  přiznám se, že posílám i SMS a email. SMS ta mě moc nebere,
  ale emailmůže být velice osobní a připravený s láskou. I takové
  dostávám

 23. Nejprve tedy posílám odkaz na dnešní odeslání vánoční přáníček. Já mám většinou pohlednice a velmi ráda je vybírám a pak posílám. Představuji si totiž, jak to ti druzí dostanou a mají z té pošty radost. A taky posílám ráda vánoční přání do obálky, to je další druh. Tak tady je odkaz k dnešnímu úkolu s fotkama
  http://zabakuk.rajce.idnes.cz/vanocni_soutez_10.12.2015/
  No a potom využiji žolíka a k včerejšímu úkolu posílám foto nyní. Objevila jsem dnes mouku z jedlých kaštanů a zkusila experiment z této mouky a z špaldové mouky a to mrkvánky. Babička totiž vypěstovala obří mrkve, tak to bylo příhodné k přípravě….
  http://zabakuk.rajce.idnes.cz/vanocni_soutez_9.12.2015_zolik/

 24. omlouvám se, zkouším poslat znovu, nejde mi to odeslat…
  Nejprve tedy posílám odkaz na dnešní odeslání vánoční přáníček. Já mám většinou pohlednice a velmi ráda je vybírám a pak posílám. Představuji si totiž, jak to ti druzí dostanou a mají z té pošty radost. A taky posílám ráda vánoční přání do obálky, to je další druh. Tak tady je odkaz k dnešnímu úkolu s fotkama
  http://zabakuk.rajce.idnes.cz/vanocni_soutez_10.12.2015/
  No a potom využiji žolíka a k včerejšímu úkolu posílám foto nyní. Objevila jsem dnes mouku z jedlých kaštanů a zkusila experiment z této mouky a z špaldové mouky a to mrkvánky. Babička totiž vypěstovala obří mrkve, tak to bylo příhodné k přípravě….
  http://zabakuk.rajce.idnes.cz/vanocni_soutez_9.12.2015_zolik/

 25. Báječný úkol!Miluju, když mám ve schránce pohledy k Vánocům.A moc ráda posílám rodině a přátelům pěkně postaru pohledy a přání.Škoda, že se to v dnešní době už moc nenosí, ale my staromilci tuhle tradici nedáme.Ladovské pohlednice napsány a ještě teď potmě je půjdu hodit do poštovní schránky.Máme ji totiž hned před domem :-)

 26. TAK TO JSEM OPRAVDU VČERA NESTIHLA.DOMŮ JSME SE VRÁTILI AŽ PO PŮLNOCI A ŠLA JSEM SI HNED LEHNOUT.A HNED RÁNO JSEM JELA ZASE HLÍDAT VNUČKU.POHLEDY JSOU POSLÁNY.DĚLÁM TO KAŽDÝ ROK A STEJNĚ POTOM KAŽDÉMU VOLÁM JITKA A DĚDA

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑