20. úkol: Suchar

Kraj, kudy zrovna prochází prázdninová výzva, má tolik kulinářských skvostů, že by stálo za to zastavit se tu nejmíň na týden.

Dnes zmíním další zdejší trhák: Lomnické suchary. Vyrábějí se v Lomnici nad Popelkou, jsou sladké, mají dlouhý a pohnutý osud a dnes už naštěstí i ochrannou známku. Kdokoli do Podkrkonoší zavítá, rád si je odveze jako suvenýr, neboť i ve sluncem dokřupava vypraženém autě se nezkazí.

Váš úkol proto bude suchý jako suchar:

Použijte jakékoli suché pečivo jako součást jídla.

Jídlo může být sladké (ano, díky cukrářským piškotům se počítá i svůdné tiramisu), ale i slané jako krétský salát dakos či italská panzanella nebo bruschetta.

Pokud nemáte po ruce vhodné suché pečivo a budete si ho obstarávat vlastními silami ve vlastní či vypůjčené troubě, pak jako splnění úkolu stačí už samotné pečení drobného sladkého nebo slaného pečiva. Kupované piškoty tedy musíte použít do nějakého jídla, domácí piškoty stačí jen upéct a vyfotit klidně samotné.

Inspirace z Apetitu:

Já za sebe ještě přidám cvibak podle Magdaleny Dobromily.

Share Button

20 komentáře

 1. Takže třeba krutony se taky počítají?

  • Tak to je super dotaz :-)

   Úkol je myšlen tak, aby do kuchařské fantazie zapojil suché kupované pečivo, jako jsou piškoty, suchary, suché chleby. V případě, že se někdo nemůže dostat do obchodu nebo tyhle věci doma nemá, je tu alternativní úkol upéct si něco doma.

   Takže i když bych ráda řekla, že krutony zadání splňují, nějak se mi úplně vymykají tomu, jak tenhle úkol vnímám.

  • to není špatný nápad :) Mohla bych udělat hráškovku :)

  • Tak hráškovka nebude :)

 2. A počítají se racio chlebíčky? Dle info na obalu se jedná o bramborové chlebíčky s kmínem – pufovaný výrobek. Dělám si z nich takové jednohubky, tak mě napadlo, že bych je zakomponovala :)

 3. My děláme jako vánoční cukroví (a případně na oslavy) suchárky – bílkový chlebíček s lískovými oříšky, který se druhý den nakrájí na tenké plátky a usuší v troubě. Je to naprosto vynikající, samý oříšek, krásně křupavé a křehké… Asi se do toho pustím, i když je horké léto:o)

 4. Takže třeba nějak hezky namazaný a obložený knackebrot se počítá? Případně mám v záloze ještě pudinkový pohár s piškotami… :-)

 5. Martina Opava

  20.7.2017 at 9:11

  No, tento týden mě zrovna přepadlo pokušení konečně upéct domácí rohlíky, uvidím, jestli se k tomu dnes, kdy je horko od rána, odhodlám;) ale asi jo, s větráčkem v ruce to půjde;);)
  a mohou to být i rohlíky se špaldovou moukou?

  • No nevím, jestli rohlíky splňují parametry sucharu… Úkol není upéct pečivo, ale použít či upéct suchar.

  • Leda pak ty rohlíky usušit a použít do jídla.

  • Pokud se něco dnes peče, nemusí to být vyloženě suché pečivo. V zadání je drobné pečivo. Čili klidně i rohlíky se špaldovou moukou.

   Pokud se nepeče, musí to být suché pečivo.

  • V tom případě neumím číst:o) Asi rohlík nepovažuji za drobný:o)

 6. Pavel Linhart

  20.7.2017 at 10:10

  Tak teď jsem poprvé znejistěl – žemlovka se počítá?

 7. Zdravím, drobné slané pečivo… slané tyčinky z listového těsta by se počítaly? Díky

 8. Já už se delší dobu chystám doplnit zásoby cvibaku (díky za recept, Flo!), to si myslím, že je suchar nad suchary :o) Takže konec odkládání a mám dvě mouchy jednou ranou.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2023 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑