19. úkol: Rohlíčky a jiné tradice

Celé Vánoce jsou jedna velká tradice.

Úcta k něčemu, co už dlouho je součástí rodinného vánočního rituálu, je zcela na místě. Proto jsem pro vás připravila další pekařský úkol.

Upečte vanilkové rohlíčky.

Recepty se můžete inspirovat třeba u Apetitu:

Pokud nechcete péct rohlíčky, tak zvolte jiné tradiční cukroví, které u vás nesmí o Vánocích chybět. Ideálně, když bude vycházet z vašich vlastních vzpomínek a rodinné vánoční tradice. Nebo z manželovy vánoční tradice. Nebo z tradice, kterou jste si sami vytvořili a už aspoň 3 roky dodržujete.

Apetit cukroví

A když tradice, tak tradice, takže se tu nabízí jedna krásná apetití kuchařka nazvaná Cukroví. Vyhraje ji jeden, kdo při publikování soutěžní fotky na Instagramu použije hashtag #casopisapetit.

EDIT (10:05): Na četná přání přidávám i možnost soutěžit na Facebooku.

Share Button

13 komentáře

 1. No bezva, jako bych to tusila, tak mam zadelano na pracny a chci je dneska pect. Miluju je od malicka a delam je podle receptu po babicce.
  Tak jsem rada, ze se pocitaji i ty, protoze rohlicky mam v planu az pozdeji.

 2. Prosím, že to platí i pro zveřejnění na Facebooku? :-(

 3. Já jsem zavedla novou tradici své paní masérce:o) Donesla jsem jí Florentýniny popraskané čokoládové sušenky a ona se do nich naprosto zamilovala a peče je na Vánoce.

 4. Ahoj jen se zeptám musí to být zveřejněno jen na instagramu??? Protože zřizovat si tam účet jen kvůli jedné fotce se mi opravdu nechce … :-(

 5. Tak my zatím žádnou tradici nemáme. Cukroví jsem kromě zázvorek nikdy sama nepekla, kromě rafaelo koulí rafaelo ze salka (tam by byla ta minimálně 3letá tradice splněna byla, ale já si letos řekla, že je dělat nebudu, neboť na ně nemám chuť). Napsala jsem si ale seznam cukroví, které bych chtěla letos upéct sama a uvidíme, zda zůstanou jako tradiční (rohlíčky v něm kvůli ořechům zatím nefigurují, a navíc je bude péct mamka): PERNÍČKY – ty už máme:), ZÁZVORKY – ty už také máme:) MARMELÁDOU SLEPOVANÉ LINECKÉ dle Vánoční kuchařky – na to dnes nemám prostor, nepečené EGG NOG KOULE, ty budu dělat až před Vánoci, protože z nich budou také dárky a to samé ČOKOLÁDOVÉ LANÝŽE… Takže zbývají jen SKOŘICOVÉ SNĚHOVÉ VLOČKY (název zřejmě dle jejich rozplývání se v puse…), které si myslím, že jsou pro toto zadání ideální, protože ačkoli jsem je na vánoce nikdy nepekla, každé vánoce jsem je chtěla upéct, protože je miluju! Ale vždycky se mi sešlo tolik cukroví ze všech stran (zvláště moje mamka dělá vždy přes 20 druhů!), a bylo tak málo času,, že jsem je nakonec nikdy neudělala. Ale letos, když už dcerka může mlsat něco jiného než jen mlíčko, řekla jsem si, že je o ně nesmím ochudit! Takže jdu na ně a doufám, že se to bude počítat:) Jen se obávám, že když je udělám teď, do Vánoc nevydrží, protože je všechny sníme:)

 6. On už je víkend? Tak pečení na jednoplotýnkovém vařiči fakt nedám.

  • Flo píše „Pokud nechcete péct rohlíčky, tak zvolte jiné tradiční cukroví, které u vás nesmí o Vánocích chybět.“ – je tam sloveso zvolte, ne upečte :-) Já bych volila něco nepečeného… u nás jsou tradiční nepečené kokosová roláda a sušené švestky v čokoládě…

 7. Martina Opava

  6.12.2017 at 13:20

  Dneska se přidám, s tradičním ovesným cukrovím dle prababiččina receptu. Už máme napečeno a povedly se na jedničku:)

 8. Dneska budu péct linecké cukroví, je tradiční a žádné vánoce se bez něj neobejdem. Iveta

 9. Tak já musím počkat do víkendu, kdybych vyrobila rumové koule bez muže, nikdy by mi to neodpustil. :D A možná dojde i na rohlíčky.

  • Po precteni dnesniho receptu je mi jasne, ze na rohlicky dojde. :)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2022 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑