Adventní úkol č. 19: Vánoční pozdrav

Vážení soutěžící,

poslední dobou se nám tu rozmohl takový nešvar. Napsala bych to na tabuli, ale bohužel tu žádnou nemám.

Lidé zapomněli, že existují překrásná vánoční papírová přání a pohlednice. A to by pan Lada a zdatní fotografové vánočních zátiší, ozdob, větviček a ořechů zaplakali!

Místo toho se přání posílají smskami a e-mailem, protože se dají snadno naťukat, někdy i hromadně odeslat na víc příjemců najednou.

Aby vás to ani nenapadlo, zde je dnešní úkol.

Pošlete papírové vánoční přání aspoň jednomu člověku.

Hned dnes, aby vše pošťáci stihli doručit.

Je k tomu ještě potřeba něco dodat?

Snad už jen tohle:

Výhra za dnešní úkol

Za nejlepší estetické ztvárnění dnešního úkolu dostane jeden z vás trochu estetična do kuchyně. Konkrétně kuchařku Večeře u Florentýny. Stačí na Instagramu přidat hashtag #buduveceretsflorentynou.

Večeře u Florentýny

Share Button

28 komentáře

 1. Marcela flair

  15.12.2016 at 0:07

  Milá Flo, věříš, že jsem si v pondělí na Tebe vzpomněla? Byla jsem v papírnictví a marně hledala Ladovy úchvatné a nestárnoucí pohlednice. Naštěstí mě to ale letos až tak netrápí, mám to vymyšlené jinak. Mám přání vyrobené z fotky. Včera balíček s fotkami došel, tak akorát na dnešní úkol :-). Přeji všem krásný den a díky Flo za další milý úkol! M

 2. Ha, ještěže jsem přáníčka dnes (ještě jsem nešla spát, takže mám pořád středu) nestihla dokončit a poslat :-)).

 3. Marcela J.

  15.12.2016 at 0:09

  No super, tak mě to zase popostrčí. Přání budu posílat papírová a určitě ne jen jedno. Budu vyrábět vlastní, už jsem měla v plánu dnes (vlastně už je po půlnoci, takže včera :-) )
  Zveřejněním ale jen jedno, jelikož zveřejňuji na Facebooku a tak by to dotyční viděli dopředu ;-)

 4. @damashranostajem

  15.12.2016 at 0:53

  Přání už mám poslaná…

 5. Neeee, manžel je právě dostal nabalená, ať je po cestě do práce hodí do schránky… :-D zbylo mi tady jedno pro rodiče, se kterýma bydlíme, a házíme jim ho přímo do jejich schránky, tak vyfotím aspoň to jedno (jinak jich bylo asi 15 ;-) ).

 6. Katka Š.

  15.12.2016 at 7:23

  jé tak to je hezký úkol, přáníčka už mám vyrobená a připravená na odeslání…vyrábím je každý rok sama, mám několik druhů, tak aby v rodině dostal každý jinačí=)tak se dnes vypravíme na poštu=)

 7. ..děkuji z celého srdce za vaše krásně lidské úkoly…za krabičku cukroví,které jsem včera dala paní řidičce v šalině jsem byla odměněna slzami radosti a překvapení..mám ukrytých pár pěkných vánočních přání..jedno dnes tedy použiju..:D a přeju krásný den..

 8. Milá Flo, ty se vážně umíš trefit, mám je s sebou v práci, až půjdu kolem schránky, že je hodím :)

 9. Koupila jsem roztomilé vánoční pohledy s obrázky Josefa Lady. Včera jsem je napsala a za chvíli – v 8 otevírá naše Pošta – je jdu odeslat. Jeden pozdrav posílám na Slovensko tak musím koupit známku na poště. Krásně nám to utíká, tak ať všechno zvládáme s úsměvem a radostí.

 10. MarcelaZ.

  15.12.2016 at 8:35

  Milá Flo, ja som sa tento rok poponáhlala a vianočné pozdravy sú už v rukách pošty:) Dúfam, že ich adresátom doručí včas a urobí nimi radosť.
  Krásny deň.

 11. Tak přemýšlím, jak to skloubit… Přáníček mám vyrobených spoustu, ale jsou na nich fotky mých dětí a ty zveřejňovat na FB ani na Instagramu nechci… :-(

 12. Milá Flo,
  včera mi přišel nový Apetit a v něm je článek, co je důležité pro blogery. Jedna z věcí, kterou zmiňuješ je zpětná vazba od čtenářů. Já si uvědomila, že každý den mi dělájí radost tvé výzvy a nápady ostatních, ale nechávám si to jen pro sebe. Proto bych to chtěla alespoň touto cestou napravit. Je to příjemná a mnohdy veselá příprava na Vánoce. Díky výzvě a tedy tobě, mám pocit, že se skutečně blíží. Je fajn sledovat všechny ostatní nadšence a nechat se inspirovat. Moc děkuji. Dnešní úkol je šitý, jak na míru. Akorát jsem rychle dodělala poslední úpravy a můžu posílat :-) Přeji všem pěkný den nad přáníčky. Je fajn, že alespoň nějaká papírová přání letos poštou půjdou.

 13. Dnes jsem si dosytosti užila klidný začátek své dovolené. (od slova dovolit si ?) Dovolila jsem si ten luxus odpočinku a zastavení se v bláznivém a chaotickém předvánočním čase. Vstávala jsem v sedm, ale jen proto, abych na malou chvilku navštívila kuchyni a mohla si dovolit snídani v posteli. . . (s Florentýnou a její výzvou) Napsala jsem ještě nějaká přáníčka, ale ty hlavní už odešly před týdnem.
  Generálka na vánočku se vydařila a tak jsem její část použila jako výbornou a symbolickou snídani a vyfotila jsem to. Vznikl takový malý pozdrav a symbol Vánoc (viz. odkaz pod příspěvkem)
  a posílám ho vám… všem účastníkům výzvy.
  Nechť s ním k vám vstoupí klid, pohoda a láska.
  Adventní výzvu si moc užívám. V kuchyni je mi dobře , vařím a peču s láskou a moc mě to baví. Horší je to s technikou, to je úplně jiná výzva. Loni jsem se musela hodně učit,ale nakonec jsem to zvládla. Platí, že opakování je matka moudrosti. Každým dnem mi vkládání fotek a komentářů šlo lépe a trochu jsem litovala, že nemám přístup k pro mne tenkrát tajemnému Instagramu. Tak letos jsem pokořila i tuhle výzvu a jsem moc vděčná za možnost vidět, co vše dokáží šikovné ruce.
  Moc děkuji Florentýně za tenhle úžasný nápad propojení a hlavně za její organizační schopnosti. Loňská zkušenost – byla jsem v klidu, na nic se nezapomnělo a užila jsem si nejen Vánoce, ale celou tu dobu výzvy. Každičký den. A za to Ti Flo mnohokrát děkuji. Děkuji i vám všem. Bez vašich příspěvků by to nebylo ono. Přeji krásné Vánoce prožité v klidu. Ať se vám plní vaše sny… a to nejen o Vánocích.
  S láskou Líba

  https://www.instagram.com/p/BOB48b9gIC9/?taken-by=libusepisek3380

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=350433061982926&set=pcb.350435718649327&type=3&theater

  … a ještě něco… takový malý bonus pro štěstí

  https://www.instagram.com/p/BOArUqMgPzz/?taken-by=libusepisek3380

 14. Hana Enuica

  15.12.2016 at 14:20

  Letos jsme dělaly přání z čajových pytlíčků (technika tea-bag folding), bohužel už jsou dávno odeslaná společně s drobnostmi pro radost v rámci jedné FB skupinky. Takže jsem vzala zavděk pohlednicí a Postcrossingem, mé vánoční přání putuje do Německa. https://www.facebook.com/hana.stolbova/posts/1294553690586594?pnref=story

  • Marcela flair

   15.12.2016 at 18:52

   Jé, tady jsou spřízněné duše i v tomto směru!!! Já dnes na poště při posílání přáníček koupila známku na ten Postcrossingový – a taky poputuje do Německa. Jen paní sbírá recepty, tak musím nejdřív nějaký vybrat a přeložit ;-). M.

  • Ženy, co je to ten Postcrossing, prosím?

 15. Stalo se vám někdy, že jste koupili pohled, odeslali ho a od adresáta v ten samý den dostali úplně stejný? :-D

 16. Ja som sa dnes vďaka výzve dokopala dokončiť výtvory, ktoré sme robili s dcérou pred pár dňami.
  https://www.instagram.com/p/BOC1TGZgzje/?taken-by=uzahradniku

  • Máte úplně suprové pohlednice, moc se mi líbí! Poradíte prosím postup? Docela bych něco takového zkusila o svátcích vyrobit se špuntem…

  • Marcela flair

   15.12.2016 at 18:48

   Moc hezké! To jsou bílé voskovky na bílém papíře a pak vodovky?

  • Voskovku si taky myslím, ale vodovka by podle mě měla reagovat trošku jinak… A pak je tam zlatá tužka, ta chytí na vosk?

  • Áno, sú to voskovky a potom premaľovaný voskovkový obrázok vodovkami. No a trochu som to dokreslila gélovými perami (už mi píšu len strieborná a zlatá :D)

  • No…tá zlatá a strieborná…občas sa im písať nechcelo. Ale ja som sa snažila tie perá prehovoriť, aby písali. Tak museli aspoň trochu. :D

 17. Ahoj vespolek.Úplně obdivuji ty vaše krásné přáníčka
  Pořád si říkám,že je tak strašně moc fajn,ještě poslat přání konkrétnímu člověku,myslet na něj při psaní a neodbýt to jen SMS
  Děkujeme Flo za úkoly a prostě je to moc fajn
  Mějte krásný večer a těším se na zítra :-)

 18. Na pohlednice nedám dopustit. Ale ráda tam mám svoje motivy. Proto využívám služeb k online vytvoření pohlednice od Zoner (https://www.zoner.cz/photo-studio/pohlednice.aspx), dříve jsem využívala i Českou Poštu (https://pohledniceonline.cz/). Když jsem na dovolené nebo někde, kde chci poslat rodině a přátelům pohled, tak vezmu nějakou svoji fotografii, která vystihuje atmosféru a pošlu ji. Do 3 pracovních dnů je pohlednice v kaslíku a tak má babička pohlednici s mojí fotografií z dovolené dříve než se vrátím. Vřele doporučuji!

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑