Úkol č. 15: Vyzkoušejte novou podobu kávy

Dejte si dnes kávu v takové podobě nebo úpravě, v jaké jste ji ještě nepili.

Pokud kávu nepijete, ochutnejte nový druh čaje.

Pár kávových možností na výběr:
vídeňská káva
irská káva
frappé
frappucino
ledová káva
utopenec (káva s kopečkem vanilkové zmrzliny)
karamelová káva
káva z džezvy
káva připravovaná za studena
flat white
kávová zmrzlina
a tak dále a tak podobně.

Share Button

14 komentáře

 1. Kávu piji výjimečně a dnes je právě výjimečný den :) Nějakou dobrou kávu vymyslím.

 2. Tak to je úkol pouze na dopoledne:-)

 3. Bez kávy ráno nevstanu. Ale s alergií na laktózu mi nevyzkoušená zůstala jen káva louhovaná za studena, a ta se připravuje 24 hodin. Platí když ji teď dám do lednice a pít budu až zítra? Jinak mi zůstane v záloze nějaký čaj, i když těch už jsem pila taky nepočítaně :)

 4. Já jsem na to podobně – mám alergii na kofein :) můžu jen jednu svoji ověřenou rozpustnou kávu, tu si musím nosit i na návštěvu, pokud si tam chci dát kafe…. No ale buď si ji dnes vylepším třeba tou zmrzlinou – to je báječný nápad, anebo vyzkouším nějaký čaj :))

 5. Tak jsem se pídila po výrobě karamelové kávy, pokud nechci jenom přidávat karamelovou polevu, a došla jsem k výbušné kávě s karamelovou příchutí. A hned v dalším článku neprůstřelná káva s máslem, tak ta přijde na řadu někdy příště :)

 6. Marcela - flair

  15.7.2015 at 12:40

  To je sranda… ráno jsem si při kávě říkala, že by mohl být nějaký úkol týkající se kávy ;-). Asi bych si měla vsadit sportku :-D.

 7. MANŽEL PIJE KÁVU A JÁ ČERNÝ ČAJ.JSEM ZVĚDAVÁ CO ŘEKNE NA NOVÝ DRUH.ON NENÍ NA NOVOTY A JÁ SI UDĚLÁM BYLINKOVÝ CO NATRHÁM NA ZAHRADĚ.DĚKUJI ZA NÁPAD A TĚŠÍM SE NA ZÍTRA JITKA

 8. Úkol splněný – ááách bóže – dali jsme si s manželem kafíčko s polárkovým dortem vanilkovo – čokoládovým…..bylo to úžasné, dort na to padl celý, protože jsme si pořád přidávali do kafe :o))
  Díky za báječný úkol :o))

 9. Kristýna

  15.7.2015 at 19:03

  Flo, výborný úkol :-)) Jen jsem jako velký milovník kávy měla problém přijít na to, jakou kávu jsem já vlastně ještě nepila??? :-)))) mám pocit, že kafe už jsem měla na milion způsobů.. a díky za zmínění Flat white, hned se mi vybavily nádherné zážitky a každodenní božská chuť z naší dovolené (kde jsi mmch také nedavno pracovně pobývala).. no nakonec jsem vymyslela, že jsem „asi“ nepila irskou :-D a k tomu jsem si ještě koupila kávová zrna v čokoládě :-)) tak úkol splněn :-)

 10. Tak dnešní úkol mě opravdu potěšil. Jsem kafomilec, takže už jsem kafe pila na spoustu způsobů, tak jsem si vybrala kávovou zmrzlinu. Jinak by mě ani nenapadlo udělat takovou příchuť, každopádně byla výborná. Díky moc za nápad a těším se na další :)

 11. Najprv som chcela čosi kuchtiť doma… ale nakoniec som si povedala, že lepší zážitok pre celú rodinu bude prechádzka vonku… Dobre bolo. Vďaka! :)

  • :o) skvělý nápad ať z toho našeho soutěžení taky rodina něco má :)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑