Adventní úkol č. 15: Místo s vánoční atmosférou

Víte to, že je dnes stříbrná neděle? A že se už od včerejšího večera může zapalovat třetí svíčka na věnci? Takže co by to bylo za advent, kdybyste si nedali svařák nebo něco jiného do hrnku na vánočním trhu?

A tak si dnes udělejte malý výlet po svém okolí a zajděte někam, kde to předvánočně žije.

Vydejte se například na vánoční trh a užijte si ho.

Vychutnejte si náladu rozsvícených vánočních světel, sladkých i kořeněných vůní, venkovního chladu a tepla duše. Zastavte se před betlémem a spočítejte světla na stromě. Zapomeňte na spěch, na to, co vás rozladilo, co se nepovedlo, a jen si vychutnejte atmosféru okamžiku.

Pokud je mimo vaše možnosti navštívit dnes trh, zejména proto, že žádný poblíž nemáte, udělejte si třeba procházku do přírody s termoskou něčeho teplého. A pusťte si k tomu koledu, třeba z mobilu, nebo si něco společně zanotujte.

Na takový malý předvánoční piknik v přírodě by se vám mohly hodit recepty na horkou švestku do termosky a čedarové sušenky do ruksaku.

(Výlet k vánočnímu stromu v obchodním centru se jako splnění tohoto úkolu opravdu nepočítá.)

Protože se jedná o snadný úkol, neváhejte využít žolíka, pokud vám něco ze starších úkolů ke splnění ještě chybí.

Co můžete dnes vyhrát?

Pokud splníte úkol ještě dnes, zveřejníte fotku na Facebooku a zalinkujete u toho facebookovou stránku Kuchařky pro dceru, hrozí vám, že vyhrajete knížku Kuchařka pro dceru.

Kuchařka pro dceru

Share Button

19 komentáře

 1. hura! aspon budu mit o duvod vic dotahnout toho sveho chlapa na nejaky trh .-)

 2. Marcela flair

  11.12.2016 at 0:12

  Tak procházka s termoskou to jistí :-). Přeji všem krásnou třetí adventní neděli! M.

 3. Právě jsem dopekla a oceňuji nedělní odpočinkový úkol :) máme v plánu jít na vánoční trhy, holky mají slíbený kolotoč a trdelník a já si snad konečně dám něco teple alkoholického, letos na trzích poprvé…krásnou stříbrnou neděli všem!

 4. Jé, a my jsme byli na vánočním trhu v sobotu… Tak že bychom si dali repete? :-)

 5. Vyrážíme dnes za babičkou, částečně i kvůli trhům v její vesnici. Pravda, moc vánoční nejsou a cílem je koupit muži trencle, ale kdo ví, třeba tam narazíme i na nějaký ten trdelník nebo svařák :)

 6. Dobré ráno všem.
  Vánoční trhy jsem navštívila včera v našem městě a musím konstatovat, že se oproti rokům minulým, dost změnily. Byla jsem naladěná na krásnou procházku se spoustou zajímavých zastávek u stánků a prezentaci řemesel… ale ouha. Něco je špatně. Náměstí vymetené, skoro bez lidí a plné zaparkovaných aut. U vánočního stromu se krčil jeden stánek s trdelníky a druhý se svařákem… vánoční nálada dostala dost na frak. Prošla jsem na malé náměstí, tam také nic nenasvědčovalo tomu, že by se tam něco konalo. To přece není možné ?
  Velmi zklamaná jsem došla ještě na starou tržnici ke kostelu. Tam konečně bylo živo. Stánky se vším možným, některé hezké, jiné naprosto šílené. Na malém prostoru velmi mnoho lidí, tlačenice, strkanice hlavně u stánků s jídlem a pitím. Dlouho totiž trvá, než vytisknou účtenku kvůli EET Živnostníci jsou z toho dost zklamaní. Spousta stánkařů zrušila svou živnost. Divná nálada – určitě ne sváteční. Vzdala jsem to a bez svařáku odešla.

  Díky dnešnímu úkolu tomu dám ještě jednu šanci a projdu si to znovu. Už bez velkých očekávání. Pro jistotu si sebou do termosky udělám nějakou dobrotu a když mě to na trzích nebude bavit, půjdu raději rovnou někam do přírody.
  Všem vám přeji, užijte si příjemnou adventní neděli. Libuše

 7. Dnes plánujeme odpočinkovou neděli. Včera jsme navštívili naše blízké krajské město, abychom nasáli vánoční atmosféru. Ale co se dělo tam, bych dnes nevydržela opakovat. Takový mumraj, neklid jsem dlouho neviděla a byla jsem MOC zklamaná. Půjdeme dnes po krásné přírodě v našem okolí a určitě si to užijeme.

 8. Neděli máme určenou jako rodinný den, který nějak aktivně trávíme s dětmi. Takže tento úkol by přišel právě vhod, ale všichni čtyři jsme nemocní, tak dnes soutěžit určitě nebudeme. Krásnou neděli všem!

 9. Po včerejší návštěvě přelidněné vánoční Prahy a evakuace kvůli nahlášené bombě na hl. nádraží jdu dnes raději do přírody těším se na to. Potřebuji ztišit tělo i duši,

 10. ..já ty vaše úkoly tento víkend vzala obráceně..včera jsem si užívala volna ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm a dnes jsem poprvé v životě pekla vánočku podle receptu tam získaného..klidný a pohodový zbytek víkendu všem přeju..

 11. Adventní / vánoční trhy podruhé…
  Dnes jsem se vydala na trhy znovu. Tentokrát bez velkého očekávání a zato (dle rady Florentýny ) s termoskou svařáku. Bylo to o moc lepší, než včera. Viděla jsem moc hezké adventní dekorace a svícny z chvojí. Ze řemesel toho tam sice moc nebylo, ale fortel lidských rukou se najít dal. Ať už v krásných kameninových mísách na ovoce, ve svícnech,v nádherně zdobených perníčcích, i v drobných špercích.
  Takže dozajista platí další z českých pořekadel: Kdo hledá , ten najde.
  A také to, že cokoliv děláte s láskou, je na výsledku znát.
  Nejvíc mě zaujal stánek s palačinkami , vtipným nápadem a pohodovým chlapíkem, který si na hlavu nasadil velikou kuchařskou čepici , úsměv na tvář a celý den pekl palačinky v pohodě a jak inzeruje v nápisu svého stánku – s láskou.
  Jeho stánek byl neustále obklopený lidmi a každý si ty jeho dobroty moc pochvaloval. Lidé se na něj chodili dívat. Pozorovat ho při práci byl opravdu zážitek. (Na FC přikládám foto. Stánek měl přes celou šíři ceduli a na ní velkými písmeny bylo napsáno : S LÁSKOU KAREL a pod tím prosté – PALAČINKY )
  Takže jsem si trhy nakonec přece jen užila. Krásný večer všem. Líba

 12. Hana Enuica

  11.12.2016 at 18:17

  Ještě, že jsme mohly vyrazit do té přírody, vcelku nerada se tlačím na adventních trzích a svařák od stánku mi nechutná. U nás na malém městě stejně dneska trh ani nebyl. Úkol jsem si dovedla k ještě větší dokonalosti – připravila jsem jedlé ozdoby pro zvířátka a při naší procházce jsme ozdobily stromeček v lese, připily svařákem a dvojhlasně si zazpívaly Štědrej večer nastal :D https://www.facebook.com/hana.stolbova/posts/1288942337814396?pnref=story

 13. Marcela J.

  11.12.2016 at 18:38

  Tak dneska použiji žolík. Na trhy jedeme zítra :-)
  Hezkou adventní neděli všem ;-)

 14. Třetí adventní neděle s sebou nese další výzvu – Vydejte se na vánoční trh nebo do přírody s termoskou něčeho teplého. Protože jsme byly na vánočním jarmarku v sobotu v Jilemnici (mimochodem byl nádherný včetně krásného ohňostroje, bohužel jsme ale nefotili), tak jsme si dnes s manželem udělali večerní procházku s termoskou dobrého grogu. A protože stále nesněží, vylepšila jsem si fotku sněhovými vločkami, vánoční atmosféru jsme šířili i na kamaráda :-)

  Je opravdu moc fajn se alespoň na chvíli zastavit a nasávat vánoční atmosféru, udělat si procházky, no prostě si to užít !!!!

  https://www.facebook.com/kucharkaprodceru/

  Krásnou třetí adventní neděli všem

  Edita

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=787453954725709&set=pcb.787455761392195&type=3&theater

 15. Na trhy se mi nechtělo, protože tam bývá hlava na hlavě. Zvolili jsme proto procházku setmělým městem a užívali si veskrze vkusnou vánoční výzdobu. Termohrnek s teplým čajíkem nesměl chybět.

  https://www.facebook.com/PlnimVelkouAdventniVyzvu2016/photos/a.1188865447887875.1073741826.1188857307888689/1208751575899262/?type=3&theater

 16. Dnes jsem poslala do města dceru. Sama jsem šla s manželem lesem, ale bohužel pršelo, fičel vítr, vánoční náladu les ani trošku nepřipomínal. Termoska se svařákem se nám ale velice hodila. Na vánočním trhu a betlémě jsme byli minulý týden ve Vrchlabí – doporučuji všem – krásný dřevěný vyřezávaný betlém v životní velikosti na motivy Krkonošských pohádek – Anče s Kubou mají v kolíbce dvojčátka .
  http://petranez.rajce.idnes.cz/Adventni_vyzva_2016/#IMG_20161203_112300.jpg

 17. Tak na trhu nebylo k vidění (a focení) vůbec nic :( Jsem ráda, že jsme dítko nechali doma a v rychlosti to proběhli, protože díky větru byla pěkná zima. Takže dneska asi zase nic a žolíci došli. Ale už se těším na zítřek, že si spravím chuť :)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2023 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑