Úkol 13: Krabičky

Jak jsme se postupně posunovali kolem Baltu na sever, minuli jsme lotyšské přímořské město Liepāja (Libava). V jeho blízkosti jsou liduprázdné, kilometry dlouhé pláže se světlým pískem a průzračným mořem; s dostatkem sluníčka i mořského větru. Kdyby to nebylo od nás tak z ruky, klidně bych tu strávila kus léta.

Podobně nepřístupná byla dřív i Libava. Za dob Sovětského svazu se jednalo o uzavřené město, kam se smělo vstoupit jen na povolení, neboť se zde nacházela důležitá ponorková základna a sklad jaderných zbraní.

Uzavřenost proto bude námětem dnešního úkolu. Vytvořte nebo si pořiďte jídlo do krabičky a snězte ho někde, kde vám bude hezky. Nezáleží na tom, kolik metrů nebo kilometrů od vaší kuchyně to nakonec bude nebo co přesně do krabičky dáte. Dnes to není ani tolik o jídle jako spíš o nových zážitcích s ním.

Inspirace z Apetitu:

Share Button

5 komentáře

 1. Marcela flair

  13.8.2018 at 0:11

  Tak dnes budou krabičky. Ještě musím vymyslet, co do nich dám dítěti, co bylo dnes propuštěno z nemocnice a po skoro týdnu zkouší zase jíst a pít, ale určitě něco vymyslím :-). Vždyť jedna krabička může být i pro mě, že? ;-) Přeji všem úspěšný začátek týdne! Marcela

 2. Moje máma mi posílá v krabičce (plastové) kafe. Nemám totiž kávovar a tohle kafe zbožňuji. Počítá se to? Prosím, prosím :)

 3. Veronika C.

  13.8.2018 at 18:39

  Zkusila jsem si svou krabičku sníst na hygienické stanici. A dobrý :-).

 4. Tak krabičky,děda vzal vnoučata na půl dne ven,svačina byla připravená brzo.
  Ovoce,zelenina,pomazanky na rohlíky.Ještě že ty krabičky jsou.Domů se vrátili akorát na oběd,po obědě četl pohádky,usnuli všichni.Těšíme se na zítřejší úkol Jitka.děda a vnoučata

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2022 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑