Úkol č. 13: Snězte něco ze zahrádky

Dejte si na talíř něco, co má původ na zahrádce. Počítá se i zahrádka balkonová. Pravidlo je takové, že to nemusí být jen vaše zahrádka a dále, že byste neměli překračovat hranici zákona a slušného chování :-)

Sníst něco ze zahrádky bude hlavně výzva pro ty, kdo svoji zahrádku nemají nebo jsou od ní momentálně daleko. Tak hodně štěstí!

Share Button

19 komentáře

 1. Hahaha … počítá se i se zahrádkou restaurační? :D

 2. Vašek K.

  13.7.2015 at 0:08

  Ahoj Flo,
  tak můžu přestat pracovat a můžu jít konečně spát. Díky, že to nemusí být domácí zahrádka. Ráno jsem od pěti v autě, Tak jsem zvědavý, která zahrádka to odnese. Chovat se budu slušně, ale úkol je úkol.
  Přeji všem dobrou noc a krásné ráno na plnění úkolu. (Zatím to tak nevypadá, v Holicích u Hradce leje.)

 3. No, tak to bude zajímavé… Zahrádku nemáme, „nejbližší“ legálně dostupná (z rodiny) je dost z ruky a zítra (vlastně dnes) tam asi nikdo nepojede… Musí to něco být dnes sklizené nebo se počítá i úroda sice letošní, ale třeba už pár dní čekající na svou příležitost v lednici? :-)
  Pokud ne, tak holt odpolední procházku s dětmi pojmeme trochu dobrodružně jako výpravu po části města s rodinnými domky hledáním, komu visí přes plot větve s nějakými těmi zralými plody :-)

  • Jani, úkol zní sníst něco ze zahrádky, to je vše. Jak výzvu uchopíš, o jakou zábavu stojíš a co chceš podstoupit je jen ve tvé režii. Já nemám problém se sklizní několik dní starou, pokud to uspokojí tvou úroveň požadovaných zážitků :-)

  • Myslím, že zážitek kradení z cizí zahrádky si raději odpustím, když bude jiná možnost :-)). Uvidíme, nějak to vymyslím. Zážitky nabitý byl celý ten minulý týden, připojení na internet bylo na chalupě velice špatné, zásoby a možnosti omezené… ale i tak jsem zvládla všechny úkoly, takže s absencí vlastní zahrádky i nějak poradím. Napadlo mě právě, že u rodičů by mohla být nějaká úroda ze zahrady otčímových rodičů. Aspoň zajdu maminku navštívit, to je taky fajn zážitek :-)
   A rovnou chci za tuhle výzvu moc poděkovat, pokaždé netrpělivě čekám na půlnoc, abych nový úkol věděla co nejdřív :-). Manžel byl nejdřív značně skeptický, do čeho jsem se to zase navrtala, ale pak na té chalupě celkem ochotně běhal s mobilem okolo baráku, aby chytil signál a já mohla nahrát fotku :-)))

  • To jsou skvělé vzpomínky na prázdniny :-)

 4. Flo, nevím jak splním dnešní úkol. Za chvilku odjíždím do práce 60 km a budu tam zavřená pod střechou až do 17:30 a dál cesta domů a hned převzít maminku od pečovatelky a …. nevím, kde bych já z města po návratu z práce našla nějakou zahrádku :( Nemáš v záloze náhradní úkol pro pracující a vytíženou třídu?

 5. No jo, aktuálně zahrádka probíhá pomalou rekonstrukcí, kromě bylinek se tam nachází zahrabané ožmoulané rohlíky a Puntík schovaný v meduňce. A dvě hnízda čmeláků, spousta ještěrek, ropuchy a taky nějaké slimáky. Přemýšlím, co z toho by bylo k jídlu…

 6. Tak jsem si říkala, že maliny mi asi očešou přes den děti. Ale ten nápad se zahrabaným rohlíkem! Ten by to měl zachránit! Ne, bude to asi bylinkový čaj na noc. :) Levandule už kvete.

 7. Ja už mám „splneno“. Ale ako si tu tak čítam o obchôdzkach po záhradnej štvrti a plánoch načahovať sa po úrodu cez plot… Možno ešte dobrodružnejšie (a „v mezích zákona a slušného chování“, ako píše Flo v zadaní) by bolo zaklopať (zazvoniť) a domácich poprosiť aspoň o jednu ríbezľu. Asi budú na vás pozerať ako na marťanov, že ste si ju jednoducho neodtrhli cez plot, ale verím, že sa ochotne podelia. :)

  Skoro mi je až ľúto, že na podobné akcie nie som odkázaná dnes aj ja. Žeby som sa pokúsila o adrenalínový bonus? :D

 8. Když jsem před lety byla s partou na Sázavě, brouzdali jsme po okolí našeho místa vylodění a narazili na přes plot svěšenou a třešněmi obalenou větev. Moc jsme se nerozmýšleli, vyskočili na zídku plotu a začali ty třešně sklízet. Po chvilce z domu vyšla na zahradu paní a něco na nás volala. My na nic nečekali a prchli jsme. Jenže pak jsme si řekli, že nebudeme zbabělí a paní se omluvíme. Když nám otevřela dveře a my se začali omlouvat, přerušila nás a řekla: „Ale to vůbec nevadí, já na vás volala, že si ten strom můžete celý očesat.“ ;) :D

 9. Ahojky Flo,

  muže byt i croissant s cerstve udelanym dzemem z cerneho rybizu ze zahradky?? :-)

 10. TO JE DNESKA KRÁSNÝ ÚKOL.OD RÁNA SE MOTÁM PO ZAHRADĚ A ZOBU A ZOBU.JENOM ČESNEK NEBUDU MLSAT.TEN AŽ DO BRAMBORÁKU.TAK ZASE ZÍTRA JITKA

 11. Cuketky plněné mletým masem, ještě jsem je nikdy kupodivu nedělala, tak aspoň jsem zjistila že tohle dělat budeme :D
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1014014935276858&set=a.1014015468610138.1073741829.100000050839266&type=1&theater

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑