Úkol č. 11: Vyrobte domácí sušenky

Dnes zadání zní: připravte aspoň jednu domácí sušenku. Úmyslně neříkám upečte, protože někdo z vás určitě právě nemá k dispozici troubu.

Úkolem dnešní výzvy je, rozhodnete-li se ji přijmout, přivést na svět jakýmkoli způsobem něco, čemu se dá bez výhrad říkat domácí sušenka.

Doma je to jednoduché, třeba budete chtít zkusit nový sušenkový recept anebo si zopakovat oblíbený rodinný.

Těm, kdo se zrovna někde toulají divočinou, vzkazuji, že existují i sušenky vyrobené na pánvi nad ohněm. Zapátrejte po receptech — jestliže čtete tuto výzvu, máte i přístup na internet. A nebo si poslechněte tento nápad: Opatrně rozpusťte trochu dobré čokolády, nasypte do ní pár oříšků, ovesných vloček, sušeného ovoce… a nechte zchladnout v podobě malých hromádek.

Pro zcela bezradné povahy dodávám, že jako sušenku budu počítat i nadýchané marshmallows opečené nad ohněm. Ať vaše prázdninová radost neutuchá!

PS. Doufám, že v úvodním obrázku opravdu vidíte čokoládové sušenky.

Share Button

22 komentáře

 1. Prima :-) Zkusím něco zdravého

 2. Něco určitě vymyslím…

 3. Domácí sušenky,hmm… Zrovna nedávno jsem si založila recept, že je vyzkouším, u nás se pečou hlavně buchty, bublaniny, perníky…, tak ho zase vyštrachám a jdu na to :o). A možná i ty čokoládové hromádky by nebyly špatné…

 4. Tak to bude pro mě premiéra… u nás se peče kdeco od buchet po muffiny…ale sušenky jsem ještě nedělala, no holt je to výzva..
  A to na obrázku NEJSOU dva ježci na pokecu???? ;oD

 5. A co jiného by to bylo? ;-)

 6. Šihovná a ještě šihovnější Florentýnko/jak mě říkali wietnamky..ty šihovna…/,vydržela jsem neotevřít,Snídani u Florentýny, až dnes k svátku,abych se pokochala a zase jste mě nezklamala,nááádhera.Jestli je to vaše foto paralela s Adrey HEPBURN, tak se až musím smát ,jak je mi vše blízké.A to jsem přišla do kuchyně a troubě se peče třešňový koláč a voní a voní a je mi přes všechny trable hezky a hezky.Děěěkuji Oli

  • Já jsem si kuchařku nadělila taky – jen tak pro radost anebo na oslavu začátku prázdnin :)) a je nádherná a to spojení se Snídaní u Tiffaniho a Audry Hepburn mě úplně nadchlo :)) Fl´je zkrátka úžasná. A pozor – jsou tam i recepty na sušenky, už mám jeden vyhlédnutý :)) hezký den Dana

 7. S chutí a s pomocí mé nové kuchařky jsem se pustila do plnění dnešního úkolu:

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1156269994390059&set=pcb.1156270061056719&type=1&theater

  Jsem se i pobavila – aktivně jsem zapnula troubu těsně před smícháním čokohmoty s vaječnou hmotou…abych si PAK přečetla v postupu další krok – že místo pečení mám nejdřív dát těsto na 2 hodiny do lednice :o))

 8. Flo, dekuji, že myslíš na všechny:) Jsme zrovna na festivalu ve stanu bez vařiče, ale když se počítá i velká snaha, budou raw sušenky na jablíčku;)

 9. Já jsem vyzkoušela Popraskané sušenky z kuchařky Snídaně u Florentýny, musím říct, že jsem si to užila a vařit podle návodů Fló je radost :)) Akorát jich tedy nemám 30 ale asi 70…. ( a to jsem ujídala tu hmotu ještě zasyrova, poněvadž je to pravá mana nebeská…) Máme nyní sušenek zásoby i pro návštěvy a něco si odnesla babička :)) Každopádně teď už se vaří voda na kafíčko a my si k němu užijeme to sladké mámení.. :o))
  A už teď jsem zvědavá jako opička, jaký úkol bude zítra.. ;o)
  A holky, kdo nemáte tu kuchařku Snídaně…, doporučuji vřele….

 10. Jů! Ja som si našla dnes pred dverami prekvapenie! Ale ako tak čítam ostatné komentáre, môžem sa akurát zapojiť do davu – obdivovateľov Snídaně u Florentýny. Hneď som aj pozrela, aké úžasné sušienky sa v knihe nachádzajú – ale dnes ešte pripravím niečo iné… dvojfarebných mackov. Tak idem na to. A potom už pečiem LEN podľa Florentýny. ;-)

 11. A kde je dneska Jitka ???? :o

 12. Srdečně vás všechny zdravím!
  Koukám, že s výběrem sušenek nejsem rozhodně originální;-D Sušenky s popraskanými vršky peču už pár let. Začínala jsem s jiným receptem (neobsahoval brusinky a balilo se rovnou do moučkového cukru. Pak jsem v Apetitu v rámci ochutnávky z připravované kuchařky vyzkoušela ty podle Flo a jsou ještě lepší:-) Pak už jsem jen čekala mlsně a netrpělivě na její vydání, což – pokud se nepletu – bylo loni v létě. Nejlepší na těch sušenkách je vůně rozpouštěné čokolády:-) Tak ať vám hezky popraskají!:-)

 13. ZASE NESTÍHÁM,MÁM ZOHO MOC.POTŘEBOVALA BYCH NASTAVIT DEN ALESPOŇ O 5 HODIN.SUŠENKY JSEM JEŠTĚ NIKDY NEDĚLALA NO SNAD SE POVEDOU.ZDRAVÍM JITKA

 14. Splněno na žolíka, čokoládové sušenky s kousky čokolády a přidala jsem trochu oříšků :)
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1014433688568316&set=a.1014015468610138.1073741829.100000050839266&type=1&theater

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑