11. úkol: Liguére!

Co by to bylo za Vánoce, kdyby kolem nich aspoň neprošel vaječný koňak nebo jiný domácí likér?

Takže se dnes směle pusťte do výroby.

A pozor na nadměrné ochutnávání! Je úterý a zítra se jde do práce i do školy.

Inspirace z Apetitu pro vaše liguére:

Oslavujeme :-)

Je asi jasné, proč jsem tenhle úkol vybrala zrovna na dnešek: prvních deset úkolů je za námi, nejtěžší přípravy máte hotové a to se musí oslavit!

A12_COVER_2017

A aby tyhle oslavy stály za to, můžete dnes vyhrát roční tištěné předplatné Apetitu. Stačí u vaší soutěžní fotky označit na Facebooku stránku Apetitu, anebo na Instagramu použít soutěžní hashtag #casopisapetit. Platí pouze pro fotky zveřejněné dnes.

18 komentáře

  1. Ajaj, co dělat, když jsem udělala likér (vaječný koňak na delší odležení) před dvěma dny? Aby byla správě splněna výzva, musím dnes udělat koňak znovu, nebo mohu vyfotit ten, co mi odpočívá v lednici?

  2. Já mám dneska jasno. Vaječný likér podle Florentýny. Je nejvyšší čas, aby se do Vánoc rozležel.

  3. Jáááj…u nás alkohol nemá misto. Mám 1dl rumu do pečení, jinak nic. A kupovat lahav vodky? Neviem, nevím. Nejaká varianta bez alkoholu?

  4. Tak to je jasný – vaječňák podle Florentýny, ale protože je mi líto používat bourbon, tak ho dělám z bílého Key rumu. Je výborný.

  5. Milá Flo, expresní vaječný likér mě zaujal udělám jej ,ale nemám doma suroviny. Musela jsem se pousmát,že vlastně ty vejce budou pomale stejně drahý jak ten rum.Mohla bych ho udělat aji sestře k vánocům ona mě zase dělá karamelový Baileys.Dobrý tip na dárek.

  6. Uz ti to Flo chci napsat tak deset dni :)), ale je skoda, ze nedavas inspiraci na tve recepty. Z webu, i z knizek. Kdo nekterou knizku nema, treba si ji alespon poridi…a nebo vytrhne trn z paty nekteremu jeziskovi ;) Vzdy po zadani (kdyz jde o vareni samo…) listuju v Tvych knihach. Ty recepty z Apetitu jiste nejsou spatne, sama jsem dva vyzkousela, ale co do popisu se s tvymi nedaji srovnat. natoz kdyz je k nim clanek,nebo povidani. Co tak tam dat oboje, kdyz uz? ;) A navic plnime vyzvu protoze je od KPD a ne od casaku, ne? ;)

  7. A zase.se bude slavit,máme hotovo,do vánoc nepřežije.Nevadí uděláme ještě jednou Jitka a děda

  8. Likér byl, ale nedělala jsem ho, pila jsem ho. Mám totiž dnes narozeniny :-).

  9. Dobrý den, dá se do likérů použít místo instantní kávy espresso? Děkuji

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2022 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑