Úkol 10: Větrný den

Dnes bych vás ráda vzala do oblasti zvané Kurská kosa. Je to hubeňoučký poloostrov, z části ruský, z části litevský, který odděluje Baltské moře od Kurského zálivu. V zálivu jsme objevili sladkoslanou vodu, pijavice a vyznavače vodních sportů, především kitesurfingu. Ono tu totiž sympaticky fouká, takže jízda na vodním prkně taženém větrným drakem tu způsobuje obzvlášť vyhledávané zážitky.

A jelikož se dnes do Česka též přihnal vítr a ochlazení, budete mít za úkol vykouzlit vítr v ústech :-) Mám tím na mysli, abyste si dali cokoli s mátou nebo s mentolem.

Inspirace z Apetitu:

Share Button

7 komentáře

  1. Marcela flair

    10.8.2018 at 0:10

    Milá Flo, dnes jsem díky dohánění úkolů z předešlých dní už vítr v puse měla (studená broskvová polévka s dvojí mátou), ale protože mátu můžu vždy a všude, úkol vítám :-). Minimálně dva recepty z Tebou navrhovaných mě na první pohled zaujaly, takže se těším. Přeji všem příjemné zchlazení, u nás má být o 12 stupňů chladněji! Marcela

  2. mohu připravit i mochito, a nebo platí jen jídla?

  3. Já jsem si hned vzpomněla na loňský větrný den a nezapomenutelný zážitek s čokoládovou pěnou s mátou, která mi vhání sliny do úst, kdykoliv si na ni během roku vzpomenu (http://www.apetitonline.cz/recepty/8394-cokoladova-pena-s-matou.html). Samozřejmě vyzkouším zase něco nového, protože mátu můžu také vždy a všude :o)

  4. Dnes v noci u nás bylo hodně větrno,poletovalo všechno co nebylo schované.Mátu nemusím a tak byla ryba.Dneska odjíždí něco málo vnoučat.Rodiče si jich taky chtějí užít.Ke konci měsíce zase budou všichni. Těšíme se na zítřejší úkol Jitka.děda a vnoučata

  5. Milá Flo, prosím, počítá se i mátový čaj z čerstvé máty? Děkuji. V.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2021 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑