Úkol č. 1: Udělejte si okurkovou masku

To jste mohli čekat, že? :-)

Najděte si pět minut času jen sami na sebe a najděte si kousek svěží okurky. Nakrájejte ji na tenké plátky, rozložte různě po obličeji a nechte se pět minut hydratovat a čistit touhle přírodní kosmetikou.

Prázdniny je třeba začít v klidu a rozvážně.

Alternativně oškrábejte okurku a použijte na masku jen slupky, zbytek snězte.

Pokud chcete něco z vyšší dívčí, kousek okurky můžete místo krájení nastrouhat nahrubo a smíchat s tvarohem nebo s jogurtem nebo se zakysanou smetanou, případně s našlehaným bílkem. Ochutnávat můžete, ale ať vám něco zbude i na tu masku…

Pokud máte víc než pět minut, porozhlídněte se po internetu, čím je taková maska přínosná a jak se dá doplnit nebo obměnit. Určitě najdete spoustu zajímavých stránek, na které byste jinak nenatrefili.

Pokud jste soutěžící muž, udělejte tuto masku své vyvolené.

Share Button

13 komentáře

 1. Tak tohle jsem nečekala :-D ale tak, okurky mám, tak to bude brnkačka, zrovna mám na zítra naloženo na kari, k nemuž jsem chtěla dělat okurkovou rajtu, takže se mi to krásně hodí, asi využiju jen slupky, možná s trochou jogurtu. Těším se :)

 2. A já tohle zase čekala :-D jen ne tak brzy… :-)

 3. Jani, to jsi se krásně trefila, včera jsem nakoupila plno okurek „v akci“:) Původně na okurkovou limonádu, tak si kousek schovám pro sebe!

 4. Lenka Tůmová

  1.7.2015 at 9:10

  Okurková maska je fajn a tenhle úkol nás alespoň na chvíli zastaví v tom pracovním kolotoči a budeme se věnovat pár minut jen sami sobě. :)

 5. tak jdu relaxovat s okurkou na obličeji a hned je tu pošťačka…no, mazec :-)

  • Ali, jste jí měla tu masku nabídnout taky…:-) třeba by zajásala..

 6. MILÁ FLO,JE ÚŽASNÉ DNESKA SI UDĚLAT OKURKOVOU MASKU.JSEM DOMA SAMA A TO NEBUDU NIKOHO STRAŠIT.OKUREK MÁME DOST.PŘIDÁM I JOGURT.NĚCO SNÍM A OSTATNÍ SI NAMAŽU.ZDRAVÍM VŠECHNY JITKA

 7. To jste tam neměla psát, že muži masku ženám, třeba by se i nějaký muž nechal přesvědčit na okurkový zážitek :D

 8. Milá Flo,
  ty jsi prostě úžasná ženská a hračička k tomu ;o))
  Zasloužíš speciální metál, protože já jsem odjakživa odpůrce facebooku a odolávala jsem statečně, ale tys mě svým nadšením zblbla a nakazila do té míry, že už přes hodinu se morduji se založením facebooku a uložením fotky se splněným úkolem, protože prostě chci být taky v té partě bláznů, kteří si s tebou a díky tobě budou celé léto hrát :))
  Už se těším na další úkoly a na tvoje maily, měj se krásně, Dana
  P.S. Pro kontrolu posílám odkaz – je to tak správně??? díky

  https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11018629_1149608755056183_7549484999420089355_n.jpg?oh=a9d825f6d54ca81eabcf468407566e2e&oe=56256CA6

 9. Tak jo … jdu na to :)

 10. A já už mám po :)) Náš Arnoštek mi okurky neslupl, takže se maska konala ááááá bylo to super, už ani nepamatuju, kdy naposled jsem si ji udělala…příště přidám i ten jogurtík a udělám míchanici- něco pak šupnu do sebe a něco na sebe ;oD

 11. Tak v rámci žolíka splněno :) A děti si to moc bavilo :)
  https://www.facebook.com/marie.kilbergrova/posts/1034119789933039?pnref=story

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2023 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑