9. úkol: Vykrajované cukroví

Slíbila jsem pečení hlavně o víkendu, včera bylo lenošení, takže tady ho máte:

Upečte dnes jakékoli vykrajované cukroví.

(Perníčky ještě přijdou, ty si nechte na později :-))

Užijte si sladké vůně a provoňte si domácnost přípravami na Vánoce.

Inspirace z Apetitu:

Share Button

14 komentáře

 1. Marcela flair

  26.11.2017 at 0:04

  Ahoj Flo, je to jasné, dnes se peče vinné cukroví :-). Už se těším na tu báječnou chuť! Pěknou neděli všem! M

 2. Tak poruším tradici, vždy jsem začínala večer po Mikuláši. Aspoň bude brzy hotovo. Už se těším, jako vždy bude znít „Rybovka“ Přeji všem krásnou neděli.

 3. Doufám, že se perníčky budou i péct, nejen zdobit. Ty prázdninové jsme totiž snědli.

 4. Tak dneska těsto a zitra peceni. ;) Testa nemám hotové tak ať se to odlezi :)

 5. Milá Flo, přesně tenhle druh cukroví jsem vůbec neměla v plánu dělat, mám možná jedno vykrajovátko (a netuším kde) a především nemám troubu, jen remosku a mikrovlnku s horkovzduchem. Existuje k tomuto úkolu nějaká alternativa?

  • Martino, přiznám se, že mě nenapadlo vymýšlet k tomuto úkolu alternativu, zrovna vykrajované cukroví peče asi každý a nepřišlo mi konfliktní. Takže alternativa speciálně pro tebe: něco (třeba i) slaného, vykrajovaného? Remoska to zvládne :-)

 6. Ahoj Flo, přiznám se, že z dnešní výzvy taky nejsem nadšená. Čekala jsem perníčky :-)
  Cokoliv jiného se mi nechce dělat s takovým předstihem; vždyť cukroví nebude na Vánoce čerstvé. Tak buď dneškem počínaje s výzvou končím, nebo budu péct jeden dva plechy jen kvůli úkolu, cukroví pak sníme, a tak za čtrnáct dnů budu péct znovu. Což práci moc neušetří…
  Anička

  • Aničko, právě vykrajované cukroví je ideální k pečení předem; vydrží v pohodě měsíc a déle. Pokud to má být něco plněného krémem, krém samozřejmě přijde do korpusů až před svátky. I obyčejnému lineckému tahle doba k pečení svědčí. Navíc přijde brzy Mikuláš a to je ideální příležitost naservírovat pár kousků na talíře.

 7. Tak, a jsem v … Vykrajované cukroví vůbec nemám v plánu, sice miluju linecké, ale to pečou všichni kolem mě. Takže mezi mé tři až čtyři druhy ho nezařazuju. Ale všem ostatním – užijte si to:)

 8. Mně se tedy do toho taky vůbec nechtělo, ale jednou je to výzva, tak sem šla do toho. Že vám to přijde brzy? No co, my ho klidně sníme ještě před Vánocemi a napeče se nové. Zrovna vykrajovátka jsou skladná a já je teda využívám i jinak, třeba jako šablony na papírové ozdoby atd. Takže v tom nevidím problém… Výzva je super, já sama bych se k přípravě na Vánoce nedokopala, takže díky :)

 9. Tak cukroví mám už objednané u osvědčené paní co peče famozní cukroví.Dřív jsem pekla celé rodině až 12kg cukroví ty časy jsou ty tam prarodiče už nejsou a já mám více času na rodinu.Upekla jsem s dcerou perníčky ,aby měla aspon nějaký zážitek uděláme ještě nepečené.Vánočku pečou u babičky.

 10. Tak my jsme si ty úkoly prohodily. Peklo se v sobotu a v neděli „odpočívalo“. Však od toho má ta neděle taky jméno ;)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2022 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑