7. postní den

Dnes je středa.

Ve středu se společně snažíme hledat zajímavé možnosti, jak nahradit maso v jídelníčku něčím, co obsahuje dost bílkovin, podobně jako maso.

Vyberte si ze svého plánu jednu surovinu z dostupných možností. Středeční kartičky mají světle modrou barvu.

Zkuste vybranou surovinu připravit nebo ochutnat na nějaký nový způsob. Nezapomeňte, že po celou výzvu budete vystupovat ze své komfortní zóny, takže se rozhodně nesnižte k něčemu, co už máte vyzkoušené a dávno to znáte.


Podmínka pro dnešní soutěžní příspěvky:

Na fotku přidejte slovo PŮST napsané fialovou barvou. Proč?

17. února roku 1853 se narodil Jaroslav Vrchlický, velikán české literatury 19. století. Prý psával fialovým inkoustem na růžový papír, věřili byste tomu?

Budu ráda, když do komentáře k vaší fotce přidáte i některý z jeho veršů, kterým vám utkvěl v paměti. Povinné to ale samozřejmě není.


Můj dnešní tip:

Teplý čočkový salát s bulgurem podle Venduly z blogu Domácí gastronomie.


 

Share Button

6 komentáře

  1. Ahoj Flo, dneska konečně vyzkoušíme burgery z červené čočky podle receptu ze Zahrádkáře, už se na ně dlouho chystám. Jaroslav Vrchlický – pátrala jsem v paměti, co napsal a vybavila si jen, jak někdo někam jde, nic víc. :-) Tak jsem musela googlit a ja to Za trochu lásky. Ach ta paměť.

  2. Milá Flo, ještě jednou dík za postní výzvu. Je to pro mě jako tajná hra, plnit úkoly, rodina to sice moc nechápe, ale mě to baví. Dnes tedy budu muset k babičce do knihovny najít knížku od Jaroslava Vrchlického, a třeba se do ní znovu začtu.

  3. TAK SE CHYSTÁME VEN NA PROCHÁZKU.OD RÁNA TU SNĚŽÍ.DĚDA PO SNÍDANI PROTÁHL TY STARŠÍ.OBĚD JIM MOC CHUTNAL.MUSELI HO JÍT SLEHNOUT I DĚDA.NO A TEĎ JDEME JENOM NA PROCHÁZKU.DĚTI JSOU NADŠENÉ.POZDRAVUJEME VŠECHNY JITKA A SPOL

  4. Ja som dnes mala doktorský den, takže na nejaké varenie nebol čas, akurát som uvarila zeleninové rezance …s marinovanou zeleninou od včera

  5. marinovanú zeleninu som robila prvý krát a chutnala

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2020 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑