4. postní den

Dnes je sobota.

V sobotu jsem vám dala za úkol zamyslet se nad tím, jak a s kým trávíte čas. Vlastně nejen zamyslet, taky s tím něco udělat.

Někdo tuší, že potřebuje trochu víc pohybu, jiný zase ví, že by se měl víc soustředit na děti nebo na partnera namísto na televizi nebo na internet. Je těžké se zvednout a něco dělat, takže věřím, že vás sobotní úkoly trochu rozhýbou.

Vyberte si ze svého plánu jeden ze způsobů, jak dnes trávit čas. Sobotní kartičky mají žlutou barvu.


Podmínka pro dnešní soutěžní příspěvky:

Sobotní úkoly už se dají mnohem lépe dokumentovat fotkou, než ty páteční. Dnes vyfoťte, kde jste byli nebo čím jste se zabývali. Na fotku přidejte jakkoli ztvárněné symbolické srdíčko. Ne proto, že je zítra Valentýn, ale proto, že tím vyjadřujete lásku k těm, na kterých vám záleží a kvůli kterým jste se rozhodli trávit čas jinak.


Můj dnešní tip:

Vím, že ten správný a jediný svátek lásky je 1. máj, ale stejně mi to nedá. Valentýn je velké pokušení a naštěstí letos spadá na neděli, která do půstu nepatří.

Pokud se dnes rozhodnete použít kartičku “Pozvu někoho milého na jídlo”, dostanete ode mě dva bonusy:

 1. Váš úkol můžete splnit dnes nebo v neděli. Rozšíříte si tím čas na splnění úkolu o jeden den. Rozšíření se vztahuje pouze na tuto jednu jedinou kartičku. Když se rozhodnete pro jinou žlutou kartičku, je třeba úkol splnit už v sobotu.
 2. Pokud si uděláte valentýnskou rezervaci do restaurace přes partnera výzvy Restu ke své soutěžní fotce přidáte buď označení instagramového profilu Restu (@Restu.cz), nebo zalinkujete facebookovou stránku Restu, můžete vyhrát jeden ze 3 poukazů od Restu v hodnotě 400 Kč. Restu dá výhercům na výběr restaurace, kde tento poukaz mohou využít.
   
  Kdyby vám chyběla inspirace, Restu připravilo velkého valentýnského průvodce, kde najdete restaurace z celé České republiky.

Valentýn - Restu


 

Share Button

9 komentáře

 1. Krásnu sobotu všetkým želám!
  A mám jednu technickú… „Pozvu někoho na jídlo“ si asi nemôžem vysvetľovať tak, že doma navarím slávnostný obed a pozvem k nemu svojho drahého so synom, však? Aj keď (alebo obzvlášť keď) máme práve výročie… <3

 2. TAK ZASE DORAZILA VNOUČATA.RODIČE PŘIJELI POMÁHAT.JE TŘEBA NADĚLAT DŘEVO NA TOPENÍ.TAK NAVAŘÍME UHLÍŘINU A POTOM ZALEZEME DO PEŘIN A BUDEME ČÍST POHÁDKU.VČEREJŠÍ NÁVŠTĚVA U TETY SE POVEDLA.TETA POLOŽILA NA STŮL FOTKY , BYLO NA CO KOUKAT A VZPOMÍNAT.JITKA

  • Ahoj Jitko.
   Moc zdravím a mám prosbu…můžeš zveřejnit jak děláš uhlířinu Ty?
   Je to moc dobré jídlo (opředené spoustou vzpomínek na dětství ) ale velice proměnlivé. Za svůj život jsem jich už pár ochutnala a neskutečně se od sebe liší. Já hledám to dávné „babičkovské“ pojetí a zatím ne moc úspěšně..
   Tak prosím o radu a popis. … nejen Tebe , ale i ostatní účastníky výzvy a čtenáře komentářů. Pokud má někdo z vás zkušenosti, napište prosím sem a nebo na FC Libuše Písek. Děkuji. Hezký den. S láskou Líba

  • DĚVČATA TO NENÍ VŮBEC TĚŽKÉ.DÁM VAŘIT BRAMBORY,VĚTŠÍ HRNEC A VÍC VODY. PŘIPRAVÍM TĚSTO JAKO NA KNEDLÍKY ALE BEZ DROŽDÍ,HRUBÁ MOUKA,SŮL VAJÍČKO,VODA STUDENÁ A KDYŽ JSOU BRAMBORY SKOPRO UVAŘENÉ TAK TAM ZAVAŘUJU NOČKY.NECHÁM DOVAŘIT SPOLU.USMAŽÍM CIBULKU,NE DO ČERNA, A TOU TO MASTÍM NA TALÍŘI.MÁM TO RÁDA VEČER OHŘÁTÉ.NAKRÁJÍM NA MENŠÍ KOUSKY POMASTÍM CIBULKOU .JAKO PŘÍLOHAU DÁVÁM KYSELOU OKURKU A NĚJAKÝ SALÁT.OMLOUVÁM SE ALE NEDOSTALA JSEM SE DŘÍV.ZDRAVÍM A PŘEJU DOBROU CHUŤ JITKA

 3. Milá Flo. Děkuji za nádherné chvíle s postní výzvou.
  Zvládám půst velice dobře a užívám si jeho pozitivní ozdravné účinky.
  Při čtení komentářů jsem narazila u JITKY na uhlířinu..
  Protože máš spoustu receptů (i čtenářů – a jak známo “ Víc hlav, víc rozumu“ o zkušenostech a vzpomínkách nemluvě) tak se tu veřejně ptám : “ Jste ochotní se o své zkušenosti a vzpomínky se mnou podělit ? Zveřejnit je tady v komentářích nebo třeba na FC Libuše Písek ?
  Děkuji a přeji všem hezký den. S láskou Libuše

 4. Pripojujem sa k Libuši …ja navyše ani netuším o čom je reč

 5. Post zvládam dobre, vyradila som maso aj chlieb …..a aj ked beriem lieky nepocitujem žiadny problém, ovocie a kopec zeleniny je nateraz v pohode

 6. Krásný nedělní Valentýne a Valentýnko ♥Chtěla bych poděkovat Flo za nápady,za fantazii…..už jsem díky vízvě prožila krásné čtyři dny a dnes budeme řezat se svým partnerem větve vrby u jeho rodičů a odpoledne pojedeme do vyhlášené cukrárny a večer budeme plést koš.Tak se z toho moc těším.Mějte se hezky.

  • Jak dopadl pletený koš… Není to lehké ho udělat.. koukání na výrobu je moc hezké a vypadá to jednoduše, ale opak je pravdou. Chce to sílu, vytrvalost, trpělivost, preciznost… pak z proutí ožívají skvosty..
   Základem je pevné a rovnoměrné dno. Teda vlastně chyba! Základem jsou správné proutky… pak teprve dno a může se pokračovat dál.
   Jako mladá holka jsem pozorovala taťku, když je pletl. Pár jsem si jich vyzkoušela, ale v té době jsem byla málo trpělivá. ( Základy zůstaly. Děkuji tati…)
   S láskou Líba

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2020 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑