Úkol č. 4: Vykrajování

Dnes se přestěhujeme do kuchyně. Budete mít za úkol upéct vykrajované cukroví, a to jakékoli. Od prvoplánového lineckého cukroví až třeba po perníčky.

Inspirace pro dnešní pečení:

Abyste měli motivaci s tímto úkolem nezahálet a neodkládat ho, nabízím jen a pouze dnes šanci vyhrát sladkou odměnu z edice kuchařek časopisu Apetit. Stačí během dneška fotku z pečení zveřejnit na sociálních sítích a opatřit označením Apetitu (pro Instagram je to @apetitonline a hashtagy #casopisapetit a #adventnívyzva2018, pro Facebook stránka Apetit).

Kuchařka Vánoce Apetit

Bonusový nepovinný úkol pro ty, kteří by toho pro dnešek neměli dost:
Proveďte odkládací předvánoční úklid. Udělejte si místo v kuchyni a na stole a na okolních poličkách. Vyhoďte, protřiďte, odložte vše, co tam být nemusí, protože přes přehršel věcí nemusí být vidět adventní věnec a podobné hezké dekorace. Pokud zvládnete i další místnosti, tím líp. Mnoho prostoru na tuhle aktivitu už před Vánocemi totiž nebude

Večer můžete zapálit první svíčku na adventním věnci a rozvěsit po bytě vánoční výzdobu.

Share Button

10 komentáře

 1. Tak přece…
  Zdravím všechny a hlavně Tebe milá Flo.
  Dlouho jsem se na výzvu těšila a hlídala emailové zprávy. Místo výzvy přišla choroba a na několik dnů mě uložila. Takže jsem se značným zpožděním zaregistrovala začátek výzvy. Ale nevadí. Budu si to užívat pro sebe.
  Krásný advent všem. S láskou Líba

  • Letos to jde ale dohnat:) Můžete udělat třeba všechny 4 úkoly zítra a jste zas ve hře:)

  • Milá Libuše,
   nevadí, že se zpožděním – určitě není značné a dá se dohnat! Ale jak píšete – nejdůležitější je užívat si to pro sebe!
   (S)mějte se
   Lucie

 2. I tento úkol bude vyhodnocen až na konci společně s ostatními? Adventní věnec jsem umístila a vyhlásila embargo na okolní plochy – je to tak jediný metr čtvereční v naší domácnosti, kde se nevyskytuje (krom věnce) vůbec nic ;-)

  • Veroniko, tento úkol bude vyhodnocen samostatně už během příštího týdne. Právě proto, že soutěžní fotky v sobě mají označení sociálních profilů Apetitu, není problém všechny soutěžní příspěvky dohledat, aniž by se musely kamkoli hlásit.

 3. Jupí, dneska jsem tu brzy! Taky jsem začala se zpožděním, takže dneska se pečou perníčky a vyrábí věnec. Dárky z „první vlny“ jsem pořídila už před výzvou, takže už mi chybí jen nějaké drobné úpravy a poslední shánění, někdy za tři týdny pak přijdou dárky „druhé vlny“ – ty jedlé :-)
  Hezký adventní čas!

 4. Jak je to krásné dát vnoučatum těsto,váleček a firmičky.Mouka byla všude,ale ta radost když se upekl první plech.Děda pomáhal slepovat.Zítra můžete začít znovu,moc jim chutnalo.Jitka.děda a vnoučata

 5. Jeee to me mrzi. Dneska mam sluzbu v praci, tak budu ukol stihat az zitra i se zitrejsim. :-( No nevadi. Snad vyjde pristi dilci vyzva! :-) Moc me to bavi. Dekuji Flo!!!! Krasne prozivani vyzvy vsem.
  Vladka

 6. Linecké – sice prvoplánové – ale už se peče :-) Juch!

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑