Adventní úkol č. 4: Dopis Ježíškovi

První tři úkoly byly trochu makačka, takže je čas trochu si odpočinout. Ale opravdu jen trochu.

Vzpomínáte si ještě, jak jste na svůj adventní plán z úkolu č. 1 psali nejrůznější dárky pro své blízké?

Dnes je den, kdy vás chci popostrčit k tomu, abyste jich co nejvíc obstarali nebo pořídili. Vím, že se to nedá zvládnout najednou, někdy finančně, někdy organizačně, někdy pro další rodinné radosti a starosti, ale zkuste jich aspoň pár dnes vyřešit. Spousta dárků se dá objednat přes internet, tak aspoň odešlete příslušné objednávky.

Ideálně, abyste měli všechno do začátku příštího týdne doma a mohli dárky pustit z hlavy. Budete mít víc času užívat si nasvícených ulic, vyzdobených obchodů, koled, svařáku a procházek. Čím dál od nákupních strkanic, tím líp.

Ale hlavní dnešní úkol je následující:

Napište dopis Ježíškovi.

Ve výzvě hodně myslíte na ostatní, ale i vy si zasloužíte dárek, který už si třeba dlouho přejete. Jenomže když se nevyjádříte, tak můžete místo něj dostat dárkové balení indulony nebo teplé ponožky.

Sepište své přání. Třeba vám to pomůže zjistit, co vlastně doopravdy chcete a po čem toužíte. Pokud náhodou nevíte a myslíte si, že už přece máte všechno, nebo se nedovedete žádné myšlenky chytnout, začněte třeba tady. Zasloužíte si nechat se rozmazlovat.

Prosincový tištěný Apetit též zveřejnil inspirativního průvodce kuchařskými dárky, takže do něj mrkněte, pokud ho máte po ruce.

Co se týká samotného psaní dopisu, opět jsem vám na Pinterest připravila úplnou nadílku nápadů, jak takový úkol kreativně pojmout a bavit se u toho. Klidně zapojte do tvorby dopisů své okolí – bez ohledu na věk. Na dopis Ježíškovi není člověk nikdy dost mladý nebo starý :-)

Co můžete dnes vyhrát?

Dnes hrajeme o Kuchařku pro dceru a opět se soutěží na Instagramu. K zapojení do dnešní minisoutěže je potřeba hashtag #vanocesflorentynou.

Kuchařka pro dceru

Share Button

25 komentáře

 1. Marcela flair

  30.11.2016 at 0:04

  Super, na dopis Ježíškovi u nás ještě nedošlo, je nejvyšší čas! Takže díky za úkol, milá Flo. A všem hezký poslední listopadový den!

 2. Dopis Ježíškovi jsme s dětmi chtěli malovat minulý víkend a nějak jsme to nestihli. Tak to uděláme dnes a já si teda taky něco namaluju :-).
  Jinak dárkově se dnes angažovat nemusím, téměř všechno mám (buď fyzicky doma nebo aspoň na cestě z e-shopu). Z kupovaných mi chybí dva, které už mám přesně vymyšlené, čekají jen na příchod nové výplaty :-D. A ještě zbývá jeden vyráběný, princeznovské sukně pro moje dcerky, tak na to bych teda mohla aspoň nastříhat látky :-)

 3. Dobré ráno vám všem…takže dnes dopis Ježíškovi…:-)
  Letos to budou opravdu jen drobnůstky pro radost, protože rekonstrukce obýváku spolkla víc, než jsme počítali.
  Ale sedíme v novém, takže my už opravdu svůj letošní největší dárek máme :-)
  A hlavně si čím sdál víc uvědomuju, že největší dary které život přináší, stejně nikde nekoupíme…
  Buďte všichni zdraví, šťastní a užívejte si každý krásný den ve společnosti svých milých…to bych přála každému.
  Těším se zase zítra :-)

  • Milá Marino, děkuji za úžasný názor. Vždyť i ty drobnosti nás mohou mile překvapit a potěšit. A to zdraví, štěstí a spokojenost v kruhu svých blízkých je to nejlepší co máme a čeho si musíme vážit.

 4. ..ani netušíte,jak si vás užívám..dnes jsem opět hlídací babička,budeme s malou malovat dopis Ježíškovi..díky za tip..a krásný den přeju.. :D

 5. Ano, ano, dopis Ježíškovi. Už jsem už napsala. Snad se zadaří a budu se radovat. Stačí maličkost. Hlavně zdraví, štěstí a spokojenost z blízkosti svých milých.

 6. skvělé…i to dnes bylo v plánu, tak vyřešíme dvě mouchy jednou ranou:)….

 7. Super, skoro bez práce, jen jsem si připsala pár dárků navíc :-) … My to děláme tak, že si vystavíme přání k Vánocům na volně přístupné místo…(většinou na lednici, letos jsem to po včerejšku zahrnula do adventního kalendáře) …
  https://www.instagram.com/p/BNb1nvFAkZA/?taken-by=zuza.kosejkova
  https://www.instagram.com/p/BNaNlHvgVdg/?taken-by=zuza.kosejkova

  Úkoly mě baví, ale jsem ráda, že je dneska mírnější úkol, včerejšek mi dal zabrat, málem jsem to do té půlnoci ani nestihla :-D

 8. Díky za úkol. Konečně jsme se starší dcerkou domalovaly obrázky pro Ježíška. Už jsme je měly několikrát, ale vždycky přišel ten mladší a čmáry čmáry, bylo po obrázku.

 9. Milý Ježíšku, nevím, co od tebe pod stromeček více chtít. Obdarováváš mě každý den. Dal jsi mi úžasného chlapa, který se o mne stará a když nemáš službu ty, tak tě skvěle zastoupí. Dvě děti, které nám dělají radosti i starosti, jak to tak chodí, a díky tomu se opravdu nenudíme. Máme co jíst, kde bydlet, jsme v podstatě zdraví, umíme se bavit i odpočívat, ale hlavně máme se navzájem rádi. Tak ti Ježíšku děkuji a dávám ti volno, aby ses mohl věnovat těm méně šťastným :-)
  Krásné vánoční období přeji všem

 10. Milý Ježíšku.
  Nejprve Ti chci ještě jednou moc poděkovat za všechny loňské dárky a dary (tím myslím ty nehmotné, ale naprosto úžasné ) a hlavně za to, že tu stále jsi. ( A nenechal ses ani letos převálcovat tím břichatým pánem v červeném oblečku ) Díky. Hodně to pro mě znamená. Můj svět je zatím stále v pořádku.

  Jako malá holka jsem měla pár opravdu velkých přání. To první, co si vybavuji bylo, že jsem opravdu moc toužila najít pod stromečkem mrkací panu, co zavře oči, když ji položíš, takže vypadá, že spí. Přesně takovou, jakou měla má kamarádka. A Ty jsi to poznal a splnil. Děkuji. Přidal jsi k tomu ještě spoustu jiných dárečků,ale ty už si nepamatuji.
  Rok na to jsem chtěla pro panenku nový kočárek. I to jsi poznal a splnil dokonale. A běžely roky… cink.
  Jako školačka (asi tak šestá, sedmá třída ) jsem zatoužila po nových bruslích. Ty staré hnědé ) už mě moc tlačily do palců a nedovolily mi si pohyb na ledě užít. Nechtěla jsem nic jiného. Byl to drahý – pro moje rodiče dost nákladný dárek a Ty jsi to zase zařídil. Měla jsem obrovskou radost, když jsem pod stromečkem našla velikou krabici a v ní úžasné, novotou vonící, bílé brusle se zoubky na špičce. ( Dodatečně jsem si přála naučit se na nich piruetu… ale to už jsi asi neslyšel. ) Je to už hezkých pár desítek let. Mám je dodnes, stále mi jsou, jen už nejsou sněhově bílé a já už nějak netoužím dělat piruety… zatím. Třeba to ještě znovu přijde, ale popravdě v to moc nedoufám.
  Pak mým přáním začaly být nějaké krásné hadříky… Tam jsme si teda moc nerozuměli. Už když jsem rozbalovala dva dost veliké „měkkouše“ tušila jsem, že to není ono. Byly to sice moc krásné a tenkrát už roté ručníky… ale já myslela úplně jiné hadříky a tyhle Vánoce jsem velice nešťastná oplakala.
  Ale bylo hůř. Ty další jsem ještě stále plakala. Zoufalstvím a plna smutku a rozčarování nad nespravedlností. Naprosto nesmířena s tím, že jsi mi koncem února vzal to nejcennější …tátu. Prý infarkt a doktoři už nemohli nic dělat. A co já?
  Tenkrát jsem se dlouho trápila a dlouho jsem od Tebe nic nechtěla. Ale jak šel čas, začala jsem se zase na Vánoce těšit. Jen ta má přání už měla trochu jiný rozměr. A stále mají. Jsou to přání, která se nedají koupit.
  Pamatuji si, jak jsem Tě žádala, aby mé první, samostatné Vánoce (v malém bytečku s budoucím manželem) byly naprosto dokonalé… tam jsme si taky moc nerozuměli, že ??? První spálený plech cukroví jsem oplakala, ale Ty další se povedly a já se toho musela ještě mnoho naučit a hodně se snažit. A tak to šlo dál a dál.
  Dopřál jsi mi spoustu času a příležitostí. Zažila jsem mnoho Štědrých dnů a svátků vánočních. Měla jsem veliké štěstí. Dal jsi mi tolik možností těšit se a chystat vánoční překvapení a pak vidět jiskřičky radosti v očích mých tří ( dnes již dávno dospělých) synů. Za to Ti děkuji každičký rok.
  Pro ty nadcházející svátky mám tedy přání veliké. Ne jen pro sebe, ale pro všechny lidičky. Zkus prosím zařídit, abychom k sobě byli laskaví, pozorní a vnímaví. Proměň nás svým kouzlem Vánoc a dohlédni prosím, ať jsme spokojení a je nám spolu dobře. Ať si užíváme sounáležitosti a dokážeme se smát a radovat. Ať nepodlehneme strachům a smutkům. Ať dokážeme pomoci člověku v nouzi, ať máme dost sil a empatie.
  Ať, ať, ať… však Ty sám moc dobře víš, co tím myslím. Viděl jsi do mé duše a dokázal číst přání od kolébky po stáří. Nevidím důvod, proč Ti nevěřit. Takže za sebe věřím a děkuji z celého svého srdce. S láskou Libuše
  Vím, že mé přání není skromné a vím, že Ty máš obrovské možnosti. Věřím, že to zase zvládneš a moc Ti za to děkuji.
  Tak krásné Vánoce nám všem.

  • Tak zase na druhý pokus… tady je odkaz na foto.
   Můj dopis Ježíškovi … letos trochu jinak. S láskou, pokorou, vděkem i prosbou. Hezký večer Libuše

   https://www.instagram.com/p/BNcdOtIgRS-/?taken-by=libusepisek3380

  • Krásně napsáno… :-)

  • Jani, děkuji.
   Psalo se mi to tak nějak samo. Při vzpomínce na tatínka i slzy kanuly… ale byly to spíš slzy vděku a radosti za prožité, než lítosti za „odejité“. Dnes už dávno vím, že vše má svůj čas a smysl. Jsem vděčná za vše, co jsem s ním mohla prožít. Zasel do mého srdce lásku…. k životu, k naší nádherné ZEMI, k přírodě, zvířatům, lidem.
   A já to, na své životní pouti úročím a rozmnožuji. S láskou to předávám dál. Svým synům, přátelům, kolegům, klientům a všem, kdo o to stojí.
   Moc ráda rozsvěcím jiskřičky tam, kde je už skoro vyhasnuto. Má to smysl. Vždycky.

 11. úkoly jsou to krásné, ale když se dostanu na počítač až v osm večer, není možno je plnit a abych byla do půlnoci vzhůru a čekala….. pro nás co chodíme do práce by bylo ideální úkoly zveřejňovat večer, třeba v těch osm hodin at víme, co druhý den plnit. Sice se každý den dívám, co je za úkol, ale už není síla jej plnit….

 12. … další den, další výzva, tak dnes je úkol jasný, mám napsat Ježíškovi, jaké mám svá přání…. tak to už jsem dlouho nedělala, bylo to hodně vzpomínkové …. ale nakonec přeci jen, snad se povedlo :-)
  Děkuji Vám Florentýno, za připomenutí vzpomínek dětství. Dnešní doba je hodně rychlá a někdy je fajn si zavzpomínat, jak jsme se měli jako děti, a jak se mají dnešní děti. Řekla bych, velký rozdíl …
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=780022642135507&set=a.360836324054143.1073741828.100003833365509&type=3&theater

 13. Ahoj spolubojovníci,
  dneska jen rychlý stručný odkaz a upaluji na kutě, ráno musím už na sedmou :-/

  https://www.facebook.com/PlnimVelkouAdventniVyzvu2016/photos/pcb.1193894817384938/1193893590718394/?type=3&theater

 14. Ach jo, tak dnešek mi utekl asi o dvě minuty… Náš mrňous po očkování celý den nespal a chtěl se chovat a než jsem ho uspala, nafotila a nahrála na Instagram, bylo pozdě :( Za to se body asi nepřičtou, že…?

  • Vůbec bych se tím netrápila… tohle umí dokonale vyřešit „Žolík“
   a jeho čas ještě přijde. Ty pak budeš přesně vědět jak s ním naložit. Přeji hodně zdaru. Libuše

  • Já při uspávání usnula a vzbudila se až teď, takže mám taky úkol pro žolíka jasnej ☺

  • Čas žolíků už přišel, letos má každý 3, které může využít, kdy potřebuje, viz pravidla.

 15. Děkuji To je paráda, že existuje záchranný bod :)

 16. já bych Ježíškovi napsala jediné chci pro všechny lidi klidné a spokojené vánoce a poděkovala za vše co jsme doteďka vždy dostali.Děkuji Julianna

 17. Jana Zoulová

  4.12.2016 at 17:47

  co mu mám napsat, když je asi neslyšící

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2022 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑