3. úkol: Oplatky

Oplátky se v dětské hře na babu nepečou,
v domácnostech se už ani klasické oplatky víceméně nepečou,
ale to neznamená, že nemohou být tématem dnešního úkolu.

Pořád jsme ještě na soutěžní mapě neodešli z kraje proslulých lázeňských měst a procházky na kolonádě svádí k ukusování lázeňského oplatku.

Vaším dnešním úkolem proto je použít jakékoli oplatky (které jsou vám milé) k dozdobení jídla, případně pití.

Pokud nemáte rádi oplatky kupované, buď si je upečte, anebo můžete místo toho upéct sušenky. Přece jenom ne každý má jako základní výbavu kuchyně oplatečnici (a pokud ano, nenápadně závidím).

Sušenky se budou jako splnění úkolu počítat jen tehdy, pokud se mohou pochlubit domácím původem.

Inspirace z Apetitu:

Přidávám ještě své dva favority: popraskané čokoládové sušenky ze Snídaně u Florentýny a chia sušenky.

Share Button

12 komentáře

 1. HANA NOVÁKOVÁ

  3.7.2017 at 23:23

  Sušenky jdou u nás na dračku a já zdědila recept po mamince.Ta dělala oplatky podobné těm lázeňským.A tak je občas dělám a navíc plníme krémem.Neskutečná dobrota.Nazýváme je jednoduše oplatky od mamky.

 2. Počítají se i bramborové šišky posypané nastrouhanou oplatkou? Na obale je opravdu napsáno oplatka, i když jí říkáme doma sušenka :-)

  • Flo? Přiznám se, že čekám na reakci – kdybys zamítla, úkol bych přepracovala. A ráda bych plnila úkoly postupně, takže lucernička nebude, dokud mi splnění úkolu nepotvrdíš, prosím prosím :-)

  • Pardon, Jani, ještě že jsi se připomněla, nevšimla jsem si dotazu. Zní to dobře a originálně, nemám s tímto pojetím úkolu žádný problém. Flo.

  • Nic se neděje, Jani, stejně jsme s mimčem nakonec dostali chuť na pudink, takže splníme jeden úkol dvakrát.

   Krásnou dovolenou (pokud jsem správně pochopila dnešní mail)! :-)

 3. Dobrý den,
  právě jsem zjistila, že jsme tento úkol nespnili podle zadani. Oplatky jsme si koupili, fotku mám, ale nepoužili jsme je k ozdobeni jidla. Co mám dělat teď, když ostatní úkoly už máme splněné? Zadani jsem četla po téměř úplně probdene noci s miminkem, kvůli němu se mi nejspíš ani nepovede plnit následující úkoly znovu.

  • No, vlastně to nebylo nic složitého, tak by to snad znovu šlo. Ale stejně by mě zajímalo, jestli se to nedá vyřešit jinak…

  • Míšo, nebylo by fér, kdybych měnila zadání individuálně, podle toho, jak ho kdo přečetl.

 4. Práve mi napadlo… Keby som upiekla palacinky? Občas sa podaria také, neohybné, chrumkavé… Tentoraz by som také piekla úmyselne. Počítalo by sa to ako oplatka? Zdá sa mi, že sa na originálne oplátky podobajú viac ako trebárs sušienky. ;-) Namiesto „oplatkovača“ obyčajná kuchynská pavnica. ;-)

 5. Milá Florentýno,
  stačí ke splnění tohoto úkolu domácí sušenky upéct anebo je navíc třeba s nimi dozdobit další pokrm/nápoj? Díky, jdu do výzvy znovu od začátku. ;) Veronika

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2022 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑