2. úkol: Minerálka

Právě se na mapě nacházíme v lázeňském prostředí. Podívejte: všude kolem vyvěrají minerální vody.

Takže si dnes pro chvíle pohody udělejte drink, jehož součástí bude minerálka. Aby to bylo jednodušší, počítá se i obyčejná sodovka.

Trochu zapojte fantazii, něco pěkného a dobrého vymyslete a krásně si to nazdobte.

Je neděle, tak si to užijte.

Inspirace od Apetitu:

Dodatečný soutěžní úkol

Pokud máte chuť, s dnešním úkolem si můžete zkusit vysoutěžit láhev výborného prosecca Le Bertole Collinaris od partnera výzvy Vino Italiano.

Zadání tohoto rozšířeného úkolu zní: vymyslete nebo sestavte drink s minerálkou a proseccem. Recept přidejte do komentáře nebo popisku své soutěžní fotky.

Do dodatečné soutěže o tuto dnešní cenu se tentokrát počítají pouze příspěvky zveřejněné na Facebooku, které navíc zmíní facebookovou stránku Vino Italiano.

PS. Napovídat se nemá, ale nemůžu si pomoct. Aperol Spritz. Pssst.

Share Button

10 komentáře

 1. Dala jsem do lednicky napoj z nakrajenych okurek, trochu hnedeho cukru, limetkou a zalite neslazenou mineralkou. Do horka je to uzasne. Bohuzel, nam se prave ted zatahlo a lije jak z konve.:(

 2. Tak sem žila v domnění, že ve sklepě mám ještě zásobu lahví Matonni. Kdepak…Sice se kvůli minerálce musím vydat do obchodu – ale co! Výzva je výzva a mě začala sakra bavit.-)

 3. Protože bydlím přímo v Karlových Varech, byla jsem se dnes trochu podívat na festivalové hemžení a vzala jsem si s sebou kalíšek na „naši“ karlovarskou léčivou vodu. Pila jsem ji jen tak. Sice píšeš, Flo, že máme zapojit fantazii, ale já myslím, že ta pravá minerální voda přímo od pramene se také počítá, ne?:-)

 4. Já jsem dělala levandulovou sodovku podle Apetitu. Ale dala jsem výrazně míň medu. Pochutnali jsme si. Na každé výzvě od Flo se mi líbí, že mě donutí vyzkoušet spoustu nových věcí, ke kterým se pak ráda vracím.

 5. DNESKA U NÁS PLNILI ÚKOL VNOUČATA,NA ZAHRADĚ ZRAJE SPOUSTU OVOCE A TAK SE SNAŽILI UDĚLAT TEN NEJLEPŠÍ NÁPOJ.POVEDLO SE.BYL TO ASI POSLEDNÍ ÚKOL KTERÝ JSME PLNILI.RÁNO NASEDÁME A JEDEME.KAŽDÝ DEN SE PODÍVÁME JAK SE VÁM VŠEM DAŘÍ.DRŽÍME PALCE JITKA,DĚDA A VNOUČATA

 6. HANA NOVÁKOVÁ

  2.7.2017 at 23:09

  Tak jsem dnes podle receptu z internetu,vytvořila mátový sirup do letních limonád.Samozřejmě ,že jsme ji hned vyzkoušeli a mohu ji všem doporučit.Jen to počasí tomu moc neodpovídalo.Ale nevadí,ještě máme v zásobě a máty je ještě dost.A zásoba minerálek stojí na šestém schodě ve sklepě.Na sedmém je pivo.Krásné letní dny všem.

 7. okurková minerálka Mattoni – ta se jim fakt povedla

 8. Mlsná ta nás chytá často a zásoby na chalupě nebývají vždy v plné zbroji, ale po obědě ještě zůstaly jahody, které jsme rozmixovali na dřeň a dali do kostiček na mrazáček. Výsledek jsme dali do vysokých sklenic, zalili sodovkou, ozdobili citronkem a mátou a šli jsme si sednout do zahrady pod jabloň. Na takové odpoledne se pak v zimě vzpomíná.

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑