Pravidla Velké postní výzvy Kuchařky pro dceru 2016

Pokud se chcete zúčastnit postní výzvy jen tak, bez nároku na odměnu, nemusíte se nikam přihlašovat, nikde registrovat, stačí, když si podle mé šablony uděláte svůj vlastní postní plán a budete se ho držet, jak jen zvládnete.

Pokud však jdete za prvenstvím, asi vás budou zajímat přesné odpovědi na tyto otázky.

Je možné se k výzvě přidat, i když už začala?

Pokud jste se na tyto stránky dostali se zpožděním, neházejte vařečku do žita. Klidně se k výzvě přidejte kdykoli v průběhu. Nikde není psáno, že musíte plnit úkoly hned od prvního. Půst a postní výzva vám mají něco přinést, a stres z nestíhání to určitě být nemá.

Kdo získá výhru?

Ten, kdo během čtyřicetidenní postní doby nasbírá co nejvíc bodů za splněné každodenní výzvy.

Co přesně znamená splnění úkolu?

Splněný úkol je takový úkol, který realizujete, výsledek nebo průběh vyfotíte a fotku ještě ten den někde zveřejníte na internetu jako důkaz. Každý úkol je totiž platný pouze jeden jediný den.

Proč je třeba fotky zveřejňovat?

Úkoly jsou jednodenní, proto je třeba nějaký veřejný časový záznam, že jste úkol splnili včas. Jinými slovy, nestačí jen fotka uložená ve fotoaparátu.

Kde přesně na internetu se dají soutěžní fotky zveřejňovat?

Záleží na vás, co je vám milejší. Můžete fotku zveřejnit na Facebooku. Nebo na Twitteru. Nebo na Instagramu či na Google+. Nebo na svém osobním blogu, pokud ho máte. Nebo v diskuzním fóru, které navštěvujete. Prostě kdekoli, kde fotku můžu zkontrolovat. Tím pádem jsou vyloučené uzamčené diskuze, soukromé fotky na Facebooku, heslem chráněné blogy, privátní profily na Instagramu a podobné, volně nepřístupné fotografie. Spousta sociálních sítí umožňuje nastavit viditelnost zveřejňovaného příspěvku tak, aby to neohrozilo zbytek vašeho soukromí. Nemusíte se bát, že byste se příliš otvírali světu, pokud o to nestojíte.

Jak se budou úkoly bodovat?

Pokud úkol splníte ve stanovené 24-hodinové lhůtě, získáte jeden bod.

Dají se někde získat nějaké dodatečné body?

Ano. Za každý úkol můžete získat ještě jeden dodatečný bod. Je to jednoduché:

 • Pokud zveřejníte soutěžní fotku na Facebooku a přidáte k ní odkaz na facebookovou stránku Kuchařky pro dceru, dostanete ten den 1 bod navíc. Tady máte přesný návod s obrázky krok za krokem, jak to udělat.
 • Pokud zveřejníte soutěžní fotku na Instagramu a přidáte k ní oba hashtagy #kucharkaprodceru a #postnivyzva, získáte ten den 1 bod navíc.
 • Pokud zveřejníte soutěžní fotku kdekoli jinde na internetu a přidáte k ní odkaz na jakoukoli stránku z webu Kuchařky pro dceru, získáte ten den 1 bod navíc.

Kolik dodatečných bodů můžete za jeden den získat?

Jen jeden. Je jedno, na kolika místech zveřejníte fotku s příslušným dodatkem z předchozí odpovědi, přinese vám to dohromady nejvýš jeden bod. Takže stačí, když si vyberete jen jednu možnost. To proto, aby nebyli znevýhodněni soutěžící, kteří mají třeba jen jeden sociální profil.

Když vám nějaký úkol uteče a nestihnete ho splnit, dostanete možnost se k němu ještě někdy vrátit?

V předchozích výzvách byli žolíci, kteří vám mohli zachránit nějaký předchozí nesplněný úkol. Jenomže v půstu to tak nefunguje. Půst je doba odříkání, které má jediný smysl: udělat místo pro něco nového. Když se jeden den zavážete k tomu, že vydržíte 24 hodin bez čokolády, a o pár okamžiků později se přistihnete s kofilou v ruce, jak to chcete ospravedlnit žolíkem? To nejde. Půst je o duševním rozvoji, nikoli o odpustcích.

Kam se hlásí splněné úkoly?

Abyste se nemuseli zatěžovat neustálým hlášením každého úkolu, uděláte to až všechno najednou po skončení soutěže.

Přehled vašich splněných úkolů mi e-mailem zašlete hned po skončení velikonočního volna, tedy nejpozději v úterý 29. března do 23:59 hodin. Připravila jsem vám na to velmi jednoduchý formulář, do kterého vyplníte, které úkoly jste splnili. Ve formuláři najdete předem vyplněné číslo úkolu a datum. K tomu už jen přidáte — zkopírujete — internetový odkaz, kde najdu vaši soutěžní fotku. Do posledního sloupce napíšete, kolik za to chcete bodů — tedy zda jeden nebo dva, podle toho, zda máte nebo nemáte nárok na dodatečný bod podle předchozích pravidel.

Nestačil by jen jeden odkaz na váš blog nebo třeba na facebookový profil namísto vyplňování každý den?

Ne. Vyhodnocení by se tím značně zkomplikovalo a protáhlo a na výhru by pak šťastný výherce čekal příliš dlouho. Každá fotka umístěná kdekoli na internetu má svůj vlastní odkaz a ten je třeba správně zkopírovat do soutěžního formuláře. Proto vám doporučuju, abyste si sami pro sebe vyplňovali formulář průběžně každý den. Tím si ušetříte spoustu práce s dohledáváním odkazů a fotek, jakmile se přiblíží termín odevzdání. Abyste mohli začít zapisovat rovnou, je vám formulář k dispozici ke stažení hned od začátku soutěže. Stáhnout si ho můžete tady: [soutěžní formulář]. Všechny pokyny, kam a jak ho odeslat na konci soutěže, najdete v něm, ať pak nemusíte znovu pátrat, co s ním.

Co s tím, když se vám soutěžní formulář sice otevře, ale jsou v něm jen divné znaky?

Zachovejte klid a paniku přenechte jiným. Prostě jen potřebujete formulář v jiné verzi MS Wordu. Zkuste tento [formulář uzpůsobený pro starší verze].

Kdy dojde k vyhlášení vítěze?

Na vyhodnocení soutěže potřebuji já a můj tým jeden den. Hned ráno, ve středu 30. března, slosuji všechny došlé formuláře. U vylosovaného formuláře zkontroluji soutěžní příspěvky a pokud najdu plný počet bodů, máme vítěze. Pokud ne, losování bude pokračovat.

Jakmile budu mít vítěze, stejným způsobem určím druhé a poté i třetí místo.

Minulé výzvy se účastnilo přes 2500 soutěžících a všechny úkoly se podařilo splnit skoro 100 z nich. Proto se i tentokrát domnívám, že vás, kdo všechny úkoly splníte, bude dost, takže provedu kontrolu správnosti jen u vylosovaných. Cena tak bude moci obratem vyrazit přepravní firmou směrem na adresu výherce.

Kde dojde k předání ceny?

Místem doručení výhry je výhradně Česká republika. Na zahraniční doručovací adresy se výhra nevztahuje. Pokud bydlíte mimo ČR, odevzdejte formulář s adresou v rámci Česka, kam bude možné vaši případnou výhru zaslat.

A protože vás nechci ochudit ani o pozvání na kafe, stejně jako tomu bylo u velké prázdninové výzvy, ráda se s výhercem osobně sejdu. Opět platí omezení na Českou republiku.

Co když bude mít víc soutěžících stejný počet bodů? Kdo dostane výhru?

Jak už bylo řečeno. Rovnost určitě nastane, ale hlavní výhru cenu získá první vylosovaný, který bude mít plný počet bodů.

Lze cenu vyměnit za peněžní poukaz, peníze nebo něco podobného?

Ne. Pokud vyhrajete, cenu dostanete tak, jak je uvedeno, tedy v podobě hmotných i nehmotných darů, včetně pozvání na kafe. Vše je samozřejmě nové, nikdy nepoužité, a budeme doufat, že ani to kafe ještě nikdo předtím nepil.

Je velká nevýhoda, když už teď víte, že máte postní období pěkně našlapané nejrůznějšími povinnostmi?

Nebojte se. Úkoly budou splnitelné a navíc si celý plán sestavíte sami, takže předem budete vědět, co přijde dál. O vítězi přesto rozhodne výdrž a pevná vůle, protože úkolů je přece jen 40 a je snadné to při prvním neúspěchu vzdát.

Pokud máte nějaké další dotazy, neváhejte využít komentáře níže.

2 komentáře

 1. Klára B.

  12.2.2016 at 11:45

  Ahoj,
  budou uznány i fotky uložené na pinterestu?Tam totiž je pouze udané, že fotka byla přidána před 2dny,týdnem atd.Přesné datum tam není.

  • Tiež som nad tým v lete rozmýšľala. Nakoniec som Pinterest na tento účel zavrhla (ale nielen kvôli dátumu).

© 2020 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑