Pravidla Velké prázdninové výzvy 2018

Výzva je jasná: každý jeden srpnový den nechť je protknut zábavou, radostí a dobrodružstvím. A taky dobrým jídlem.

Proto jsem pro vás připravila 31 prázdninových úkolů, na každičký den druhé půlky prázdnin přesně jeden.

Nechala jsem se unést a vezmu vás přitom na okružní cestu Pobaltím, ze které jsem se před pár týdny vrátila – nadšená a plná dojmů a nových nápadů do kuchyně. Navštívit se mnou budete moci Slovensko, Polsko, Litvu, Lotyšsko, Estonsko, Finsko, Švédsko, Dánsko, Německo a samozřejmě taky kousek Česka.

Pokud vám chybí nové podněty do kuchyně, pokud vaříte jen v prázdninovém tempu, pokud chcete vnést trochu objevování a vzrušení do své srpnové kuchyňské pohody, přidejte se a nechte se dokonce motivovat zajímavými cenami.

O co se hraje:

Apetit

Vítěz bude – jak už je dobrou tradicí – odměněn hezkými cenami z redakce Apetitu. Tentokrát se jedná o kuchařku The Best of Apetit Těstoviny + novou zástěru Apetit + Digi předplatné na půl roku.

Apetit odmění i další 2 místa.

2. místo:
kuchařka Lehká kuchyně + nová zástěra Apetit

3. místo:
kuchařka Restaurant Evropa + látková taška Apetit

předplatné Apetitzástěra Apetitdigi


KitchenAid

KitchenAid věnuje výherci parádní a jedinečnou sadu plechů v hodnotě 2990 Kč. Sadu nelze běžně koupit; dá se pouze poskládat ze samostatně prodejných plechů. Jinými slovy, sen každé domácí pekařky :-)

sada plechů KitchenAid


Kuchařka pro dceru

Od Kuchařky pro dceru se naděluje:
1. místo: sada Plná penze, tedy Kuchařka pro dceru, Snídaně u Florentýny a Večeře u Florentýny
2. místo: Kuchařka pro dceru
3. místo: Kuchařka pro dceru

plná penze Kuchařka pro dceru

Bodování a splnění úkolů

Vítězem se stane ten, kdo získá nejvíc bodů za splněné úkoly.

Co přesně znamená splnění úkolu?

Splněný úkol je takový úkol, který realizujete, výsledek nebo průběh vyfotíte a fotku ještě ten den někde zveřejníte na internetu jako důkaz. Každý úkol je totiž platný pouze jeden jediný den.

Nový úkol na další den se objeví na těchto stránkách vždy o půlnoci. Máte tedy 24 hodin na to, abyste ho splnili, splnění vyfotili a fotku zveřejnili. Je jen na vás, abyste sem přišli a nový úkol si sami přečetli.

Proč je třeba fotky zveřejňovat?

Úkoly jsou jednodenní, proto je třeba nějaký veřejný časový záznam, že jste úkol splnili včas. Jinými slovy, nestačí jen fotka uložená ve fotoaparátu.

Kde přesně na internetu se dají soutěžní fotky zveřejňovat?

Záleží na vás, co je vám milejší.

Můžete fotku zveřejnit na Facebooku. Nebo na Twitteru. Nebo na Instagramu či na Google+. Nebo na svém osobním blogu, pokud ho máte. Nebo v diskuzním fóru, které navštěvujete. Prostě kdekoli, kde fotku lze veřejně dohledat a zkontrolovat. Tím pádem jsou vyloučené uzamčené diskuze, soukromé fotky na Facebooku, heslem chráněné blogy, privátní profily na Instagramu a podobné, volně nepřístupné fotografie.

Spousta sociálních sítí umožňuje nastavit viditelnost zveřejňovaného příspěvku tak, aby to neohrozilo zbytek vašeho soukromí. Nemusíte se bát, že byste se příliš otvírali světu, pokud o to nestojíte.

Jak se budou úkoly bodovat?

Pokud úkol splníte ve stanovené 24-hodinové lhůtě, získáte jeden bod.

Dají se někde získat nějaké dodatečné body?

Ano. Je to jednoduché:

 • Pokud zveřejníte soutěžní fotku na Facebooku a přidáte k ní odkaz na facebookovou stránku Kuchařky pro dceru, dostanete ten den 1 bod navíc. Tady máte přesný návod s obrázky krok za krokem, jak to udělat.
 • Pokud zveřejníte soutěžní fotku na Instagramu, zmíníte účet @kucharkaprodceru a přidáte dva hashtagy, konkrétně #kucharkaprodceru a #prazdninovavyzva2018, získáte ten den 1 bod navíc.
 • Pokud zveřejníte soutěžní fotku na Twitteru a přidáte k ní oba hashtagy #kucharkaprodceru a #prazdninovavyzva2018, získáte ten den 1 bod navíc.
 • Pokud zveřejníte soutěžní fotku kdekoli jinde na internetu a přidáte k ní odkaz na jakoukoli stránku z webu Kuchařky pro dceru, získáte ten den 1 bod navíc.
Kolik dodatečných bodů můžete za jeden den získat?

Jen jeden. Je jedno, na kolika místech zveřejníte fotku s příslušným dodatkem z předchozí odpovědi, přinese vám to dohromady nejvýš jeden bod. Takže stačí, když si vyberete jen jednu možnost. To proto, aby nebyli znevýhodněni soutěžící, kteří mají třeba jen jeden sociální profil.

Plnění starších úkolů

Když vám nějaký úkol uteče a nestihnete ho splnit, dostanete možnost se k němu ještě někdy vrátit?

Ano. V podstatě kdykoli se vám zachce. Má to však dvě podmínky:

 1. Úkoly musíte plnit v tom pořadí, jak jsou zveřejněny. Nelze je plnit a zveřejňovat na přeskáčku. Tedy nejdřív musíte splnit a zveřejnit úkol, který jste prošvihli, a pak postupně jeden za druhým všechny další úkoly až k nejnovějšímu. Je to podobné, jako když se postupuje ve stolní hře. Políčka jdou za sebou a nemůžete je procházet napřeskáčku.
 2. Smíte splnit nejvýš 3 úkoly denně.

Jinými slovy, klidně můžete prvních 20 dní prázdnin sedět s rukama založenýma v klíně a posledních 11 dní si trochu máknout a vzít to rychlostí tři úkoly za den, a to v tom pořadí, jak byly zveřejněny.

Anebo další možnost využití tohoto pravidla: odjedete na týden na dovolenou bez přístupu k internetu. Nevadí, po návratu zrychlíte a budete plnit úkoly dva kousky za den. Do týdne se dostanete na aktuální úroveň.

Je možné se k výzvě přidat, i když už začala?

Pokud jste se na tyto stránky dostali se zpožděním, neházejte vařečku do žita. Klidně se k výzvě přidejte kdykoli v průběhu. Nikde není psáno, že musíte plnit úkoly hned od prvního dne výzvy. V souvislosti s předchozím pravidlem je zřejmé, že všechno můžete v klidu dohnat.

Když se dají úkoly plnit zpětně, tak to přece není fér pro soutěžící, kdo hrají každý den a nevynechávají.

Jak se to vezme. Ve Velké prázdninové výzvě Kuchařky pro dceru není jen jedna velká výhra pro vítěze. Je tu i spousta malých, jednodenních výzev pro ty, kdo jsou stále ve střehu a drží krok.

Občas se stane, že úkol na daný den bude obsahovat i doplňující podmínku, kterou, když splníte, můžete usilovat o získání drobné jednodenní radosti. A takovou radost můžete vyhrát pochopitelně jen pokud plníte aktuální úkol na aktuální den. Pozdě splněný úkol už nebude mít šanci na jednodenní výhru. Protože nikdy nebudete vědět dopředu, který den se bude hrát o cenu, je lepší stále držet krok a být připraven na možnost kdykoli soutěžit. Pokud budete ve skluzu o výši pěti úkolů, tak je během jednoho dne nedokážete dohnat a nebudete se tak moci ucházet o jednodenní výhru.

Bodování a počítání

Kam se hlásí splněné úkoly?

Nikam. Jen je musíte vést v evidenci vy sami. A teprve po skončení celé Velké prázdninové výzvy mi pošlete seznam vašich splněných úkolů, čili odkazy na vaše zveřejněné fotky.

Jinými slovy, abyste se nemuseli zatěžovat neustálým hlášením každého úkolu, uděláte to až všechno najednou po skončení soutěže.

Přehled vašich splněných úkolů mi zašlete během 1.-3. září 2018, a to e-mailem. Připravila jsem vám na to velmi jednoduchý formulář, do kterého vyplníte, které úkoly jste splnili. Ve formuláři najdete předem vyplněné číslo úkolu a datum. K tomu už jen přidáte — zkopírujete — internetový odkaz, kde najdu vaši soutěžní fotku. Do posledního sloupce napíšete, kolik za to chcete bodů — tedy zda jeden nebo dva, podle toho, zda máte nebo nemáte nárok na dodatečný bod podle předchozích pravidel.

Nestačil by jen jeden odkaz na váš blog nebo třeba na facebookový profil namísto vyplňování každý den?

Ne. Vyhodnocení by se mi tím značně zkomplikovalo a vzhledem k množství soutěžících bych ho dělala asi tak do Vánoc.

Každá fotka má svůj vlastní odkaz a ten je třeba správně zkopírovat do soutěžního formuláře. Proto vám doporučuju, abyste si sami pro sebe vyplňovali formulář průběžně každý den. Tím si ušetříte spoustu práce s dohledáváním odkazů a fotek, jakmile se přiblíží termín odevzdání. Abyste mohli začít zapisovat rovnou, je vám formulář k dispozici ke stažení hned od začátku soutěže. Stáhnout si ho můžete tady: [soutěžní formulář]. Všechny pokyny, kam a jak ho odeslat na konci soutěže, najdete v něm, ať pak nemusíte znovu pátrat, co s ním.

Tohle zapisování má ještě jednu výhodu. Ze svého soutěžního archu hned poznáte, kolik úkolů jste pozadu, kolik jich můžete za jeden den splnit a jak moc musíte přidat, pokud doháníte skluz.

Co s tím, když se vám soutěžní formulář sice otevře, ale jsou v něm jen divné znaky?

Zachovejte klid a paniku přenechte jiným. Prostě jen potřebujete formulář v jiné verzi MS Wordu. Zkuste tento [formulář uzpůsobený pro starší verze].

Vyhlášení a předání cen

Kdy dojde k vyhlášení vítěze?

Na vyhodnocení soutěže potřebuji dva dny. Hned ráno 5. září slosuji všechny došlé formuláře. U vylosovaného formuláře zkontroluji soutěžní příspěvky a pokud najdu plný počet bodů, máme vítěze. Pokud ne, losování bude pokračovat.

Jakmile budu mít vítěze, stejným způsobem určím druhé a poté i třetí místo.

Cena tak bude moci obratem vyrazit přepravní firmou směrem na adresu výherce.

Kde dojde k předání ceny?

Místem doručení výhry je výhradně Česká republika. Na zahraniční doručovací adresy se výhra nevztahuje. Pokud bydlíte mimo ČR, odevzdejte formulář s adresou v rámci Česka, kam bude možné vaši případnou výhru zaslat.

A protože vás nechci ochudit ani o pozvání na kafe, stejně jako tomu bylo u Velké prázdninové výzvy 2015, 2016 a 2017, ráda se s výhercem osobně sejdu. Opět platí omezení na Českou republiku.

Co když bude mít víc soutěžících stejný počet bodů? Kdo dostane výhru?

Jak už bylo řečeno. Rovnost určitě nastane, ale hlavní výhru cenu získá první vylosovaný, který bude mít plný počet bodů.

Lze cenu vyměnit za peněžní poukaz, peníze nebo něco podobného?

Ne. Pokud vyhrajete, cenu dostanete tak, jak je uvedeno. Vše je samozřejmě nové, nikdy nepoužité.

Je velká nevýhoda, když už teď víte, že máte prázdniny pěkně našlapané?

Nebojte se. Úkoly budou splnitelné. Pokud náhodou to bude něco náročnějšího, nechám to na víkend. Bylo by škoda soutěž vzdát, pokud budete mít třeba několikadenní výpadek vzhledem k pracovnímu nebo dovolenkovému shonu. O vítězi přesto rozhodne výdrž a pevná vůle, protože úkolů je přece jen 31 a je snadné to při prvním neúspěchu vzdát. Nenechte se zmýlit dojmem, že už to nemáte šanci dohnat.

Partneři Velké prázdninové výzvy

Tato výzva by se neobešla bez podpory partnerů, kteří fandí zábavě o prázdninách a kteří věnovali krásné ceny pro vítěze i pro jednodenní soutěže.

Jak to bude s jednodenními výhrami?

Některé úkoly budou mít pod patronátem partneři výzvy, kteří vám připravili spoustu dalších dárků a cen, jak už jsem zmiňovala. Ti pak doplní úkol malou další nepovinnou podmínkou. Pokud ji splníte, budete zařazeni do malého denního slosování o malou cenu, kterou následně obratem obdržíte přímo od partnera.

Pokud máte nějaké další dotazy, neváhejte využít komentáře níže.

PS. Něco k GDPR

Velké prázdninové výzvy 2018 se mohou zúčastnit pouze soutěžící starší 18 let (neboť nemáme zvláštní povolení nutné pro zpracování osobních údajů u dětí a nezletilých).

Každý soutěžící souhlasí se zpracováním poskytnutých osobních údajů pro účely případného doručení výhry, tedy s jejich zpracováním ze strany Kuchařky pro dceru nebo soutěžních partnerů. Jedná se o jméno a příjmení, telefonní číslo, poštovní a e-mailovou adresu.

Osobní údaje výherců budeme z důvodu případné kontroly archivovat v omezeném rozsahu a po dobu 2 let.

Správcem ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů je pořadatel, tedy Kuchařka pro dceru s.r.o., a zpracovatelem partneři výzvy a doručovací společnosti.

Odesláním soutěžního formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa. Poskytnutí těchto údajů můžete kdykoli odvolat a požádat o okamžité smazání. My sami je smažeme nejpozději do 2 let od jejich poskytnutí.

Poskytnutím své poštovní adresy a telefonního čísla v případě výhry souhlasíte s jejich zpracováním pro účely doručení, a to za stejných podmínek jako v předchozím případě.

Poskytnutí údajů je dobrovolné, zpracování je transparentní, všichni soutěžící mají právo na informace a přístupu k osobním údajům a právo na opravu svých osobních údajů, blokování nesprávných osobních údajů, omezení zpracování, výmaz a jejich likvidaci.

Veškeré údaje, které poskytnete v souvislosti s Velkou prázdninovou výzvou 2018, nebudou dále využity pro marketingové účely a ani nebudou předány žádné třetí straně. Jejich jediný účel je pro zpracování výher.

Pardon za právní hantýrku, nelze jinak.

26 komentáře

 1. Dobrý den všem.
  Pravidla jsou jasná a do podrobna vysvětlená.
  GDPR – je nutná a účast dobrovolná.
  Tak přeji krásné a zábavné léto. Hodně radostí při plnění úkolů a štěstí pří losování… i když odměnou je myslím i ten pocit, být u toho. Flo totiž vymýšlí samé úžasnosti a stále objevujeme nové. Tak s chutí do toho. Krásné dny.
  S láskou Libuše

 2. Marcela flair

  1.8.2018 at 7:52

  Milá Flo, ani nevíš, jakou radost jsi mi udělala touhle zkrácenou verzí výzvy. Vloni jsem musela vynechat, a i když letos jsem taky ještě pár dní bez mého zázemí, věřím, že vše zvládnu dohnat :-). Hlavně se těším na „cestopistné“ úkoly! A teď jdu zkusit sehnat tu okurku :-). Marcela

 3. Kateřina

  1.8.2018 at 14:00

  Uáá. Dnes jsem objevila výzvu. Paráda, ale… V pátek odjíždíme na nekonečně dlouhou dovolenou bez připojení. Zkusím průběžně dohánět. Snad to vyjde. Všem kuchařům zdar!

 4. Lenka Surá

  2.8.2018 at 14:33

  Jak se mužu přihlásit do soutěže? DĚKUJI

  • Lenko, v pravidlech je psáno, že přihlašovat se není potřeba. Stačí průběžně plnit úkoly, fotit, fotky zveřejňovat a nakonec po skončení výzvy mi poslat jejich seznam pomocí vyplněného soutěžního formuláře. I ten je ke stažení zde na stránce.

 5. Helena Bačová

  3.8.2018 at 13:08

  Dobrý den Flo,
  jen mě napadá, založila jsem si pro účel zveřejnění na svém facebooku album, které je veřejné, kam dávám jednotlivé příspěvky s denními úkoly.
  Právě pro přehlednost a dohledatelnost.
  Teď si akorát nejsem jistá, zda je to akceptovatelné podle pravidel.
  Moc děkuji za pomoc.
  Helča

 6. Ahoj, mám jen dotaz ohledně bodování. Začala jsem úkoly plnit až dneska. Pěkně popořadě. Přidávám fotky na instagram s označením stránky i s hashtagy. Za dnešní ovocnou výzvu teda budu mít dva body? A jak si mám obodovat ty úkoly z předešlých dvou dní? Jedním bodem, dvěma nebo žádným? Děkuji za odpověď Míša

 7. Ahoj Flo,

  můžu fotky zveřejňovat přímo ve fb skupince Kuchařka pro dceru?

  Díky, Pavla

 8. Nazdarek,
  tak sice neskor, ale predsa … dnes som sa pridal k vyzve. Sam som zvedavy, ci vytrvam az do konca. Kazdopadne dufam, ze uz nebudu podobne „muzske“ lahodky, ako pletova maska ;-)
  Pekny zbytok leta,
  Marcel.

 9. Milá Flo, včera jsem objevila tvou výzvu a jelikož se zapojuji poprvé, jsem trošku nejistá, co se týče pravidel. Chci zveřejňovat fotky přes google+. Stačí tedy pouze nahrát fotku a přidat odkaz: http://vyzva.kucharkaprodceru.cz/ a za to si napíšu 2 body, nebo musím ještě něco doplnit?
  Děkuji moc za odpověď a těším se na další úkoly.
  Lucka

 10. Milá Flo, ďakujem za výzvu. Aj tento rok sme sa zapojili a bavíme sa dobre. Chcem sa len spýtať – fotky zverejňujem na instagrame a dnes som si ešte raz prečítala pravidlá a zistila som že som okrem hashtagov zabudla pridávať označenie @kucharkaprodceru :-/ môžem to ešte doplniť alebo som už out?? Ďakujem! Peťa

 11. Díky…je to super nápad….pokusím se to dohnat… nejen kvůli svému jménu, abych mu nedělala ostudu…:o))

  Pěkné léto všem

  Kamila D.

 12. Mám ještě jeden problém. Vím, že nebudu doma 31.8. ani 1.9. Budu mít ještě čas odeslat fotku jídla z 31.8. v neděli a zúčatnit se tak slosování a nebo mám kvůli jednomu dni smůlu? :o((

 13. Já jsem vždycky tak zvědavá jaký úkol bude následovat. :) ráno se vždycky těším až se podívám a pak hned přemýšlím jakým způsobem úkol splnim. ;)

  • To já se někdy dívám i v noci, když mě syn vzbudí („výhody“ rok a půl starého dítka). Občas to má výhodu – zvládnu vytáhnout to správné maso z mražáku… :-)

  • Taky mám doma stejně starou „výhodu“ :D
   Ale v noci jsem se dívala jen jednou a raději čekám do rána. Místo spaní pak totiž vymýšlím jak úkol splním. ;)

 14. Lucie Raková

  20.8.2018 at 15:27

  Můžu si zkusit výzvu, aniž bych se zúčastnila soutěže? :-)

© 2022 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑