Pravidla Velké adventní výzvy 2017

Pokud se chcete zúčastnit adventní výzvy jen tak, bez nároku na odměnu, nemusíte se nikam přihlašovat, nikde registrovat, stačí, když budete sledovat každodenní výzvy v adventním kalendáři zde na webu a dělat si s nimi každý den novou radost.

Pokud však jdete za prvenstvím nebo chcete získat některou jednodenní odměnu, asi vás budou zajímat přesné odpovědi na tyto otázky.

Je možné se k výzvě přidat, i když už začala?

Pokud jste se na tyto stránky dostali se zpožděním, neházejte vařečku do žita. Klidně se k výzvě přidejte kdykoli v průběhu. Nikde není psáno, že musíte plnit úkoly hned od prvního. Jednak můžete každý den soutěžit o novou cenu a pak taky není předem jasné, jestli se vůbec někomu podaří splnit naprosto všechny úkoly z výzvy.

O co se hraje?

Apetit věnuje tři výhry:
1. míto: kuchařky Best of sladké, Zima a Rychlé obědy + digitální roční předplatné
2. místo: kuchařky Best of sladké a Zima + digitální roční předplatné
3. místo: kuchařka Zima + digitální roční předplatné

A12_COVER_2017

Od Kuchařky pro dceru se naděluje:
1. místo: sada Vánoční brunch, tedy Kuchařka pro dceru a Vánoční kuchařka pro dceru
2. místo: Vánoční kuchařka pro dceru
3. místo: Vánoční kuchařka pro dceru

vánoční brunch VAV

Od partnera Kouzlo koření:
1. místo: Velký balíček, který výherce provede sortimentem Kouzla koření. Bude kromě koření obsahovat i kvalitní kávu a různé vychytávky jako kokosový cukr, růžovou sůl, kořeněné čaje apod.

kouzlo koření

Kdo získá výhru?

Ten, kdo během třicetidenní výzvy nasbírá co nejvíc bodů za splněné každodenní výzvy.

Co přesně znamená splnění úkolu?

Splněný úkol je takový úkol, který realizujete, výsledek nebo průběh vyfotíte a fotku někde zveřejníte na internetu jako důkaz.

Proč je třeba fotky zveřejňovat?

Úkoly jdou za sebou, proto je třeba nějaký veřejný časový záznam, že jste úkol splnili v daném pořadí. Jinými slovy, nestačí jen fotka uložená ve fotoaparátu.

Kde přesně na internetu se dají soutěžní fotky zveřejňovat?

Záleží na vás, co je vám milejší. Můžete fotku zveřejnit na Facebooku. Nebo na Twitteru. Nebo na Instagramu či na Google+. Nebo na svém osobním blogu, pokud ho máte. Nebo v diskuzním fóru, které navštěvujete. Případně ve veřejném fotoalbu. Prostě kdekoli, kde fotku můžu zkontrolovat. Tím pádem jsou vyloučené uzamčené diskuze, soukromé fotky na Facebooku, heslem chráněné blogy, privátní profily na Instagramu a podobné, volně nepřístupné fotografie. Spousta sociálních sítí umožňuje nastavit viditelnost zveřejňovaného příspěvku tak, aby to neohrozilo zbytek vašeho soukromí. Nemusíte se bát, že byste se příliš otvírali světu, pokud o to nestojíte.

Jak se budou úkoly bodovat?

Pokud úkol splníte ve správném pořadí a zveřejníte fotku, získáte jeden bod.

Dají se někde získat nějaké dodatečné body?

Ano. Je to jednoduché:

 • Pokud zveřejníte soutěžní fotku na Facebooku a přidáte k ní odkaz na facebookovou stránku Kuchařky pro dceru, dostanete za daný úkol 1 bod navíc. Tady máte přesný návod s obrázky krok za krokem, jak to udělat.
 • Pokud zveřejníte soutěžní fotku na Instagramu a přidáte k ní oba hashtagy #kucharkaprodceru a #adventnivyzva2017, získáte 1 bod navíc.
 • Pokud zveřejníte soutěžní fotku na Twitteru a přidáte k ní oba hashtagy #kucharkaprodceru a #adventnivyzva2017, získáte 1 bod navíc.
 • Pokud zveřejníte soutěžní fotku kdekoli jinde na internetu a přidáte k ní odkaz na jakoukoli stránku z webu Kuchařky pro dceru, získáte 1 bod navíc.

Kolik dodatečných bodů můžete za jeden úkol získat?

Jen jeden. Je jedno, na kolika místech zveřejníte fotku s příslušným dodatkem z předchozí odpovědi, přinese vám to dohromady nejvýš jeden bod. Takže stačí, když si vyberete jen jednu možnost. To proto, aby nebyli znevýhodněni soutěžící, kteří mají třeba jen jeden sociální profil.

Plnění starších úkolů

Když vám nějaký úkol uteče a nestihnete ho splnit, dostanete možnost se k němu ještě někdy vrátit? Ano. V podstatě kdykoli se vám zachce. Má to však dvě podmínky:

 1. Úkoly musíte plnit v tom pořadí, jak jsou zveřejněny. Nelze je plnit a zveřejňovat na přeskáčku. Tedy nejdřív musíte splnit a zveřejnit úkol, který jste prošvihli, a pak postupně jeden za druhým všechny další úkoly až k nejnovějšímu. Je to podobné, jako když se postupuje ve stolní hře. Úkoly jdou za sebou a nemůžete je procházet napřeskáčku.
 2. Smíte splnit nejvýš 3 úkoly denně.

Jinými slovy, klidně můžete prvních 20 dní výzvy sedět s rukama založenýma v klíně a posledních 10 dní si trochu máknout a vzít to rychlostí tři úkoly za den, a to v tom pořadí, jak byly zveřejněny.

Anebo další možnost využití tohoto pravidla: odjedete na na zimní dovolenou bez přístupu k internetu. Nevadí, po návratu zrychlíte a budete plnit úkoly dva kousky za den. Za pár dní se dostanete na aktuální úroveň.

Je možné se k výzvě přidat, i když už začala?

Pokud jste se na tyto stránky dostali se zpožděním, neházejte vařečku do žita. Klidně se k výzvě přidejte kdykoli v průběhu. Nikde není psáno, že musíte plnit úkoly hned od prvního dne výzvy. V souvislosti s předchozím pravidlem je zřejmé, že všechno můžete v klidu dohnat.

Když se dají úkoly plnit zpětně, tak to přece není fér pro soutěžící, kdo hrají každý den a nevynechávají.

Jak se to vezme. Ve Velké adventní výzvě Kuchařky pro dceru není jen jedna velká výhra pro vítěze. Je tu i spousta malých, jednodenních výzev pro ty, kdo jsou stále ve střehu a drží krok.

Občas se stane, že úkol na daný den bude obsahovat i doplňující podmínku, kterou, když splníte, můžete usilovat o získání drobné jednodenní radosti. A takovou radost můžete vyhrát pochopitelně jen pokud plníte aktuální úkol na aktuální den. Pozdě splněný úkol už nebude mít šanci na jednodenní výhru. Protože nikdy nebudete vědět dopředu, který den se bude hrát o cenu, je lepší stále držet krok a být připraven na možnost kdykoli soutěžit. Pokud budete ve skluzu o výši pěti úkolů, tak je během jednoho dne nedokážete dohnat a nebudete se tak moci ucházet o jednodenní výhru.

Kam se hlásí splněné úkoly?

Abyste se nemuseli zatěžovat neustálým hlášením každého úkolu, uděláte to až všechno najednou po skončení soutěže.

Přehled vašich splněných úkolů mi zašlete během pondělí 18.prosince 2017, a to e-mailem. Připravila jsem vám na to velmi jednoduchý formulář, do kterého vyplníte, které úkoly jste splnili. Ve formuláři najdete předem vyplněné číslo úkolu a datum. Ke každému dni už jen přidáte — zkopírujete — internetový odkaz, kde najdu vaši soutěžní fotku. Do posledního sloupce napíšete, kolik za to chcete bodů — tedy zda jeden nebo dva, podle toho, zda máte nebo nemáte nárok na dodatečný bod podle předchozích pravidel.

Nestačil by jen jeden odkaz na váš blog nebo třeba na facebookový profil namísto vyplňování každý den?

Ne. Vyhodnocení by se tím značně zkomplikovalo a protáhlo a na to není v náročné předvánoční době čas. Přece nechcete získat výhru až po svátcích? Každá fotka má svůj vlastní odkaz a ten je třeba správně zkopírovat do soutěžního formuláře. Proto vám doporučuju, abyste si sami pro sebe vyplňovali formulář průběžně každý den. Tím si ušetříte spoustu práce s dohledáváním odkazů a fotek, jakmile se přiblíží termín odevzdání. Nezapomeňte, že i na odevzdání soutěžního formuláře je jen jeden den, jinak bychom nestihli doručit výhry do Vánoc. Abyste mohli začít zapisovat rovnou, je vám formulář k dispozici ke stažení hned od začátku soutěže. Stáhnout si ho můžete tady: [soutěžní formulář]. Všechny pokyny, kam a jak ho odeslat na konci soutěže, najdete v něm, ať pak nemusíte znovu pátrat, co s ním.

Tohle průběžné zapisování má ještě jednu výhodu. Pokud naberete zpoždění, stále budete vědět, jak jste na tom a co všechno je potřeba dohnat.

Co s tím, když se vám soutěžní formulář sice otevře, ale jsou v něm jen divné znaky?

Zachovejte klid a paniku přenechte jiným. Prostě jen potřebujete formulář v jiné verzi MS Wordu. Zkuste tento [formulář uzpůsobený pro starší verze].

Kdy dojde k vyhlášení vítěze?

Na vyhodnocení soutěže potřebuji já a můj tým jeden den. Hned ráno 19. prosince projdu všechny došlé formuláře a zjistím, kdo má nejvíc bodů. Při rovnosti na prvním místě rozhodne o výherci los.

Jakmile budu mít vítěze, stejným způsobem určím druhé a poté i třetí místo.

Ceny tak budou moci ještě 19. prosince vyrazit přepravní firmou směrem na adresu výherce a stihne se to do Vánoc.

Kde dojde k předání ceny?

Místem doručení výhry je výhradně Česká republika. Na zahraniční doručovací adresy se výhra nevztahuje. Pokud bydlíte mimo ČR, odevzdejte formulář s adresou v rámci Česka, kam bude možné vaši případnou výhru zaslat.

A protože vás nechci ochudit ani o pozvání na kafe, stejně jako tomu bylo u velké prázdninové výzvy, ráda se s výhercem začátkem roku 2018 osobně sejdu. Opět platí omezení na Českou republiku.

Co když bude mít víc soutěžících stejný počet bodů? Kdo dostane výhru?

Jak už bylo řečeno. Pokud rovnost nastane, rozhodne los. K losování využívám certifikovaný loterijní web.

Lze cenu vyměnit za peněžní poukaz, peníze nebo něco podobného?

Ne. Pokud vyhrajete, cenu dostanete tak, jak je uvedeno, včetně pozvání na kafe.

Je velká nevýhoda, když už teď víte, že máte adventní období pěkně našlapané?

Nebojte se. Úkoly budou splnitelné. Pokud náhodou to bude něco náročnějšího, jako třeba upečení vašeho oblíbeného cukroví, nechám to obvykle na víkend nebo na nějaké jiné vhodné dny. A navíc máte možnost dohánět úkoly i zpětně. Bylo by škoda soutěž vzdát, pokud budete mít třeba několikadenní výpadek vzhledem k pracovnímu shonu. O vítězi přesto rozhodne výdrž a pevná vůle, protože úkolů je přece jen 30 a je snadné to při prvním neúspěchu vzdát. Nenechte se zmýlit dojmem, že už to nemáte šanci dohnat.

Jak to bude s jednodenními výhrami?

Některé úkoly budou mít pod patronátem partneři výzvy, kteří vám připravili spoustu dalších dárků a cen, o kterých jsem zatím vůbec nepsala. Ti pak doplní úkol malou a snadnou soutěžní podmínkou. Pokud ji splníte, budete zařazeni do výběru o malou cenu, kterou následně obratem obdržíte přímo od partnera.

Pokud máte nějaké další dotazy, neváhejte využít komentáře níže.

15 komentáře

 1. Těším se jako malé Jojo

 2. Těším se jako malé Jojo

 3. Taky se moc těším. Loni jsem vynechala, ale letos si Výzvu nenechám ujít.

 4. Florentýnko, úžasná s novým pravidlem – můžeme kváskovat a nestresovat z úkolů nesplněných včas :)

 5. Milá Flo, když se chci zúčastnit Adventní výzvy, musím se někde zaregistrovat nebo stačí posílat fotky zadaných úkolů..?

 6. Hurá :) :) už se moc těším :) minulý rok mi to bohužel poněkud uteklo, ale letos jsem již na mateřské a tak si to všechno hodlám pořádně užít :) :) děkuji moc :) 1. úkol mám za sebou a už se těším až budu moci kouknout na další a splnit ho :) :) :)

 7. Ahoj Flo, chci se zeptat, žolíky letos nebudou? Stalo se mi totiž, že jsem nestihla první úkol a s klidným srdcem, že to doženu na žolíku, jsem se pustila do dalších úkolů a už jsem je zveřejnila.(nevšimla jsem si změny pravidel oproti loňsku a předloňsku) Co mám teď dělat? Stáhnout předchozí fotky a začít jakoby znovu? Díky Lucie

 8. Ahoj Flo,
  koukám teď na formulář a chtěla bych se zeptat, jak je to s vyplňováním webové adresy, pokud zveřejňuju fotky na instagramu. Mám přidávat odkazy na nějaký internetový prohlížeč instagramových fotek, jako je webstagram apod.? Předem díky za odpověď.
  A.

 9. Ahoj Flo,
  dívala jsem se na formulář a chci se zeptat, jak je to s vyplňováním webové adresy, pokud zveřejňuji fotky na Instagramu. Mám přidávat odkazy na nějaký internetový prohlížeč instagramových fotek, jako je webstagram apod.?
  Předem díky za odpověď.
  A.

  • Aničko, na stránce instagram.com (otevřeš normálně na počítači) najdeš svůj profil a u každé fotky pak není těžké dohledat odkaz, který zkopíruješ do formuláře. Není potřeba webstagram a spol., ty se hodí pro případy, kdy potřebuješ sdílet svůj instagramový feed někde na webu nebo na blogu.

 10. Flo, jak je to s úkoly, kde jsi nejsem jistá, zda je splněno? Např. u včerejšího jsem si nevšimla, že se musí přiložit recept, takže perníčky byly darovány jen tak, a dnes jsem nevolila úplně nejtradičnější cukroví, i když i u něj se jistá tradice pomocí takového oslího můstku vysledovat dala:)

 11. Dobrý večer, ráda bych se před víkendem zeptala ještě na jeden detail: Když je finálový úkol 18.12., lze ještě tento den splnit úkoly za dva dny předchozí (tedy nadcházejícího víkendu)? Děkuji. Krásné adventní finále!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

© 2022 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑