Den 57: Nový salát

Dnes to vypadá na další horký den, takže navrhuju dát si něco lehkého.

Poznatek dne:

Správně sestavený salát vydá za plnohodnotné jídlo.

Stačí k zelenině přidat nějakou bílkovinu jako maso, vejce, ryby nebo sýry, přiložit kousek pečiva nebo obilnin a je to komplet.

Proto není na škodu mít pár zajímavých receptů na salát v malíku.

Úkol na dnešek:

Připravte salát, který jste ještě ve své kuchyni nedělali.

Tenhle salát by měl vydat za celé jídlo, takže si dejte záležet. Můžete se nechat volně inspirovat, ale stejně tak se můžete poohlídnout mezi klasikou světové kuchyně.

Kuk!

žolík

Share Button

4 komentáře

 1. Marcela flair

  26.8.2016 at 0:07

  Milá Flo, další pěkný úkol :-). Ke to dobře, že nás nutíš lézt ze zaběhnutých kolejí a všednodenních rutin. Už mám nápad, jakou hlavní surovinu použiju, tak snad najdu i nějaký zajímavý recept, co mě osloví. Těším se. Hezký pátek všem! M

 2. No paráda, dnes jsem si ve Večeři u Florentýny četla o letním fazolkovém salátu a říkala si, že to by možná mohla být příležitost zkusit prolomit můj odpor k fazolkám. Takže není na co čekat, bude zítra (resp. dnes) :-)
  Mám ještě dotaz k žolíkovi – úkol mi žádný nechybí, akorát u některých fotek (zveřejňuju na facebooku) mám odkaz v té „natvrdo“ napsané podobě, protože jsem v době zveřejnění fotky měla po ruce jen mobil (např. tady: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10207527819822460&set=a.10207458640333016.1073741848.1498296419&type=3&theater)
  A můj dotaz zní: bude mi to takto uznáno nebo mám použít žolíka a link opravit na ten správný způsob?

 3. HM, tak něco v tom horku „vykouzlím“. Mám rajčata, papriky, okurky, ale láká mě taky ten letní fazolkový. Tak půjdeme do toho.

 4. Tak presne tyhle ukoly me desi :D Ukoly, kdy vim, ze na ne nemam suroviny a ze je nikde, v rozumne vzdalenosti, nekoupim. Ale dnes jsem byla opet „nakoupovat“ u lesa, tak snad z toho vyleze neco jedleho :)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑