Úkol č. 50: Ohromte ovocným salátem

Dnes tu máme jubilejní, padesátý úkol, který mne doufám opravňuje chtít po vás něco grandiózního.

Takže po vás chci ovocný salát. Nikoli však salát jen tak ledajaký.

Za prvé, měl by vypadat dostatečně slavnostně, aby uctil dnešní padesátku.

Za druhé, měli byste ho společně oslavit s alespoň jednou další osobou.

Za třetí, nezapomeňte, že dobrý salát má i zálivku. Vymyslete nebo převezměte nějakou zajímavou zálivku, která se do ovocného salátu bude hodit. Jinými slovy, šťáva z kompotu to dneska nevyřeší. Běžte za vyšší metou.

A protože se jedná o slavnostní den, tady k němu máte jeden malý dárek ode mě. Pozor, má omezení: platí pouze na nesplněné úkoly s lichým pořadovým číslem.

žolík

Share Button

46 komentáře

 1. Vašek K.

  19.8.2015 at 0:11

  To jsem zvědavý, co ráno vymyslím. Kompot bych tu měl, ale ten neplatí. Další osoba bude vrátný, to je jasné, ten bude mít určitě radost. Ještě ten salát. Jdu se na to vyspat. Ráno moudřejší večera.

 2. Ajajaj, tak tohle bude zas opravdvá výzva. Máme na dnešek naplánovaný cyklovýlet mimo civilizaci, jestli se zlepší počasí. Ve městě jsme byli dneska kvůli procházce v dešti do pekárny. Mám tu akorát jablka, okurku, kedlubnu a mrkev a to mi jako suroviny na luxusní ovocný salát neprojde. Na zálivku už vůbec nic :-/ Jen těch osob na oslavu by se našlo dost. Je nás tu na sborové dovolené skoro stovka :)

 3. Zítra dopoledne návštěva u mě. Odpoledne jdu na návštěvu já … a bude to oslava. Tak to se hodí. Jen vymyslet něco slavnostního a sníst salát s ostatními na oslavě :-)

 4. Já snad taky něco vymyslim ;) a chybí mi i zálivka (lichá) což se hodí

 5. Teď už včerejší večer s kamarádkami byl super, návštěva pekárny by mě stejně neminula… S napětím jsme čekaly na půlnoc, co bude za úkol a po jeho přečtení některé z dam přislíbily pro velký úspěch i účast na středečním večeru… Jako zálivku si prý žádají malibu rum… Otázka – na ovoce? Odpověď – na cokoliv…

 6. Dobré ráno, včera jsme vyrazili taktéž mimo civilizaci, tak budeme muset úkol splnit z nabídky hotelové snídaně. Uvidíme, jestli nebude jen salám:)

  Chtěla jsem se jen zeptat, jestli zolik platí i na již splněné úkoly, které bych chtěla opravit? Vím, že se to tu už v některém dnu řešilo, ale nemůžu to teď dohledat.

  Díky.

  Jana

 7. Perníčky liché, uf :) jdu najít vhodnou zálivku. Bude sladký den :)

 8. Hmm a musí to byt ciste ovocné, nebo se mohou v salatu vyskytovat i kousky zeleniny? :)

  • Klidně tam můžeš mít i zeleninu, ale musí být nade vší pochybnost patrné, že jde o ovocný salát, nikoli o salát s ovocem.

  • aha aha, tak ještě že jsem cestou z práce raději nakoupila spoustu ovoce :) Původně jsem si trošku myslela na špenátovo-jahodový s makovou zálivkou, což by spíš spadalo do kategorie salát s ovocem.

 9. Včera v práci upršené pochůzky, po práci rehabilitace, pak Billa a v tom dešti už na procházku do pekárny nezbylo odhodlání. Stejně bych si ji tak navečer fotila maximálně zavřenou, takže dneska úkol splním i s nakoupení pečiva a už se těším :)

  A dnešek slavím s našima přes mail – tak nějak to zrovna vychází, že jedna kamarádka je na školení a další přes prázdniny v Olomouci nejsou. V práci jsem sama a mojeho nejmilejšího mám taky pracovně pryč, tak se mi snad i tato improvizace započítá :)
  https://plus.google.com/u/2/100591273854673912176/posts/JokSXe7Z4se?pid=6184620513997307154&oid=100591273854673912176

 10. Může být i jogurtová zálivka s vínem a džemem?

 11. Flo uznas mi novou zálivku jako žolík, kterou použijí na dnešní salát? Nebo mám udělat novou?

  • Jestli se ptáš, zda to splňuje podmínky výzvy, tak ano, splňuje. Pokud to bude nová nevyzkoušená zálivka, technicky vzato to splňuje zadání zálivkového úkolu i dnešního úkolu. Jen by to chtělo dvě fotky, každou pro úkol s jiným číslem.

   Ale jestli se ptáš, zda to splňuje podmínku prázdninové zábavy, která je podstatou téhle výzvy, tak pochopitelně ne, nesplňuje.

 12. Tak jsem si zase dnešní úkol užila…doufám,že manželovi a dceři salátek udělá radost :-)
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=720139928132929&set=a.241545612659032.1073741825.100004107851866&type=1&theater

 13. Dneska máme padesátku,
  salátek si dáme k svátku.
  Doma i v práci žiju jen
  dalším skvostným úkolem,
  myšlenky se v hlavě rojí -
  co dám do zálivky svojí?
  Alkohol…anebo med?
  Nápad je tu vskutku hned-
  medovina, ta to spraví!!
  Máme doma poklad pravý:
  z regálu se na mě usmívá
  Sváteční medovina višňová :o)
  Čekala tam nevesele,
  kdy už přijde její chvíle..
  Kdo si počká, ten se dočká.
  Manžel bude valit očka,
  až mu salát předložím
  a na oslavu ho s ním sním :o)

 14. OVOCE JE DOST,TAKY TROCHU NAMOČENÝCH VLOČEK A TO VŠECHNO JSME ZALILI ROZEHŘÁTÝM,NE HORKÝM,MEDEM A TROCHOU SLIVOVIČKY. JE TO PRO DOSPĚLÁKY.VEČER POJEDEME NA NÁVŠTĚVU A TAK TO VEMEME JAKO DÁREK,ZASE BUDU DĚLAT BOHOUŠE.JEŠTĚ UŽÍVÁME VOLNA,AŽ SE MRŇATA VRÁTÍ TAK TO BUDEME BĚHAT OKOLO NICH. UŽ PŘESTALO PRŠET.VODY JE DOST.ZÍTRA SNAD BUDE ZASE SLUNÍČKO.ZDRAVÍM VŠECHNY A TĚŠÍM SE NA DALŠÍ ÚKOL JITKA

 15. Těžká improvizace v polední přestávce:) Meloun cukrový, nektarinka, jablko, kiwi, hroznové víno, kešu, vlašáky, hrozinky, slunečnicová semínka. Zálivka je z olivového oleje, limetkové šťávy trochu moučkového cukru s vanilkou a skořice. Smlsli jsme si na něm všichni i s kolegy.
  https://plus.google.com/101077382150224074023/posts/h2ubwtdvKyg

  • Zapomněla jsem dodat, že jsme si na něm smlsli v závodní jídelně:)

 16. Jediné dítko, které jí u nás ovocný salát, je v USA, takže jsem do zálivky směle použila Garrone Cherry :) Padesátý úkol slavíme jen s manželem.
  https://twitter.com/1710Ja/status/633995373946798080/photo/1

 17. A ještě se musím podělit – úkol č.46 byl perfektní: máta s chilli papričkami se mají čile k světu a řeřichu už budu stříhat na chlebíček a do salátů.. :o) Flo, to byl bezva nápad ;o)

 18. Tak zadání „ohromte ovocným salátem“ se mi zřejmě povedlo, protože manžel byl tak ohromen, že ho i snědl, což u ovocného salátu běžně nedělá :-). Sice už u míchání zálivky (což jsem u ovocného salátu dělala poprvé) prokoukl, že jde o úkol do výzvy a pak trochu reptal, že je tam kokos, ale celkově měl salát úspěch. http://jancee09.rajce.idnes.cz/Velka_prazdninova_vyzva_Kucharky_pro_dceru_-_Jana_H.#IMG_8863.jpg
  A žolíka jsem využila na „reparát“ úkolu č. 31 – napoprvé jsem kvůli omezeným podmínkám ty dvě poloviny těžce odflákla, tak jsem to dnes napravila dvoubarevnou pizzou :-)

 19. Marcela flair

  19.8.2015 at 23:27

  Tak dnes jsem se konečně chytla – ovocný salát měl obrovský úspěch, zítra asi bude repete. A žolíka jsem použila na nápoj na zchlazení – dnes pro změnu 2 mladší dětí horečkují a já kmitám. https://m.facebook.com/marcela.vilimova/posts/10153778239999341?ref=m_notif&notif_t=like

 20. Ahoj všem:-)
  Tak ovoce jsem zrovna doma měla více druhů, což nebývá úplně běžné, ale cestou z Kladna jsme se stavěli na pumpě a tam je i farmářský krámek, kde jsem neodolala a něco nakoupila, jen tak na chuť. Po půlnoci se mi to fakt hodilo, jelikož dneska jsem od půl páte až do půl deváté večer byla mimo domov a těžko bych někde něco tedy splašila. Akorát jsme ráno musela ještě rychle napsat na mísu s ovocem ,, NECHTE MI TU OD KAŽDÉHO OVOCE ASPOŇ TROCHU !!!“ :-). Horší to bylo se zálivkou, nikdy jsem ji na ovoce nepoužívala. No měla jsem na to celý den, něco vymyslet s tím co doma mám. A vymyslela. Vzala jsem citronovou a pomerančovou šťávu, nastrouhala do ní perník ( ukradala jsem z vánoční zásoby), přidala med a vlašské ořechy. Polila jsem tím ovoce a přidala zakysanou smetanu na ozdobu a zjemnění chutě. Bylo to ůžasné :-)
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=126718397672326&set=pcb.126720287672137&type=1&theater

 21. nakonec jsme změnili plány a vyrazili na výlet do civilizace. A f takhle dopadl můj pokus o slavnostní salát v polních podmínkách bez kuchyně, nádobí a bez cukru, který mám zakázaný. Zálivka z jogurtu a sušených švestek je překvapivě naprosto dokonalá!
  http://jituli.blogspot.cz/2015/08/50-ovocny-salat.html

 22. Lucia Grigová

  19.8.2015 at 23:57

  zdravim vsetkych, aj my sme dnes oslavovali ovocnym salatom :) ja som robila zalievky dve, jednu chlapsku a jednu damsku, mala som chut na experiment ale neviem ci by mi ho moji chlapi zjedli :-D
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153162317157862&set=a.392407417861.175295.577597861&type=1&theater

  • Luci, to byl báječný nápad vykrájet dužinu melounu vykrajovátky na perníčky:) Vypadá to moc pěkně a na úrovni.

  • Bombastické – ty melounové hvězdičky… ty mi zůstanou v paměti jako symbol celé Výzvy ;o)) a jako vzpomínka na tvoji úžasnou fantazii a hravost, s jakou plníš úkoly Luci :o)

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑