Úkol č. 6: Ovocný dezert pro druhé

Dnes je svátek a to si zaslouží dezert nebo moučník.

Úkolem dnešní výzvy je tedy připravit něco sladkého. Abyste to ale neměli tak jednoduché, protože ani mistr Jan Hus to jednoduché neměl, čest jeho památce, mám pro vás dvě dodatečné podmínky (a neodvolám je).

1. Dezert musí obsahovat čerstvé ovoce, nikoli kompotované nebo mražené. Je přece sezóna! S ovocem můžete udělat cokoli, ale jako vstupní surovina musí být čerstvé.

2. Dezert musíte připravit nikoli pro sebe, ale pro někoho blízkého, abyste mu udělali radost. Pro děti, rodiče, manžela, souseda, tchýni, tchána, kamarádku — pro kohokoli, na kom vám záleží. To abychom si připomněli, že má smysl žít a dýchat pro druhé. Samozřejmě můžete ochutnat taky :-)

Mimochodem věděli jste, jaký je rozdíl mezi dezertem a moučníkem? Moučník obsahuje mouku, je tedy obvykle pečený. Dezert je všechno, co je sladké a podává se po jídle. Matematicky řečeno, moučníky jsou podmnožina dezertů. Ale škola už před pár dny skončila, tak zase zpátky do kuchyně :-)

PS. A tady jedna radost ode mě:
žolík

Share Button

16 komentáře

 1. Jé, to mám radost! Zrovna jsem si na dnešek naplánovala zužitkovat maliny ze zahrady a i ten žolík je jako na zavolanou :-)

 2. Haha, žolíka vlastně napůl čerpám, neboť koukám na film přespůlnoc :-) jsem zvědavá, jak stihnu zítřek.

 3. Vašek.K

  6.7.2015 at 0:09

  Chudáci zahrádkáři. Díval jsem se v paneláku, ale fakt tu nic neroste.
  Dobrou noc a krásné ráno.

 4. hihi, mé podvědomí mi správně vnitřně našeptávalo: nech tu rebarboru na bublaninu až na zítra :-) tak už se těším :-)

 5. Jak funguje ten žolík? Jako že,když splním dnešní úkol,dostanu něco navíc? včerejší úkol nesplněn :-(

  • Michaela

   6.7.2015 at 7:27

   Sarko můžete splnit za zolika vcerejsi úkol dnes ;)

  • Šárko,
   žolík dává šanci vrátit se k jakémukoli minulému nesplněnému nebo špatně splněnému úkolu a dodatečně ho splnit. Ale stejně jako úkol, i žolík platí jen dneska. Viz pravidla.

 6. Film jsem včera nestihla, ale rybízový koláč dnes určitě bude. Po nadúrodě třešní a jahod aspoň změna. I když ten nepečený jahodový dort bych mohla jíst každý den :o).

 7. Proč jsem si jen ten jablečný štrůdl včera nevyfotila??:-):-) Tak dáme dnes repete, třeba ho kluci za 1den nes……, tedy nesní:-):-)

 8. Mám dotaz: mohu uprostřed hry (tedy momentálně v jedné desetině hry:-) změnit místo, kam ukládám fotky? A pokud ano, může to být Rajče – budou se tam zobrazovat potřebná data a další údaje ke kontrole?

  • Ano, samozřejmě. Každá fotka může být úplně někde jinde. Jen na Rajčeti pozor, je třeba pod každou fotku přidat nějaký komentář, protože fotky tam nemají datum, komentáře ano.

  • Mám taky na rajčeti, nic jiného mě nenapadlo :(
   Není to ideální, ale kromě komentářů, kde je nějaký datum, je ještě datum hned pod fotkou v „informace o fotce“. Tam je datum vytvoření fotky. A vlastně protože se stejný den fotí jako ukládá.. tak by ten datum měl taky sedět. Ale komentář je jistota, ten se nedá ošulit ;)

  • Chtěla bych přejít na Rajče, protože FB mi děsně nevyhovuje, dokonce až vadí. Ale také mě nic jiného nenapadá – založit si blog, když neumím ani FB?

 9. TAK OVOCNÝ DEZERT SE TAKY HODIL, VŠICHNI JSME HO DOSTALI ALE AŽ PO SENU.JE HO HODNĚ A TAK JE KAŽDÁ RUKA DOBRÁ.OVOCE JE NA ZAHRADĚ SPOUSTU.JEŠTĚ JSEM UVAŘILA PUDING,ČOKOLÁDOVÝ,NĚCO MÁLO KYSANKY OVOCE A POŘÁDNÝ KOPAC ŠLEHAČKY.NESMÍ K TOMU CHYBĚT PIŠKOT.S TÍM POMÁHALA VNOUČATA.MAJÍ SPOUSTU VYKRAJOVÁTEK A KAŽDÉMU SE VYKROJIL JINÝ OBRÁZEK.TAK SE ZASE TĚŠÍM ZÍTRA JITKA

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑