31. postní den

Dnes je středa.

Ve středu se společně snažíme hledat zajímavé možnosti, jak nahradit maso v jídelníčku něčím, co obsahuje dost bílkovin, podobně jako maso.

Vyberte si ze svého plánu jednu surovinu z dostupných možností. Středeční kartičky mají světle modrou barvu. Vybranou surovinu zkuste připravit nebo ochutnat na nějaký nový způsob.


Podmínka pro dnešní soutěžní příspěvky:

Víte to, že rok 2016 byl zvolen jako mezinárodní rok luštěnin? Luštěniny jsou pro lidstvo důležité, protože:

 • obohacují půdu dusíkatými živinami
 • dají se skladovat v podstatě neomezeně
 • jsou zdrojem důležitých bílkovin, které nepochází z masa

Přidejte proto na dnešní fotku kromě jídla i jakoukoli luštěninu v jakémkoli stavu a v jakékoli podobě. (Jestliže budete například vařit fazolovou polévku, tak ta se sama o sobě do této podmínky nepočítá. Je potřeba k ní na fotku někam vpašovat ještě další luštěninu.)


Můj dnešní tip:

Mezinárodní rok luštěnin je skvělá záminka, jak si rozšířit povědomí o této bohaté rodině surovin. Proč dnes nezkusit třeba hrachovou polévku (nepleťte si s hráškovou)? Jeden zajímavý recept má třeba Sonia z blogu Unavená vařečka. Pokud máte bezmasý půst, slaninu z jejího receptu snadno vynecháte.


 

Share Button

3 komentáře

 1. Marcela flair

  16.3.2016 at 10:21

  Milá Flo, včera večer jsem začala s přípravou a sáhla po sáčku červených fazolí. Právě je jdu uvařit a jsem zvědavá, co z nich nakonec vykouzlím. Na přiložený odkaz na hrachovou polévku určitě mrknu, hrachovou jsem měla vždycky ráda :-). Hezký den všem! M

  • Marcela flair

   16.3.2016 at 18:57

   Fazole se mi nějak nechtěly uvařit, tak jsem nakonec prubla hrachovku podle Sonii. Byla moc dobrá!

 2. 31. den….
  Nějak moc rychle to utíká. Na začátku mi připadalo 40 postních dnů velikou výzvou . První třetina se docela vlekla… to než jsem si zvykla (ne na vaření a různá omezení, ale hlavně na dokumentaci.. ještě ten den!!! Do půlnoci času dost… ha ha ha.
  Kolikrát jsem to měla jen tak tak..) Pak už se to jen zrychlovalo. no a dnes mi došlo, že už zbývá méně než deset dnů… ach joooo . Bude se mi stýskat. Stejně jako po adventní výzvě. Libuše

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2019 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑